Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha a kollégámnak...

Normális, ha a kollégámnak megegyező a fizetése az enyémmel, kevesebb tapasztalattal?

Figyelt kérdés
A kollégámnak a fizetése megegyezik az enyémmel, holott neki nagyon minimális tapasztalata van. Rengetegszer kell neki segítenem, ami sajnos a saját munkámra is rámegy, mert még otthonra is jut bőven. Akárhogy hajtok, azt érzem, hogy nem kifizetődő a munkám. A cégnél 1,5 évvel vagyok régebb óta, mint ő. Már hetek óta zavar, de nem szeretnék feszültséget a munkahelyen. Hogy lehetne ezt diszkréten kezelni, hogy a kollégámnak ebből úgymond ne legyen baja, vagy ne legyen rá hatással?

2021. okt. 18. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez munkától is függhet.
2021. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
63%
Mi a munkátok?
2021. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez az adott cégtől függ, állami cégeknél meg van adva a bértábla, multiknál is általában van egy "bérsáv", pl én egy IT support csoportban voltam, több száz ember dolgozott ott és teljesen mindegy, hogy kinek mennyi munkatapasztalata van, a bérek a nyelvismeretek alapján volt megadva. Szóval ha valaki csak angolos agentként dolgozott kapott 300at, ha valaki angol-spanyol vonalon volt, kapott 400at. Hiába volt a csak angolosnak 30 év munkatapasztalata, vagy épp jobban is ment neki az angol, akkor is kevesebbet kapott.
2021. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Képzeld el, kórházi körülmények közt van hogy a magasabb képzettségű több fizetéssel szorul egy képzetlenebb személy segítségére aki kevesebbet keres, mert mondjuk úgy van pár orvos akit nem akarnál hogy beállítsa az oxigéned vagy újra élesszen, mert még a defit is remegve fogja, mivel van pár aki csak tanulta, mondjuk egy ortopéd orvos. Majd bele jön ő is, vagy nem, de te megcsinálod neki, nem is közlöd vele hogy zavar, se senkivel, így mégis mi lenne?
2021. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Engem pl 30ezerrel több nettóért vettek fel ősszel, mint a kollégáim bére. Karácsonykor felemelték nekik is ugyanoda. Direkt nem reklámoztam, de nincs ebben semmi szokatlan vagy erkölcstelen. Mondjuk ha tudod, mennyit keres, erre hivatkozva kérheted a saját béred rendezését. Persze nem kötelező emelniük.
2021. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Hat ha ugyanaz a munkakor akkor altalaba ugyanannyi a penz.. Vagy kersz emelest mert jonak tartod magad vagy nemsegitesz neki es lehet kirakjak 🤷‍♂️
2021. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
4%
Mekkora tanács volt ez utolsó, ment is a zöld kéz :D
2021. okt. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos ahogy én vettem észre a legtöbb helyen nem kifejezetten jutalmazzák a tapasztalatot ha már ott vagy a cégnél.Ugyanazon munkakörben általában ugyanannyi a fizetés az újnak is és a 15 éve ott lévőnek is.

Lehet kérni fizetésemelést a tudásodra,tapasztalatodra hivatkozva amit vagy megadnak vagy nem.Ha a felmondást is bedobod érvnek az hatásosabb lehet de akkor legyen másik lehetőség is a tarsolyban.Nagyjából ennyit tudsz tenni.

2021. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!