Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzot mostanában...

Önéletrajzot mostanában szokás még azzal kezdeni, hogy leírom céljaim az elejére?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pár mondatban megfogalmazom, hogy pl. hosszútávon szeretnék ott dolgozni, a tudásomat kész vagyok bővíteni az igényeknek megfelelően, stb. Érdekeli ez a munkaadókat?

2021. szept. 29. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem motivációs levélbe érdemes inkább ezeket beleírni :)
2021. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Sosem volt szokás. Főleg a végzettségedre és a munkatapasztalatodra kíváncsiak.
2021. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a sablonosat elkerülném.

Érdemes időst szánni a külalakra arra hogy egy oldalon elférjen minden, szellős legyen de még is kellően informatív.


Remek külalak sablonokat találni a neten ahhoz hasonlót érdemes szerkeszteni és PDF -ben küldözgetni. Több előnye van mert nem fogja nyomtatónként tördelni a számítógép mint egy Word esetén. Nem szerkeszthető és ami a lényeges nem látják hogyan szerkesztetted. Word nél megnézik abban biztos lehetsz.


Tartalom igen.

Nekem ott van hogy mivel foglalkozom, mik a céljaim, rövid, közép és hosszútávon. Pár pontban összeszedve a legelején. Teljesen külön kezelve az egésztől.


A teljes baloldalon az adataim vannak egy fotóval indítva, Név, cím elérhetőségi adatok. bla bla.


Képességek pl nyelvtudás milyen nyelv és milyen szintű.

Kiemelve felsorolás szerűen azon 1-2 szavas képessékeget, vagy tapasztalatokat amik fontosak lehetnek.

Jobb oldalon pedig a már korábban tárgyalt kis összefoglaló alá mehetnek a tapasztalatok. Legalulra pedig a tanulmányok. Ha nincs hely, nem kell minden bölcsit, ovit, iskolát felsorolni, csak a legfontosabbat, vagy legfontosabbakat.


Lehet bővíteni a hobbijaiddal a bal sávban felsorolás szerűen vagy röviden a jobb oldalon.


Ez csak egy ötlet volt. Lehet a kinézetet tükörképe ként is megszerkeszteni.


Gyakorlatilag folyamatosan naprakészen tartom, és folyamatosan szerkesztem fejlődik. Egyszerre sok idő, de viszont hasznos ha nem kell későbbiek során sokat belefektetni. Személyi tréner meglátta hogy wáóóó. Sok helyre csak azért hívtak be hogy megismerjenek mert nagyon tetszett nekik az önéletrajzom.


Persze munka függő mire is kell.


Semmi képen se legyen unalmas, egyhangú. néha lehetne benne színak. Nem szivárványos kell. Nem homofóbia miatt hanem mert mikor nézik az önéletrajzokat akkor sokadik után már vagy gáz vagy unalmasak. Aztán mikor kezükbe akad egy szellős, informatív nem unalmas egyből átfutja és ó ez szuper, ő jöhet.

2021. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem!


Egy standard CV a személyes adatokkal kezdődik.

Mondjuk most nekem egy formabontó CV-m van, de a célok ennek ellenére nem szerepelnek benne.

Fontos mindenképp, hogy ha szükséges, akkor a megpályázandó pozícióhoz módosítsd az önéletrajzod.

2021. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hasonló az alap nekem is, mint a tied 3-as, ketté van osztva, bal része keskenyebb, személyes rész, a jobb tágasabb, ott van a munkatapasztalat, alatta a végzettségek. Word-ben csináltam évekkel ezelőtt, de pdf-be szoktam menteni és küldeni. A jobb rész tetejére gondoltam ezt a célom részt, elég gázos az alatta lévő rész, és ezzel próbálnám menteni a menthetetlent.
2021. szept. 29. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a szem.adatok elérhetőségek alatt van egy jis összedoglaló a motivációról, milyen területen keresek mért,pár sorba
2021. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az elküldött e-mailt szoktam egyfajta Motivációs levélként használni, leírva pár sorban miért jelentkezem, ki-mi vagyok, mit akarok.


A CV meg inkább tárgyilagos. Nyilván ettől még a szerkesztettség, és tartalom nagyon fontos, lásd amiket fentebb írtak.

2021. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!