Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első munkahelyváltásom. Felmondó papírt készítsek, vagy közös megegyezőset?

Hogy készüljek arra az esetre ha a főnök pl széttépi és megmondja hogy nem mész sehova? (van erre valami módszer, pl ügyvédnél letétbe helyezni vagy hasonló?)



2021. szept. 26. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bagy6, vagy az már letelt? Ha letelt, mi van a szerződésedben a felmondásra vonatkozóan?
2021. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
5 éve itt vagyok, már letelt. A felmondási idő 2 hónap, bővebben nem részletezik.
2021. szept. 26. 23:46
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ok értem. Ez azért volt fontos kérdés, mert próbaidő után, ha felmondasz, másnap már nem kell menni.


Itt két hónap a felmondási idő, amelyet ha kér a munkáltató, hogy dolgozd le, akkor le kell dolgoznod.


Közös megegyezést ne készíts, mert az attól kotis, hogy ők is belemennek, és általában azt a munkáltató írja meg.


Magyarul ha felmondasz rendes munkavállalói felmondással, pld október elsején, akkor a munkáltato mondhatja, hogy kéri a felmondási időt ledolgozni, azaz november végén elmehetsz.

2021. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg annyi, hogy 2 példányban készítsd el a munkavállalói rendes felmondást, és az egyik példányon vetesd át. Ha szettepi a főnök, add fel aznap tertivevenyesen ajánlva a cég címere.


Ha nem akarsz már két hónapig ott lenni még, akkor kérd a felmondásban, hogy a két hónap felmondási időtől tekintsen el a cég. (általában nem szokott működni, de van, hogy elengedik pld a felét).

2021. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jönnek ezek az összetépős baromságok megint?

Teli van a net mintákkal, letöltesz egyet, kitöltöd az adataiddal két példányban bemész a munkahelyedre, először a főnöködhöz, aztán a HR-re, a kettő közül az egyiken az egyik példányt aláíratva visszakéred, a másikat pedig otthagyod és kész. Utána ledolgozod a felmondási időt és kész.

Ha nem akarnak aláírt példányt visszaadni, akkor kell postai úton is feladni.

2021. szept. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Többször is olvastam az elmúlt hetekben, hogy valaki avval kalkulál, hogy összetépik a felmondólevelet, és nem engedik el. Ilyen képzelgések honnét jönnek? Ha valaki el akar jönni valahonnét, akkor nem tarthatják ott, hacsak nincs papíros megegyezés egy minimum hűségidőről, amit ott el kell töltenie.

Hasolnó képtelenség volt még, amikor a munkaügyis kamutroll olyanról írt az egyik kérdésében, hogy a főnök úgy kötelezi őket túlórára, hogy amikor hazaindul, bezárja őket a gyárba. :)

2021. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
En odamentem a fonihez es kozoltem h szeretnek felmondani mert terveim vannak es azok nem fernek ossze ezzel a meloval. Nemigazan akartak elengedni, de mondtam h dontottem. Irjak meg a papirt. Emiatt meg 2x azolnom kelett. Utoljara mar erenyesebben kozoltem h nemhinnem h szeretnek h en ugy dolgozzak itt h mar nem akarok.. az nemlesz tul jo a cegnek... en korrekt voltam jol meloztam, de ha nem azt kapom erte ami jar akkor elbaszok mindent meg bejovok reszegen stb.. vegul egybol meg is irtak es bekesen elvaltunk 😀
2021. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 honap felmondasi ido milyen szar ceg az?
2021. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Speciális mérnöki szakterület, nincs sok ilyen képesítésű ember az országban. Kb csak nekem 2 hónap a felmondási időm a cégben.

Amúgy teljesen indokolatlan, mert úgysincs kinek átadni a tudást..

2021. szept. 27. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Még az SSC-kben is 2 hónap van a legtöbb pozíciónál.
2021. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!