Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » McDonald's-ban történő felmondás?

McDonald's-ban történő felmondás?

Figyelt kérdés
A héten kezdtem főállású dolgozóként egy budapesti McDonald's-ban, azonban sajnos nem igazán jön be a munka. Korábban, diákmunkásként dolgoztam már egy másik mekiben (5 éve), akkor csak kasszáztam, az mondhatni bejött akkoriban, de a jelenlegi helyen konyházom, ami egyáltalán nem tetszik. Konkrétan felfordul a gyomrom a konyhai szagoktól. Ma műszak előtt betelefonálok felmondani, szerintetek hogyan tegyem?

2021. nov. 4. 06:15
 1/9 A kérdező kommentje:
mármint milyen indokkal?
2021. nov. 4. 06:15
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Menj be kézzel írott felmondólevéllel. Vannak minták neten.

A felmondási időt lehet le kell dolgoznod, attól függ mit tartalmaz a szerződés.

2021. nov. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom próbaidőn vagy, így bármikor fel tudsz mondani felmondási idő nélkül.


Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy beszélsz a feletteseddel, hogy nem lehetsz-e inkább kasszás pozícióban, hátha át tudnak tenni. Addig meg tudsz keresni mást, ha akarsz.

2021. nov. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Felmondani írásban kell, még próbaidő alatt is. Szóval bemész és odaadod a 2 példányban megírt felmondásodat az étteremvezetőnek vagy aki az illetékes.

"Alulírott xy , z dátummal kelt munkaszerződésem, a mai nappal felmondom. Dátum, aláírás. Egy megy az étteremnek egy meg marad nálad, amik ők is aláírnak. Nem vagy köteles indokolni a felmondásod okát.

De lehet előbb futnék egy kört a helyedben, hogy inkább kasszázni szeretnél.

2021. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még nem mondtam fel, de a csak kasszázás nem játszik sajnos, pláne nem főállású dolgozóként. Mindent kell tudni csinálni, hogy jobban tudják forgatni az embereket beosztáskor. Szóval meg sem kérdezem erről a főnököt. :/


Másrészt a fizetés sem tetszik, amit ezért a kemény fizikai munkáért kap az ember egy hónapban... Állásinterjún az étteremvezető többet mondott, esti műszakkal 220-240-et, a kollégáim pedig mind 185 ezres fizetést mondanak, de ha minden munkanapomon 14-22-ig is volnék (6-tól műszakpótlék jár), úgyis max. 195 ezerre jön ki... Úgyhogy ennyiért semmiképp sem maradok. :/


De köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok kitartani, mindenesetre elkezdtem jelentkezni több helyre is, pl. Aldiba, ahol sokkal jobb a fizu.

2021. nov. 4. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondj fel, de ne műszak kezdés előtt, mert akkor azzal szúrsz ki, akit épp váltanod kellene, inkább műszak után tedd meg, vagy pihenőnapon, hogy a tudjanak beugróst szerezni helyetted. (Feleségem pont járt így, hogy aki váltotta volna felmondott műszak előtt, őt meg nem engedték el munka végén, mert így nem volt váltása, és menni kellett volna az oviba a gyerekért, fél 6-kor engem hívott az óvónő, hogy miért nem jöttünk még, mert a feleségemnél munka közben telefon sem lehetett, úgy hogy gyorsan taxival mentem a gyerekért aztán elmentünk a feleségem melóhelyére, ahol meg is találtuk, volt egy kis veszekedés, aztán ő is felmondott azonnalival, tele volt a töke már azzal a melóval, aztán otthagyta az egészet pedig állt előtte a sor a pénztárban. Mondjuk engem meg a biztonsági őrrel küldettek ki, mert az üzletvezetőt lehivattam és kiabáltam vele, hogy hogy képzelik ezt... Aztán utána pár napra rám írt Facebookon a csoportvezető, hogy miattam lefokozták, hát jól kiröhögtem. )


Bocs az offért.

2021. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az Aldiban sincs kolbászból a kerítés, a kezdő fizu ott sem olyan jó, ráadásul azon se lepődj meg, ha 6 órába vesznek fel. Ott is mindent is kell csinálni. Haverom is dolgozott ott magával a munkával nem lett volna gond, de, hogy soha nem ért semminek a végére azt nem szerette. Kasszázott, majd elfogytak a vásárlók, elkezdett árut tölteni, majd 5 perc múlva megint ott volt 5 ember és mehetett vissza a pénztárba.
2021. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: csak az a nem mindegy, hogy főállású dolgozóként 185 ezer forintot, míg az Aldiban 165-öt keres 6 órásként. És nem tocsogsz a zsírszagban.
2021. nov. 4. 12:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Update: bár a kérdés már nem akutális, hiszen felmondtam november 6.-án, de szerencsére valóban felvettek egy Aldiba és a munkakörülmények sokkal jobbak, valamint a fizetés is! A mekiben 8 órás főállású dolgozóként kaptam volna 185 ezer nettót, az Aldiban 6 órásként 175 nettót és pótlékokkal 200-at. :) Örülök, hogy volt bátorságom felmondani, annyi pénzért nem érte volna meg ott maradni húst sütni.
2021. nov. 27. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!