Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Asszisztensi álláshirdetést...

Asszisztensi álláshirdetést adtam fel, beírtam "gépírás feltétel" - mégis miért jelentkeznek olyanok, akik nem tudnak gépelni?

Figyelt kérdés

Irodai munka, beírtam a hirdetésbe is, hogy gépírás feltétel (külön kiemeltem, hogy képzettséget nem igényel, csak a jelentkező gyakorlottan tudjon gépelni).


Jelentkeztek vagy 100-an, behívtam 7-et, és egyik sem tud (konkrétan 3-an helyesen sem tudtak írni), nem értem, akkor mégis minek jelentkeznek?


2021. aug. 23. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Add meg a jelentkezők elérthetőségét, megkérdezem tőlük.
2021. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Felesleges, én is megkérdeztem, a válasz kb. semmi: "Hát... hát..." mosollyal és vállrándítással kísérve.
2021. aug. 23. 15:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt sajnos sohasem fogjuk megtudni:(((
2021. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Define gépírás? Teljesen vakon gépeljen gyorsan vagy ránézhet a billentyűzetre az ember? Mennyi szót vársz el percenként?


Azért jó lenne konkrétumokat írni, mert ez kb a "versenyképes" fizetés szintjén van és még csodálkozol, hogy nincs megfelelő jelölt.

Ilyen tündérmanó szárnyas fejvadász szintű hirdetésekkel mit akarsz?

2021. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is lenne egy kérdésem: Amikor egy állasra jelentkezem, és nem rám esik a választás, akkor a 90% válaszra sem méltat. Ez miért van?


Na, ugyanezért jelentkeznek olyanok is az állásra, akiknek közük nincs hozzá.

2021. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Azért mert vannak olyan intelligensek hogy hamar megtanulják nem nagy "ördöngösség"

Ennyire nehezen megy a logika?

2021. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert bead 100 önéletrajzot, aztán hátha behívják valahova.
2021. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"hamar megtanulják" - Ó Édes Istenem, ezek szerint ezt gondolhatják... Aki tud gépelni, az 300-500 karaktert leüt percenként. Amúgy vagy egy 2 éves képzésen tanítják, vagy 5+ év gémerkedés alatt megtanulható.


"90% válaszra sem méltat. Ez miért van?" - 2 hete adtam fel hirdetést, és még nem vettem fel senkit, ergó a többi jelentkező még versenyben van (ezért nem mondtam le), és itt azért felmerül a kérdés, ha holnap felveszek valakit, és mondjuk 2 hét múlva kiderül, hogy alkalmatlan, akkor? - Mondjak le holnap mindenkit, és 2 hét múlva újra hirdessem meg az állást?

2021. aug. 23. 18:06
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezért is kapsz sok jelentkezőt, a munkavállaló sem fog örökre rád várni csak mert neked 2 hét alatt nem vált be valaki.
2021. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk manapság senki nem megy el ilyenért egy kétéves képzésre, ez a gépírás rég kiment a divatból, szóval további jó keresgélést.
2021. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!