Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bíróságon a gépírás miből...

Bíróságon a gépírás miből áll? megyek majd gépírásra... egy 10perces szöveget kell lemásolni úgy hogy nem nézek oda? :)

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

nem szöveget kell lemásolni, akkor nem tudsz másolni szöveget ha nem nézel oda. Van valami külön érzékszerved a látás helyett hogy megold?

Élő beszédet kell gépelni, mert a bírósági jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell mindent, nem csak azt hogy mit mondtak, azt is hogy ki mondta. A bíró a végén a jegyzőkönyvet meg is mutatja a résztvevőknek, hogy aláírhassák, valóban az hangzott el.

2021. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szval diktálnak és közbe nézhetem a billentyűzetet vagy nem?
2021. nov. 1. 10:23
 3/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Kérdező, ez milyen munkakör pontosan?

Gyors és gépírás?

Van ilyen irányú végzettséged? Mert ha van, akkor nyilván megtanítottak arra, hogy vakon gépelj, gyorsan. :)

2021. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Ja, hogy ezt kérdezed? Azt nem tudom, de szerintem igen. de nekem ebben ne higgy, majd talán valaki más válaszol. Kiírhatnál egy hasonló kérdést az "Egyéb kérdések" rovatban is, ahogy most belenéztem, ott sok munkavállalással kapcsolatos kérdés van.
2021. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az nem egy gyakorlott gépíró,aki nézi a billentyűzetet,de szerintem rád szólni nem fognak érte.
2021. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

3/7

Szóval ő lesz a gépíró de egyébként fingja sincs róla hogy mit kell csinálni.


És megkérdezi itt, hátha valaki tudja.

2021. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az interjú után volt egy pár perces gépírás teszt. Az interjúztató felolvasott nekem egy szöveget és azt kellett hallás után gépelnem, úgy hogy csak a monitort nézhettem. De nekem ez nem volt probléma mert tanultam vakon gépírni. Jegyzőkönyvvezetőnek vettek fel, tárgyalásokra jártam a bíróval és bizonyos szabályok szerint írni kellett mindent ami elhangzott, később javítgatni, formázni és a kész jegyzőkönyvet a bíró jóváhagyja. Ha nem tudsz 10 ujjal vakon gépírni akkor ne is menj szerintem, ha meg végzettséged sincs hozzá akkor pláne felesleges mert igazolnod kell.
2021. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha tárgyaláson leszel gépíró, akkor az ott elhangzottakat kell legépelned szóról szóra.


A bíró, a tanúk, sértett, vádlott, ügyvéd, ügyész, stb folytatólagos beszélgetését kell "rögzítened" hiba nélkül.


Ha hibázol, nem sok időd van javítani, mivel a beszélgetés folyamatos, és nem szólhatsz közbe, hogy várjanak, mert elgépelted.

2021. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
10: én büntető tárgyalásokra jártam és nem kellett hajszál pontosan szóról szóra írni de persze attól még stimmelnie kell, polgárin viszont nincs jegyzőkönyvvezető a tárgyaláson hanem hangfelvétel alapján utólag szóról szóra kell leírni mindent. Legalábbis ahol én dolgoztam ott így mentek a dolgok.
2021. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Már nem azért a "vakon" gépelés kb az amikor az óvódás megtanul írni meg olvasni.

Azt hiszik hogy valami komoly dolgot csinálnak, de valójában egy 0 egy semmi.

2021. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!