Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az új munkahelyemen megmond...

Arktika kérdése:

Ha az új munkahelyemen megmondanám a többieknek, hogy ne szóljanak hozzám(csak azzal az 1-2 normális emberrel barátkoznék) akkor nem gúnyolódnának, és beszélnének ki a hátam mögött? 33/F

Figyelt kérdés

A miskolci Boschba mennék dolgozni operátorként.

Ezelőtt mindenkivel minden munkahelyemen próbáltam a legrendesebb lenni, szivesen beszélgettem mindenkivel, elmondtam valamit ha kérdeztek. De azt tapasztaltam, hogy a legtöbben ezzel csúnyán visszaéltek, sokszor megbántottak és kinevettek.

Tudom, hogy ez nem az ő hibájuk mert bele vagyunk kényszerítve egy zárt börtönbe, de akkor is már Elegem van az ilyenekből, inkább passzív ellenségként kezelném őket mint barátként. Vagyis ha kérdeznének, Rögtön megmondanán nekik, hogy:

szeretném, ha a jövőben nem kérdeznél tőlem semmit, ami nem a munkával kapcsolatos. Ennyi kérésem van. Köszi.

Az oktatáson amikor még betanitanak minket, alap információkat megosztanék másokkal,de semmi többet.

Tudom, hogy ez így rohattnehéz lenne,mert szinte senkihez sem szólhatnék hozzá magam körül. De legalább nem szekálnának.

-szerintetek működne ez a taktika?


2021. okt. 29. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt így kijelenteni. Egyszerűen csak ha kérdeznek valamit egy-két szavas válaszokat adsz és kész. Előbb-utóbb rájönnek, hogy nem vagy egy partiarc és békén hagynak.
2021. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez így szerintem nem. Annyit tudsz tenni, hogy megtartod a 3 lépés távolságot és csak olyan dolgokra válaszolsz, ami nem baj ha kitudódik. A magánéleti kérdésekre adj kitérő, semleges választ.
2021. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Számíts rá, hogy általános közutálat tárgya leszel, elkönyvelnek majd antiszociális bunkónak.
2021. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igaz, az sem jó ha mindenki útál. Jobb ha inkább kamuzok valami rövid semleges dolgot ha kérdeznek pl milyen volt a hétvége: jó volt, pihentem.

-Kész semmi többet


De mi van ha megkérdik van-e barátnőm, az jó ha azt válaszolom ,hogy nincs? Igazából most vagyok túl egy szakitáson, pesten voltunk de én már nem tudtam tovább fizetni az albérletet és hazajöttem miskolcra anyumhoz.


Mi van ha pl egy nagyon dögös kolléganőm viccből bepróbálkozna nálam, én pedig komolyan venném és a végén mindenki rajtam röhögne és megint elkezdenének kérdezősködni?

2021. okt. 29. 08:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezik hogy van e barátnőd, arra lehet azt válaszolni, hogy ne haragudj de a magánéletemről nem szeretnék beszélni. Ezért nem sértődhet meg senki.Aztán eltereled a szót másra.
2021. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nem válaszolnék a barátnős kérdésre, akkor elkezdenének gyanakodni h meleg vagyok-e
2021. okt. 29. 08:30
 7/11 A kérdező kommentje:
Hmm. Szerintem inkább kamuzok ebben is. Azt mondom h Van barátnőm de kb max annyit mondok el miota vagyunk együtt. Tudom, hogy így elhalasztanám lehetőséget, hogy a cégnél találnék új barátnőt,de Nem a munkahelyen fogok csajozni és kész.
2021. okt. 29. 08:35
 8/11 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy Egy ilyen munkahelyen szinte semmit sem mondhatok el magamról őszintén, de ha ez az ára, hogy megvédjem magam, hát legyen.
2021. okt. 29. 08:38
 9/11 A kérdező kommentje:
A szekálás az még hagyján, Akkor van gond amikor a főnökeim csinálják velem. Nem egyszer életveszélyesen megfenyegetett a csoportvezetöm. Szlovák munkahelyen vagyok magyarként, lehet azért.
2021. okt. 29. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

De, mert ezzel különcnek mutatkozol.

2021. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!