Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak "ennyi" lenne felmondanom...

Csak "ennyi" lenne felmondanom vagy kell más is?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű szerződésem van és ha lementek az ünnepek akarok én is lemenni a cég listájáról.

A helyzetemben elegendő egy felmondó levelet megírnom, megindokolnom benne miért akarok távozni és bemenni a munkáltatóhoz vele, hogy szeretnék távozni?

Bármivel tarthat engem ott a kötelező 30 napon kívül? Esetleg van még valami ami fontos lehet?



2021. nov. 3. 11:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Egy dolog lemaradt:

Februárban kezdtem és akkor is távoznék a kerek egy év meglétéhez.

Ám júliusba biztosítottak nekem targonca jogosítványt amit meg is csináltam meg is lett de semmilyen papírt nem írtunk alá, hogy nekem x időt le kell tölteni mondjuk ahhoz, hogy visszatérítsem az árát vagy hasonló ehhez vagy is ha távozok köteles vagyok ebből bármit is visszaadni? (amennyiben munkaidőmmel arányosan kevesebb rendbe van, de teljes árat nem szeretnék).

2021. nov. 3. 12:04
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell indokolnod a felmondásodat, csak ha azonnali hatállyal mondanál fel.

Ha nem írtatok alá tanulmányi szerződést, sem más megállapodást, és utasítás sem volt a tanfolyam elvégzésére, tehát semmi nyoma nincs, akkor nincs szerződéses alapja a pénz követelésére, de esetleg polgári peres eljárásban jogalap nélküli gazdagodás miatt indíthat pert.


A szerződésed szerinti felmondási időt kérheti tőled, ami alapból 30 nap, de el lehet tőle térni, szóval ellenőrizd a szerződésed, hogy mit írtatok bele. Illetve közös megegyezéses megszüntetésben megállapodhattok hosszabb vagy rövidebb felmondási időben is.

2021. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dolgozó a felmondását nem köteles indokolni. Ha nem vagy köteles, akkor ne is tedd meg! Legalábbis írásba ne add az indokot. Fogadd meg ezt a jó tanácsot!


Az MT szerint a felmondási idő ilyenkor 30 nap. A felek ettől eltérően is rendelkezhettek a szerződésben. Ha nincs benne erre vonatkozóan eltérő idő, akkor 30 nap a felmondási időd. Ha van, akkor az a mérvadó, ami a szerződésben van.

A felmondási időt semmi nem tolja ki, nem hosszabbítja meg. A meghatározott idő elteltével letelik függetlenül attól, hogy mi történik alatta, és megszűnik a munkaviszonyod.


Ha a tanulmányra nem volt külön megállapodás kötve a munkáltatóval, akkor nem követelhet Rajtad azzal kapcsolatban semmit. Még jogalap nélküli gazdagodás címen sem!

2021. nov. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!