Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt felmondás...

Próbaidő alatt felmondás előtt mennyi idővel érdemes szólni, hogy mikortól nem leszek soha többé?

Figyelt kérdés
Mivel kiszùrni sem akarok senkivel, hogy találjanak embert.
2021. nov. 9. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Azért próbaidő, mert az alatt mindkét fél azonnali hatállyal felmondhat. Tehát akár már holnap sem kell bemenned, de ugyanígy a főnököd is kirakhat téged.
2021. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De engem a korrektebb módja érdekel.
2021. nov. 9. 21:38
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nincs korrektebb módja. Próbaidő alatt nem úgy van, hogy közlöd, egy hónapig még leszek aztàn helló, szia. Ha azt mondod nem akarsz ott dolgozni, másnap már nem kell menni. Próbaidő alatt ez a norma, ezzel a munkáltató is számol.
2021. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
2-3 nappal előtte, szerintem korrektebb, vagy mondjuk hogy jövő héttől..
2021. nov. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
3-as azért kellhet ember a helyére. talán jogilag ok , de a korrekt mód az ha szól előtte pár nappal.
2021. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Én is hasonló dilemma előtt vagyok. Elsejétől lenne új munkahely, de ha teszem azt most a napokban szólok, honnan tudjam, hogy nem úgy fognak-e reagálni, hogy akkor már másnaptól ne is menjek? Nem akarnék hézagot két munkaviszony között, leginkább a fizetés miatt.
2021. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Pont ezt akartam írni: miért ne lenne korrekt? Gondolj már bele a másik oldalról.


Ha a munkahely mondja azt neked, hogy szevasz, akkor sem fogsz visszacsücsülni, sőt vissza se engednek már dolgozni. Ez nem illem kérdése.


Persze ha akarsz, szólhatsz előtte, pár nappal vagy akár héttel is.

2021. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként meg ha 1 vagy 2 hónapig nem találnak embert, ennyi erővel addig ott maradsz "korrektségből", ahol nem akarsz lenni? Ez nem egy család, meg nem kell ide érzelem, ez egy munkahely, a pénzért vagy ott.. Ők sem családi szeretetből vettek fel és alkalmaznak.
2021. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
látom pár autista nem "érti" a kérdést. nektek hess.
2021. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

9-es nem autisták, hanem tisztában vannak a próbaidő jelentésével. Próbaidő alatt nincs olyan, hogy " én nem akarok itt dolgozni, de rendes vagyok, így maradok, hogy kereshessetek valakit a helyemre".

Ha próbaidő alatt közli valaki, hogy nem maradna, az azonnali, és egyből mehet pakolni.

2021. nov. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!