Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munka egyetem mellett. Nektek...

Munka egyetem mellett. Nektek segített vagy csak több nehézséget okozott?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben kevesebb órám van az egyetemen, amitől a tanulnivaló mennyisége változatlanul sok, de úgy érzem elveszek a sok felszabadult időben, üresek a napjaim, nem történik semmi, minden monoton és ingerszegény. Soha nem volt semmiféle problémám a tanulással, de az elmúlt covidos-lezárásos-távoktatásos időszak eléggé megtépázta a mentális egészségem és szerintem ez állhat a probléma hátterében. Mindent úgy csinálok mint korábban (pl. megvannak a kialakult tanulási módszereim, beosztom az időmet, felosztom a feladatokat) mégsem haladok, sokkal nehezebben koncentrálok, kevesebb a motivációm, többet stresszelek, szorongok, sírok stb., szóval elég rossz passzban vagyok.

Most adódott egy szakmai gyakorlat lehetőség (fizetetlen, max. 3 hónap, valamilyen irodai munka) és gondolkozom rajta, hogy érdemes lenne-e kipróbálni. Nem tudom, hogy segítene és feldobná a napjaimat, változatosabb lenne, energikusabb és produktívabb lennék stb. vagy esetleg pont ellenkezőleg, csak újabb terhet jelentene, kevesebb időm lenne a tanulmányaimra, többet stresszelnék, szoronganék stb. miatta.


2021. okt. 23. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem (és másoktól is hallottam már ezt) könnyebb jól gazdálkodni az idővel olyankor, ha nincs bénítóan sok belőle. A helyedben bevállalnám, mert a változatosság,

az új rutin pezsgő hatású tud lenni.

2021. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
A fizetetlen "valamilyen irodai" munkát én biztos nem csinálnám, egyrészt ki a f.a.x dolgozik ingyen, másrészt nem is legális, a második hónaptól kell fizetést adniuk a gyakornokoknak. Másrészt meg minek csinálod az egyetemet, ha csak fizetetlen irodai munkát tudnál dolgozni? Ennél még egy meki is jobb. Egyébként elég sokan dolgoznak végig egyetem mellett, nyilván a tanulmányok elvégzésében ez nehézség, de az gázabb, ha úgy jössz ki az egyetemről, hogy semmit nem dolgoztál... A pár hónapos munkaviszony meg elég vérszegény.
2021. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem azzal nincsen bajom, hogy fizetetlen. Nincsen szükségem arra, hogy pénzt keressek az egyetem mellett és a szakomon (bölcsészettudomány) alapból nincsen semmilyen gyakorlat, illetve nem is szoktak ilyen lehetőségek adódni, még az irodai munka is ritka. Úgyhogy ez most a lehetőségekhez képest szerintem kifejezetten jó.
2021. okt. 23. 14:58
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Hát pedig én is azt mondom, hogy nem dolgoznék ingyen. Akkor már inkább az önkéntesség. Vagy mélyedj el valamiben a szabadidődben.

Én dolgoztam az egyetem mellett, részmunkaidőben, fizetésért. Igaz, én sem voltam rászorulva a pénzre (de persze, azért jól jött), én azért csináltam, mert érdekes volt, jó volt a csapat, nem volt túl megterhelő és napi szinten kellett hozzá az idegen nyelvtudásom, amit így legalább karban tudtam tartani.

2021. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, itt kevesebb a lehetőség (pl. önkénteskedni). Hobbim van, de azt is otthon csinálom egyedül és szerintem inkább pont arra lenne szükségem, hogy kimozduljak, elmenjek otthonról, emberek között legyek és ne egész nap az egyetemen pörögjön az agyam.
2021. okt. 23. 15:06
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, ezzel csak az a baj, ha ennyire nem becsülöd magad, akkor mi a francnak mentél egyetemre? "valamilyen" irodai munkát ingyen 8 általánossal is lehet végezni... De úgy látom, te nagyon beleélted magad, hogy majd ez mennyit lendít az életeden. Szomorú...
2021. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem azért mentem egyetemre, hogy majd jó munkám legyen vagy sokat keressek stb., hanem azért mert tanulni szerettem volna, azt ami érdekel. Bölcsészettudományi szakon tanulok, ez nem az a terület, amivel másodévben elmész egy céghez gyakornoknak aztán végül be sem fejezed az egyetemet, mert elhalászott a munkaerőpiac… Ez pedig nem azon múlik, hogy ki mennyire becsüli magát, ezek a lehetőségek. Nekem pedig semmi problémám nincs ezzel.

Mindenesetre nem ez volt a kérdés, inkább arra válaszoljatok kérlek.

2021. okt. 23. 15:15
 8/14 Girlll3 ***** válasza:
44%

Bölcsészettudomány lehet érdekes, de miből fogsz megélni? A szakodból biztos nem, hiszen ilyen szakma nincs. Önmagában ez kevés lesz később. Az irodai munkád meg nem fizet semmit.

Tanulj nyelveket az egyetem, bölcsész szak mellett, azzal többre mész és csak akkor vállald be az ingyen munkát, ha van rá esély, hogy később fizetős munka lesz belőle.

2021. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én így tolom 19 kurzus mellett (ezek egy része online), 43 kredittel heti 2-3 napot fixen melóval pluszban. A negyedévi vizsgák miatt hagytam most ki 1-1,5 hetet, de sokkal kivitelezhetőbb így nekem. Változatlanul jól tanulok és tudok teljesíteni. Viszont rengeteg energiát igényel és kb. nulla szabadidőm van tőle. Elég kiégetős egy idő után, ugyanakkor én a gyászból menekülök ehhez a túlterheltséghez és jól csinálom. Szerintem ha egyedül a fizetnivalók és a diákhitel törlesztője motiválna, sokkal jobban ki lennék bukva.
2021. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sokat javult tőle a mentális egészségem. Viszont én pénzért dolgozom, ingyen nem is mennék el.
2021. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!