Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardvert kéne vegyek,...

Milyen hardvert kéne vegyek, hogy jobb legyen a játékélmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy PC-m, kb. 2 éve vettem, viszont lenne 1-2 játék a közeljövőben amit szívesen kipróbálnék, ezért is gondoltam, hogy a jobb játékélmény érdekében még költenék valamennyi pénzt a meglévő gépre..


A processzor egy i5-6600, 8GB DDR4 memória, 1TB WD Black merevlemez, MSI GTX980 GAMING 4G videokártya, 400W BeQuiet! tápegység.


Nem szeretnék sokat költeni, egy 120 v 240GB-os SSD-re gondoltam, illetve +8GB memóriára. Kérdés, hogy érdemes lenne költeni még erre a gépre, vagy hagyjam így ahogy van? Mekkora változás lenne pl. +8GB memória?


Ez a kis fejlesztés kb. 20 ezerből kijönne, kérdés, hogy jobban megérné-e másra költeni?



2019. szept. 30. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Jateka vallogatja, de ez az elmenyen nem sokat dob, max a nagyobb jatekok hamarabb toltenek be.
2019. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindennel ultrán játszani... :)
2019. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Egy 2080 szuper sokat dobna a gépen, de az nem két forint!
2019. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy használt, garis GTX 1070Ti szerintem dobna rajta, 90 körül kapni.

Esetleg egy új 2060 Super, 2070, de azoknak ára van. :)

Az SSD csak a betöltésen segítene, FPS-t nem növel.

2019. okt. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, 20 ezret megér az SSD + RAM. 16 GB memória akkor szükséges, ha kifut egy játék a 8-ból, és ilyenek bizony már egyre nagyobb számban vannak. Plusz kényelmi szempontból is jobb, mert nem kell mindent bezárogatni, mielőtt játszani kezdenél. SSD-t nem annyira a játékoknál, inkább a rendszer sebességében éreznéd meg.


Ami a processzort és a VGA-t illeti, ha FHD-ban játszanál, felesleges cserélni őket.

2019. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha video kartyat veszel, nezz szet AMD rx kozul is.
2019. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!