Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek inkább külföldön...

Szerintetek inkább külföldön dolgozzak?

Figyelt kérdés

Rövid magamról annyit, hogy közel 30 évesen sem igazán találom itthon a helyem. A szakmámban sem sikerült elhelyezkedni, amihez még nagyon rossz tulajdonságok és személyiségjegyek párosultak, így történt, hogy egyszerű gyárimunkásként keresem a betevőt.


A fizetésem munkától, bónuszoktól függően 350-400 ezer nettó. Ez pár éve még jónak volt mondható, ma már nem az. Lakáshitel, autó költségei, számlák, előfizetések, kaja, hobbik.. nem sok marad, amit félretehetnék. Nyilvánvaló, hogy ebből lehetne reszelgetni, de elhatároztam, hogy nem fogok nélkülözni és minimumon élni, főleg nem fiatalon. Erre általában megkapom a szociban felnőtt ismerőseimtől, hogy akkor ne csodálkozzak a sorsomon, de én magam helyett inkább ennek az országnak a gazdasági helyzetét, a politikai vezetést, meg úgy a lakosság általános mentális állapotát teszem felelőssé, hogy itt nem lehet jobban élni.


Ezen felbuzdulva elgondolkodtam, hogy nem lakok annyira messze az osztrák határtól, és a zombi szalagmelót ott is tudnám csinálni, 2000-2500 euróért. Mit gondoltok, ti mennétek a helyemben?



2021. szept. 23. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Nem mennék
Mennék hát
Itt is lúzer vagy, ott is az leszel
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Előfizetések: ha ez ilyen Netflix, HBO Go, Amazon Prime és társai, akkor max. abból tudnál faragni, meg esetleg kaján, bár - ami azt illeti - a kaja is a leakciózott Tesco-s párizsitől a királyrák-konzervig igen sok minden lehet, a legkülönbözőbb árfekvésekben.


Nem írtál semmit a kötelmeidről, pl. beteg szülő, család, tanulsz-e, van-e munkád, van-e párod, ha igen, ő akar-e menni, van-e gyereketek, ő tanul-e? Ezer kérdés...


Én mennék... Ha a szüleim meghalnak, még aznap el is indulok...Nyugatnak

2021. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Számold ki a költségeket. Ha megéri, hajrá. Ha nem, nem.
2021. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
légyszi ne mínuszoljátok a válaszokat. Szívesen fogadom más véleményét, tapasztalatát, de úgy senkinek nincs kedve írni, ha rögtön megerőszakoljátok a piros kezet.. Köszönöm.
2021. szept. 23. 15:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki max tanulsz egy plusz nyelvet
2021. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, rossz természeted van.

Ebből lehet baj nyugaton, ott nem szeretik az ilyet. Csak ebben a hülye országban nem feltűnő, ha valaki nem pozitív társadalmi lény.

2021. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 jó, de nem egy 5* szállodába mennék recepciósnak
2021. szept. 23. 15:57
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem értetted.

Ott még az egyszerű munkás is normálisan viselkedik.

Mivel az élet nem foggal-körömmel harcról szól, ezért elvárják tőled, hogy legyenek szociális képességeid. Nem kell rögtön pszichológusnak lenned - de egy TELJESEN normális emberi viselkedés az alap ott.

Ha kiderül, hogy neked ez problémás, akkor nem vesznek fel.

2021. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Abból a 2500 ból azért elngedj főleg a határ közelében, mivel az nem reális zombi robotmelósként.
2021. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 nem szempont, hogy határközeli legyen, másfelől azért írtam oda, hogy KÖTJEL. Tapasztalatom nincs, eddig csak itthon dolgoztam, csak azt írtam le, amit külföldi, álláskereső honlapokon találtam, nem hasraütve azt ami eszembe jutott.
2021. szept. 23. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Auslanderként kezdésnek egy gyári betanított meló 1500 környéke. Ha valami jobb szakmàd van 1800
2021. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!