Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális azért...

Mennyire normális azért felmondani valakinek, mert nem kuncsorgott a munkáért?

Figyelt kérdés

Azt hinné az ember, hogy ha valakit felvesznek egy munkahelyre, annak az az oka, hogy megüresedett egy hely, valakinek el kell végeznie egy másik ember munkáját, tehát kell a munkaerő. Emiatt én végig azt hittem, hogy majd megtalálnak munkával, elvégre biztos van oka, hogy itt vagyok, de mint kiderült, nekem kellett volna odamennem a feletteseimhez, kérni, hogy hadd csináljak már valamit. Mivel nem irogattam köremaileket, hogy épp nincs dolgom, felmondtak nekem.

Tény, hogy nem dolgoztam annyit, mint a többiek, de nekik nem is volt szükségük ilyenre, mert őket mindig megtalálták munkával, engem csak ritkán. Azt hittem idővel, ahogy eltelik pár hónap, a nyári szabadságok elmultával, jobban belevonnak a dolgokba, egy percig sem éreztette velem senki, hogy másként kellene valamit csinálni. Majd hidegzuhanyként jön a kirugás. Minimum illett volna legalább egyszer leülni és közölni, ha valamit nem jól csinálok, ez így olyan, mintha eleve nem is számoltak volna velem hosszutávon.

Ez szerintem nem egy normális munkahelyre és vezetőségre vall, szerintetek?



2021. szept. 1. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En alapbol olyan vagyok, h ha nincs mit csinalnom, akkor unatkozom. Ha unatkozom, csak figyelem az orat es idegesit, h nem halad. Igy en mindig odamegyek a fonokhoz munkaert. Ezert nem csak, h nem rugnak ki, de meg ragaszkodtak (volna) hozzam felmondas utan is.


Abban egyetertek, h 1-2 alkalommal azert szolhattak volna, h ez igy nem okes.

Lehet mas problema is volt, nem?

2021. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb olyannal együtt dolgozni, aki jelzi, ha van nála szabad kapacitás. Illik segíteni annak aki kiosztja a feladatokat, hogy ne kelljen óránként körbemennie, hogy "ki ér rá?"
2021. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Engem nem rúgtak ki ilyen dolog miatt, de volt, hogy lecs.tek, hogy miért nem hajtom a munkát. Amikor nagyon nem volt mit csinálni, azért körbekérdeztem a csapatnál, hogy miben tudok segíteni, de én úgy gondolom, hogy az, hogy mindenki el legyen látva elég munkával, az bizony a felettesek feladata... akkor mégis miért kapják a fizut, ha annyit nem képesek megcsinálni, hogy ellássanak mindenkit munkával és rendes arányban ledelegálják a feladatokat? Mondvacsinált meetingekre járni és kávézgatni?

Az más kérdés, hogy azt aláírom, azt kellene pl. előléptetésnél előnyben részesíteni, aki tényleg kergeti a munkát, de nem azért kirúgni vkit, mert elvégzi a munkát, amit neki adnak, és azon felül nem kunyerál melót.

2021. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez munkahelyfüggő. Például gyárban, raktárban, műhelyekben ki van adva a meló, tessék elvégezni. Elkészült, kis pihi, majd jöhet a következő feladat.


Egy multinacionális irodában viszont mindenki elfoglalt, ezer helyre kell figyelnie. És te ott vagy, mint új kolléga, akit tesztelnek közben, hogy mennyire tudsz kéz alá dolgozni, mennyire vagy kiváncsi az adott munkára és annak folyamatára, mennyire érdekel az egész. Ha nem volt munkád és csak ücsörögtél, mint aki jól végezte dolgát annak tudatában, hogy közben fizetést is kapsz, akkor bizony meg kellett volna szólalnia a vészcsengőnek, hogy ez így nem jó és igen, érdeklődni kellett volna a közvetlen felettesednél, hogy akkor most én végülis miért vagyok itt?


Tehát a válasz: igen, újoncként üresjáratban KELL munka után érdeklődni üresjárat esetén.

2021. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked van igazad kérdező. Téged felvesznek egy pozícióra, betanításkor illene elmondani hogy mik a feladataid, és a felettesednek ellenőrizni téged hogy elvégezted e a munkát megfelelően. Majd amint egyre több mindent tudsz, úgy egyre több munkát kapnál.

Az meg hogy egyszer se szóltak hogy valamit máshogy kéne csinálnod az már megint a vallalat hibája. Szerintem sokat nem veszithettel hogy kiraktak onnan.

2021. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én is így érzem. Tény, hogy lehettem volna kicsit érdeklődőbb, de azért nekik sem kellett volna ilyen drasztikusan lépni. Mindegy, egyedül a kollegák hiányoznak, maga a hely nem. Inkább az a rossz, hogy megint jön x hónap szenvedés az álláskereséssel.
2021. szept. 1. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4 Raktarban is sokszor nekunk kell odamenni, hogy mi a feladat, mert nem tud a vezeto mindenhol ott lenni, ugyanugy nem latja, ki az aki epp raer adott tennivalokra.

Es ugyanugy raszol azokra, akik csak lezengenek ahelyett, hogy feladatot kernenek, bar kirugas csak emiatt meg nem volt.

Tok normalis dolog odamenni a felettesedhez es feladatot kerni, a regi kollegaknak gondolom azert osztja ki, mert mar van egy rendszer, tudja, ki mit tud jol elvegezni, rolad meg nem tudja, hogy most vajon lassu vagy es meg nem vegeztel az eddigi feladataiddal vagy mi van. De ha odamentel volna jelezni, hogy vegeztel, adjon valamit, akkor adott volna valamit🤷🏼‍♀️

2021. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!