Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Butaság lenne azért felmondano...

Butaság lenne azért felmondanom, mert az üzemorvosi vizsgálaton bevezetik a vércukor mérést?

Figyelt kérdés
Vércukor mérés lesz, de ettől nagyon félek, mert jobb nem tudni hogy cukorbeteg esetleg az ember, mert lehet rövidebb élet így de nyugodtabb. A cukorbetegség egy borzasztó betegség, szigorú diéta stb. Rendszabályok amiket be kell életed végéig tartanod, borzalom, az élet minőséged borzasztó lesz, talán jobb a tudatlanság ilyen esetben
2020. júl. 1. 07:33
1 2 3
 1/30 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Azért, mert a legtöbb ember úgy él, hogy magasról tesz a betegségéről, és meg vannak lepődve 5-10 év múlva miért kell levágni a lábukat, vagy vakulnak meg, attól ez még nem olyan betegség, hogy hűha. Sőt, nem rögtön inzulinnal (pen vagy pumpa) kezded a betegséget esetleg. Hanem elsőnek ha lehet, diéta, aztán cukorgyógyszer.

Igen, rossz dolog a cukorbetegség, én is sok más betegséget "vállalnék be " inkább, mint ezt, de közel sem olyan horror, mint azt ahogy te ilyen tévesen látod-de ennek biztos meg van az oka. De elárulom, DM nélkül is figyelhetne az ember, mennyi xart/ vagy akár szénhidrátot visz be a szervezetébe. Mert sok cukorbetegnek igen, ott a genetikai háttere, de azért sok esetben a helytelen táplálkozás miatt lesz az ember ilyen beteg. Nem a kenyérrel van gond, ha megeszel napi 2-3 szeletet, reggelire, vacsorára, vagy ebédhez egy bableveshez. A cukros lötyikkel van az igazi gond, meg a féktelen nasizással, azokkal, amiknek nem jó a GI-e, azaz hirtelen dobják meg a vércukrod. Ezek még 5000 más dolog miatt is veszélyesek és károsak.

Ezen kellene elgondolkodni :)

2020. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Butaság lenne, igen. Honnan tudod, hogy a következő munkahelyeden nem vezetik be ugyanezt? Én eddig akárhány helyen dolgoztam, mindenütt megmérték a vércukrom az üzemorvosi vizsgálaton.

És nagyon rosszul gondolkodsz. Igenis jobb tudni, ha cukorbeteg az ember. Jobb megenni kétpofára azt a dobos tortát, mint ha egyik lábad levágják, mert üszkösödik? Az még nem halálos, aztán mégis nehéz azt mondani, hogy nyugodtabb az életed.

Amúgy nálam terhességi cukorbetegséget állapítottak meg, és a szülés után is tartom a diétát. Nem mondhatnám, hogy bármi változás van az életminőségemben őszintén szólva, azon kívül hogy nem hízok el és a terhesség alatt sem lettem egy formátlan bálna. Minimális odafigyelést igényel csak, és egy kicsit tudatosabb hozzáállást az étkezéshez, de ennyi, ezt az is megteszi, aki edzeni vagy fogyni akar, netalán vegán életmódra tér át. Annyira nem tragikus az egész, mint ahogyan beállítod, ennél rosszabb dolgok is történhetnek az emberrel.

2020. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Vegán? Inkább meghalnék... Élet igenis fontos dolog létfentartás... Sajtok húsok imádom őket..
2020. júl. 1. 07:48
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább örülj neki. Ha időben kiderül egy betegség, sokkal jobb esélyeid vannak a gyógyulásra vagy a hatékony kezelésre. A struccpolitika nem a legjobb taktika az életben.
2020. júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy előttem is mondják: ha homokba dugod a fejed, attól még a probléma probléma marad. Akár létezik, akár nem.

Minél előbb felismernek valamit, és elkezdik kezelni, annál nagyobb az esély arra, hogy nem lesznek később visszavonhatatlan következményei.

A kollégáim is ilyenek, hogy inkább nem járnak önszántukból kivizsgálásokra, mert nehogy kiderüljön valami. De ez semmilyen téren nem megoldás.

2020. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
84%

Ha cukorbeteg lennél, te lennél az a primitív ember, aki bead egy kb előírt mennyiségű inzulint vagy szedné a gyógyszerét, de sosem mérné a cukrát, 2 pofára zabálna, aztán majd ha levágják a lábát, akkor fusson össze mindenki, és mentsék meg. Pedig a DM egy jól kezelhető betegség.

A húsokról, sajtokról nem kell lemondani, nem kell vegánnak lenni, csak pár alapvető dolgot betartani, és ellenőrizni magad rendesen, ennyi.

De a buta magyar az, aki csak a végletegekben tud gondolkodni, és az ujját nem tudná megmozdítani kb semmiért. Meglepődünk azon, hogy miért csak gyárszalag mellett melózunk, pedig kevés energiával nem ott tartana az életünk sem...ahol :)

2020. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Inzulinos cukros vagyok, nem borzasztó az életem. Igen, az ételre oda kell figyelni, de pont a hús és a sajt, amit nyugodtan ehetsz. Jobb, ha kiderül. Azonkívűl, hogy mérem a cukrom és szúrom az inzulint, nem más az életem. A kávémat nem cukorral iszom, odafigyelek a szénhidrátra, de úhyanúgy élek, mint előtte.
2020. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
4%

Felmondani nem érdemes - máshol is jöhet cukormérés üzemorvosin.

Amúgy megértelek. Én IR vagyok, gyógyszerezek, a sz*r, élhetetlen "életmódot" nem vagyok hajlandó tartani. Utálok mozogni, erőm sincs hozzá csont és bőr, nulla izomzatú emberként. Már középiskolában felmentettem magam tesiből, előtte általánosban mindig meg akartak buktatni 😃 A diétát pedig tartsa, akinek két anyja van, én biztos nem fogok "rácsavarodni", egész nap akörül forogni, hogy mikor, mit és mennyit lehet, kell, mi az, ami tilos, és jajaj, lesegessük folyamatosan a címkéket... Nekem amúgy más diétát is kéne tartanom (reflux + glutén, tej, szója stb.), szóval kb. vízen és levegőn kellene élnem. Hogyne, előbb megyek férjhez... 😅

2020. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%
Normális étrendet cukorbetegség nélkül is tartani kell, nem csak cukorbetegre lehet zabálni magad, egy rakat betegség ered vacak étrenből. A cukorméréstől meg ne félj, te helyből tudatlanságban élsz, és nem úgy néz ki, hogy ez változni fog...
2020. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%
Remélem, az efféle emberke abszolút nem járnak szakrendelésre, nem veszik igénybe a TB alapú ellátást, a közgyógyot, mert belétek bármi kár. Az ilyet vigye el a természetes szelekció, és maradjon rendes ellátási idő és mód azokra, akik értelmesebbek egy darab kavicsnál :)
2020. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!