Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen fejlesztés legyen?

Milyen fejlesztés legyen?

Figyelt kérdés

Egyszerű gyári munkás vagyok, ​a cég ahol vagyok próbaidő után egy kompetencia tesztet kell írjak és mellette egy eladást kell tartanom arról,hogy a saját területemen milyen újítások, fejlesztések kellenének amivel hatékonyabbá válik a munka.

Volt pár ötletem és el is mondtam, erre a csopvezető pluszban annyi kikötést kért ami számomra már nehézséget okozz,hogy olyan fejlesztést kell mondjak ami a másiknak nem hátrány,de mégis,honnan tudjam,hogy másnak mi hátrány,ha az ő munkáját nem ismerem,a feladat úgy szólt eddig,hogy a saját területeden.


Mégis mihez kezdjek?

Hogyan csináljam meg.


pár ötletem volt,de egyik se olyan jó mint aminek én hittem és kezdek aggódni,mert elvárják,hogy legalább 1-2 olyan fejlesztést mondjak ami hasznos.


Lenne egy hatalmas nagy ötletem,de ahhoz nagy anyagi beruházás kellene és nem tudom,hogy a cég ezzel mit tudna kezdeni,de az biztos,hogy mindenkinek előnyére válna,gyors pontos, nyomonlehetne követni,a felesleges mozgás és a felesleges idő eltűnne.

Szerintetek nem probléma ha nagyobb ötlettel állnék elő.?



2021. okt. 10. 08:03
A kérdező szavazást indított:
Igen jó lesz,a lényeg az,hogy van ötleted a többi nem számít
Nem jó,számít az ötlet és a kivitelezés is.
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azt kell tenni ilyenkor, hogy fizetésemelést kérsz, de minimum valami kompenzációt az ötletekért cserébe. Olyan munkakörbe, ahol 4/8 általánost várnak el, nem fér bele ilyen tevékenység. Az is bónusz, hogy tudsz beszélni.
2021. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindenkitől kérik aki új,legyen az operator,gepbeállito, anyagmozgató, raktáros..
2021. okt. 10. 08:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Kapok fizu emelést ha átmentem ezen a teszten
2021. okt. 10. 08:09
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Az emelést nem úgy értem, hogy a próbaidős fizetést felemelik a normálisra. Ilyen jellegű kompetencia adott tudást, felkészültséget, rendszerszintű szemléletet stb. igényel. Minimum a duplája jár érte, ha elvárják, hogy a diplomás felsővezető munkáját végezd el helyette.


Még tán adócsalásért is fel lehetne őket jelenteni, hiszen ebben az adott esetben nem abban a munkakörben foglalkoztatnak, amire felvettek, hanem hirtelen termelési fejlesztő lettél, nulla fizetésért cserébe.


Ez kb. olyan, minthogy a takarítónőt beültetjük vezérigazgatónak, de továbbra is azt fizetjük neki, ami egy takarítónak jár.

2021. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az elsővel. Ha fejlesztést várnak tőled, akkor módosítsatok munkaszerződést. Melyik gyökér gyár ez?
2021. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És egyik hülyének se jutott ott az eszébe, hogy megmondja a vezetőjének, hogy betanított munkások vagyunk nem fejlesztő mérnökök?


betanított munkánál ilyen kérnének és 3x röhögném körbe őket.

2021. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen, de nem ettől függ a munkánk.


Nálunk annyiról szól a dolog, hogy ha a melósnak van bármi észrevétele/javaslata, hogy számára miként lenne könnyebb a munka, akkor azt megteheti.

Illetve a másik a kockázat elemző lap, ami a lehetséges balesetek kockázatát hivatott csökkenteni.

(Pl. Egy alkatrész tároló polcot arrébb helyezni, mert útban van, és szerelés közben veszélyes lehet, stb.)


Bármi, ami a mi saját munkánkat könnyítheti, azt beleírjuk.

Művezető aláirja, majd "megkérdezik" a másik műszakban dolgozó "váltómat" , hogy neki is megfelel-e a módosítás.


Ha igen, akkor megvalósítják, majd kielemzik, hogy ezzel kapcsolatban milyen előnyökre tett szert maga a gyár.


Előfordul akár költségcsökkentő ötlet is, ezeke állítólag igen magas (egyszeri) jutalommal hálálják meg.

2021. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A másnak ne legyen hátrányt úgy kell érteni, hogy ne írj olyan dolgokat, amiknek a mögöttes tartalma az, hogy a te munkaköröd azáltal lesz jobb, hogy valakire áttolod a munka egy részét, vagy számára direkt megnehezíted a munkát, csak, hogy neked könnyebb legyen. Egyszerű példával élve: Te egy olyan gépen dolgozol, ami mondjuk hosszú rudakat gyárt, amiket neked rendezetten kell elcsomagolnod, amiből utána a raktárban egy komissiózó mindig kiveszi azt a mennyiséget, ami éppen kell. Ha te azt a fejlesztést nyújtod be, hogy tegyetek a gép alá egy ládát, amibe csak belepotyog az alkatrész ömlesztve (Mint a régi Makao nevű játék), akkor neked nyilván könnyebb lesz a munkád, viszont a komissiózónak meg jóval nehezebb, mert egy halom összegabalyodó alkatrészből kell szednie. Na az ilyeneket nem szeretik. A nagy volumenű dolog nem rossz. Ott az a buktató, hogy erről a szintről pár hónap után valószínűleg nem látod át annyira a működés részleteit, hogy más osztályok számára is valós előnyt jelentő komplex javaslatod legyen. Persze nem kizárt, hogy van egy alapötlet, amit magasabb szinten tovább csiszolva eredményes lehet. Ezzel csínján kell bánni. Szóval ez legyen a B terv. Elsőre egy olyat mondj, ami a saját területedre fokuszál. Ha nem csak könnyebb, gyorsabb lesz a munka, hanem eseteleg költséget csökkent, bármilyen formában, az csak plusz pont
2021. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ne aggódj ezen. Nincs túl nagy jelentősége. Írd meg az ötleteidet legjobb tudásod szerint. Ha arra kíváncsiak, hogy te hogy látod, akkor erre kell válaszolnod legőszintébben. A főnökök dolga, hogy az egyes dolgozók munkáit összegyeztessék. A csoportvezetőd hülye, vagy féltékeny rád, mert lehet, hogy nagyon is jó az ötleted. Ha meg nem jó, akkor sem vagy táltos, hanem csak egymelós, mi a fenét várnak tőled. Szóval simán írd azt, amit gondolsz, ne foglalkozz a csop vezzel.
2021. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egyetértek az elsővel. Ha fejlesztést várnak tőled, akkor módosítsatok munkaszerződést. Melyik gyökér gyár ez?"


Baszki, ti szoktátok használni az agyatokat, vagy csak dísznek hordjátok a fejetekben, de komolyan?

Ez az egész annyiról szól, hogy megkérdezik a dolgozókat, hogy látnak-e olyan dolgot, ami a munkájukat akadályozza, vagy jobbá tudná tenni és ha van olyan meglátásuk, amit meg lehet valósítani és valóban segít, akkor a vezetőség lépni fog. Bármilyen hihetetlen, de a vállalat érdekében áll, hogy te a lehető legjobban, legkönnyebben, leghatékonyabban és a lehetőségekhez képest szívesen végezd a munkádat.

2021. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!