Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is ilyen...

Más munkahelyen is ilyen problémás a takarítás/takarítók?

Figyelt kérdés

Az előző és a mostani munkahelyemen is probléma volt a takarítás (hiánya). Kb. 2 hete nincs takarítás az intézmény azon részén ahol dolgozok. Többször megkerestem már a hozzánk tartozó takarítót hogy legyen szíves kitakarítani, de mindig valami kifogással állt elő, hogy miért nem sikerült kitakarítani vagy ígérgette, hogy ekkor jön majd, de végül nem jött. Nagyon gáz, mert egy iskoláról van szó, ebben a helyiségben meg naponta kb. 3 osztály fordul meg.

Nálatok fordult már elő hasonló? Mit tehet ilyenkor az ember?



2021. okt. 8. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Utcánkban az iskola folyamatosan keres takarítót, gondolom nem véletlenül.
2021. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk szerencsére nem, normálisan takarítanak és rendszeresen. Ha rendszeresen gond van, akkor olyannak jelezd, aki tud is tenni valamit az ügy érdekében. Láthatóan az, hogy őt kéred meg szépen, hogy végezze a munkáját, nem segített.
2021. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Irodaházakban ahol kötelező egy adott takarító brigád ott gyakran problémás a takarítás. Nyeregben érzik magukat aztán nem takarítanak.


Bár eleinte egész jó volt miénk, aztán lölő kezelésébe került az irodaházunk. Megemelkedtek a bérleti díjak a lejáró szerződésekre, takarítás ára is gyorsan megváltozott, és a minősége is.

Irodánkban kamerák vannak, és felszólítottak minket hogy takarítás idejére kötelező kikapcsolni.

Kiderült ugyanis hogy takarítás helyett buliznak, egy marék cigó. KV -t iszogatnak táncolnak, takarítás az nincs. Felmondtuk a takarítást. Volt nagy felháborodás. Felvettünk állományba egy kis egyetemista csajt. Minden este bejön aranyos kedves kitakarít, és ugyan annyit kap mint a takarító cég. Tisztaság van rend és nincs lopás azóta, ami előtte előfordult azért. Próbáltak hadakozni hogy takarítócéget nem engednek be, mondtuk hogy egy adminisztrációs munkatárs. Semmi közük hozzá. Porszívózásra meg vettünk egy robotporszívót... nagyját megoldja, apraját meg az adminisztrációs munkatárs...

Főnököm mindig is furfangos volt :)

2021. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van gond a takarítással, de nem is csodálom. Minimálbérért nem lehet használható munkaerőt kapni.
2021. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Túl vannak terhelve, olyan szánalmas fizetésért, amennyiért normális esetben az ember be sem menne.

Aki kiszabja nekik a munkát, fogalma sincs a takarításrol, az emberi határokrol. A kényelmes főnöki székből könnyű dirigálni, meg kívánság műsort tartani, de egy ember, ha megfeszül sem tud három emeletet, negyven teremmel tökéletesen rendben tartani. És minimálbérért ne is tegye! Akinek ez nem tetszik, az fizessen, vagy csinálja maga!

2021. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából 2 szintre meg a földszintre van kb 10 takarító...

Itt is ez a probléma hogy egy külső cégtől jönnek, nem az iskola alkalmazottai.

2021. okt. 8. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Takarító vagyok egy hivatalos helyen. Egy új céggel kötöttek szerződést, akik átvettek engem. Ez a cég egy nagy rakás...... Mindenből a legolcsóbbat veszik. Írtam listát, hogy mi az ami hiányzik. Három hónapja arra nem képesek, hogy ezt meghallgassák és intézkedjenek. Mindemellett éreztetik, hogy egy senki vagyok és lenéznek.( Az ország másik felén van ez a cég, így még csak azt sem tudom, hogy kinek dolgozom. Egy csaj hívogat telefonom egy hónapban egyszer,de hogy minek azt nem tudom....meg sem hallgat, de havonta 10 jelenlétit azt ki tud küldeni....) A porszívó amit adtak semmit sem ér (még az sajátom is jobb itthon), három hónapja 1db porzsákot hoztak hozzá. Azt ami eredetileg a csomagban volt. Olyan silány szemeteszsákot kapok,ami szó szerint kiszakad,ha felénél jobban tele van, wc tisztító nincs.... inkább nem részletezem hogyan néz ki a wc. Erre rettenetes kemény a víz. Mop a legolcsóbb semmit sem érő fajta. Legyen annyi elég, hogy itthonra különbet veszek. Lenne még mit sorolni ezeken kívül.... Ja és irodák is csak kétszer vannak takarítva a mindennapi takarítás helyett. Beszéltem a hely főnökével,elmondtam hogy mi a helyzet az új céggel, nehogy rajtam csattanjon az ostor. Maximálisan megértő volt. Mondta, hogy mivel ismer pár éve már és eddig nem volt gond, ezért nem is hibáztat. Nagyon szeretek itt dolgozni (csak vissza sírom a régi céget), bár nem gondoltam volna, hogy hiába tanulok annyit mégis ide jutok önhibámon kívül. Mivel nagyon nincs más lehetőségem, ezért féltem is a munkám.
2021. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam irodatakarítóként. Ha néhány asztalt nem takarítottam le, az azért volt, mert tele volt rakva mindenféle dolgokkal, dolgozók személyes vackaival, és a szabályzat szerint azokhoz tilos volt nyúlni. De azért volt aki így is bepanaszolt, hogy dzsuvásan hagytam az asztalát, röhej volt a köbön.
2021. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!