Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez tud kezdeni egy óvónő...

Mihez tud kezdeni egy óvónő ha nem akar szakmájában tovább dolgozni?

Figyelt kérdés

Angol középszinten megy neki, alap felhasználó szintű tudása van informatikából.

Mik a lehetőségei?


2021. szept. 28. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Betanított munka, mi más? :) Ne legyenek ábrándjaid.

Megpróbálhatsz vagy elmenni gyárba, mint minden ember, akinek szüksége van a pénzre, vagy pedig szoktak végzettség nélküli irodai munkákat is meghirdetni, például hivataloknál. Én is így szereztem egy irodai pozíciót, volt egy oda nem illő diplomám, és felvettek.

Ehhez egy dolgot tudsz csinálni, nyomni orrba szájba a profession.hu-t, meg egyéb oldalakat. Pl facen is vannak munkás oldalak, ha rákeresel, hogy debreceni munkalehetőség, vagy győri munkalehetőség, vannak ilyen oldalak, oda te magad is tudsz kitenni álláskeresős posztot.

Illetve a környékeden minden céghez bedobsz egy önéletrajzot az emailjükre, vagy a recepcióra.

Nyilván elmehetsz hotelekbe is pl takarítani, recepcióra, etc. bár itt most a covid nehezítő tényező.

Igazából ugyanarra kell számítanod, mint egy diploma nélküli embernek. Sőt, én diplomás vagyok, mégis raktárban nyelem a port.

2021. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Tekintve, hogy ilyen alap közalkalmazotti állásnál a bér a béka segge meg a gyári meló alatt van, ha elmegy csavarokat becsavargatni, akkor már jól járt. Ha elmegy magasabb fokozatba, pl. minőségellenőrnek, akkor már az átlag aktatologató irodai munkást is veri, nem is kicsit. Ennél meg már csak jobb van. A határ a csillagos ég.
2021. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2

Attól függ, én minőségellenőr voltam, így kaptam csodás 140-et, persze az ország keleti felében, míg irodában 160-ról indultam.

2021. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
#3 Mikor, 10 éve? Egy átlag meós egy random faluban is közelíti a 300-at jelen pillanatban. Alap iroda végzettségi követelmény nélkül van inkább akörül, amit írsz, ami kb. a fele...
2021. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Bármelyik betanított munka az alap. Oda semmi nem kell.

Műszakkal kell vigyázni mert a 1-2 műszak még oké de a 3 már nyűgös, ha az ember nem bírja.

Ezekre sok embert keresnek így gyors a váltás lehetősége. Bár fizikai munka, kemény. Nem rugalmas.


Egyébként általános irodai munkára. Titkárnőnek. Ha tudsz valamilyen nyelvet érdemes felfrissíteni. Számtech tudásra meg szükség lesz.

Érdemes tovább képezni is magad ha lesz munkahelyed. Persze ha időben és vagy anyagilag belefér akkor már most. Könyvelő, bérszámfejtő. Könyvelő nem egy csoda jó munka a sok szám, de óvónőnél jobban fizet.


Bankfiókokba ügyintézőnek is érdemes megnézni. Melós de érettségi az össz elvárás. Ha tudsz egy nyelvet már az is plusz. Vagy Bankokon belül bármelyik papírtologató állás.


Covid miatt felborult sok helyen a személyzet, főleg vendéglátás területén. Bár nem is annyira stabil állások mint látszódik.


lehet menni külföldre gyerekre vigyázni, házvezető nőnek. Ehhez kellhet nyelv.


Kereskedelmi cégeknél rengeteg papírtologató, meg ügyintéző kell.

Boltokban nem tudom mennyi eladó van.


Kitartáson, szerencsén, és a befektetett munkától függ mit találsz.


Nem a munka nem szégyen. Nyilván a jobbat kell választani nem kérdés. Sajnálom hogy erre kényszerülsz és nem lesz óvónő a gyerekeknek. :(

2021. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4#

2 éve, vidéken, kis városban. :)

Miért hazudnék? Itt mindenkinek ennyit fizetnek, bárhova is mentem volna még a környéken.

2021. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 300? Nettóban vagy bruttóban.

3 műszakkal is erősen 300nettó alatt lehet keresni. 200nettó kezdő az már jó kezdő.

Rég óta egy helyen vagy, jól terhelhető vagy megbízható akkor meglehet a 300 nettó.


Medián bér nem éri el a 200 -at Az azt jelenti hogy a dolgozó emberek fele 200 nettó alatt keres.

2021. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is óvónő a végzettségem, amivel kerestem kb. 120 ezer forintot. Elhagytam a pályát hál istennek, most gyárban dolgozom a duplájáért.
2021. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Tegyük hozzá hogy az még mindig kevés, de hát 120...
2021. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!