Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon szeretem a munkám, a...

Nagyon szeretem a munkám, a munkahelyemmel sincs gond. De a kollégáim egyszerűen kikészítenek. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Nem akarok felmondani, most lettem előléptetve. Kellene egy kis tapasztalatot szerezni az új poziban, amit amúgy imádok csinálni, a fizu sem rossz, most jönnek majd a karácsonyi bónuszok is. De a kollégáim biztosan féltékenyek, sírnak mennyi munkájuk van, de közben telefont nyomkodnak, lézengenek, shoppingolnak munkaidő alatt, nekem meg mondják "maradj az irodában, van akinek tartania kell a frontot". De ez pont nem érdekel, legalább nincsenek körülöttem.

A héteb ho-ban vagyok és felhívott az egyik társosztályról a kolléga, hogy küldjek már át neki szkennelve 1-2 doksit, mert nagyon fontos. Mondtam nem lehet mert ho-ban vagyok, nincsenek nálam ezek a papírok. Hívd a kollégáimat. Válasz, ők kint vannak a városban, nincsenek az irodában. Aha megint vásároltak.

A főnöknek előadják magukat, hogy nincs papír és ki kellene ugrani érte. De ahhoz miért is kell 3 ember? Közben meg ami fontos az nem megy. És minden mással így van. Ahol tudnak ellenőriznek, információkat hallgatnak el, hogy bele bukjak a munkámba. Közben meg úgy beszélnek velem mint egy nem is tudom mi a jó szó. Megaláznak a szavaikkal, azt éreztetik, hogy semmire nem vagyok jó.

De most kell a tapasztalat még 2 évet ki kellene húzni ebben a poziban. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?


2021. okt. 28. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Az ügyfelekkel úgy beszélnem mint a kutyával, ma többször hívott az egyikük és szavatkozott, hogy ne haragudjak, hogy engem kérdez mindennel, de a kollégáim elhajtják.

Még az a szerencsém, hogy a főnököm támogat, neki köszönhetem az előléptetést és kaptam magam mellé tőle egy olyan kollégát aki majd a mentorom lesz, remélem legalábbis nem fogják tele beszélni a fejét a drága munkatársaim.

2021. okt. 28. 17:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy szinte minden munkahelyen utálják azt, aki kiemelkedik az átlagból és jobban, többet teljesít. Az, hogy a másik szorgalmasabb, tehetségesebb, eredményesebb, bennük kisebbségi érzést kelt, feszültséget, ellenérzést, sőt egy idő után primitív módon próbálnak keresztbe tenni. Ezt azért többnyire a főnökség is észreveszi, de nem tesz ellene, sőt bizonyos mértékben örül is ennek a feszültségnek, mert akkor Ő, a főnök az, akit nem piszkálnak, sőt bizonyos szempontból ez jelenti a főnöki pozicióban maradását. Nem kell ill.nem tudsz tenni ellene semmit, megpróbálod higgadtan elfogadni, hogy ilyen az emberi természet. Bár Csányi Vilmos etológus professzor szerint az ember nem agresszív élőlény, azonban az emberi agresszivitásnak ez is az egyik megnyilvánulási formája. Megjegyzem, ha egy munkahelyen ilyen állapot van, akkor az egyértelműen a főnök gyengeségét jelenti.
2021. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Iegn, erre már én is rádöbbentem, hogy gyenge a főnököm, vannak helyzetek sajnos amikor egyszerűen a kolléganőm leparancsolja, és ez a vásárlásgatás is, mondhatná, hogy oké de csak 1 valaki megy, de nem érdekli.

Mindegy, valahogy csak kibírom, mert nagyon kell ez a pozi, hogy végre az lehessek aki lenni szeretnék.

2021. okt. 28. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Beszéljetek egymással, kinek mi a gondja egymással és egy konszenzusos megoldást találjatok.
2021. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ők konszenzust akarnak. Nekik nem olyan rossz, bandázni, lébecolni.
2021. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem én már velük nem is egyszer. Megy a terelés.
2021. okt. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!