Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen beadom a...

Ha munkahelyen beadom a felmondást,még próbaidő alatt. Azt a napot még végig kell dolgoznom amikor beadtam a felmondásom?

Figyelt kérdés
Reggel mentem be,beadni a felmondásom,hogy nem akarok ott dolgozni tovább,de azt a napot azt mondták végig kell dolgoznom.Én ezt nem akartam annyira rosszak voltak a körülmények. Ez jogos,vagy szemétkedtek?
2021. nov. 5. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyről kisétálni azonnal felmondási idő alatt és postázzák ki a papírjaidat...
2021. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Illene végig dolgozni azt a műszakot, amit megkezdtél, igen, de a törvény megengedi az azonnali felmondást is, tehát leírod, felállsz és haza mész.
2021. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár nehogy emiatt szemétkedjenek a fizetéseddel...
2021. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem kezdtem meg. A munkaidő kezdete után mentem be,azzal a szándékkal,hogy beadom felmondást és hagyom is el az épületet.
2021. nov. 5. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Már miért illene?

Bocs, de ilyen szinten akkor írjon SMS-t még este hogy reggel már nem megyek a logikád szerint, az rendben van?. :D


Én is voltam így, nem köteleztek rá hogy maradjak bent aznap. Kérdezték h ezt a napot még végig szeretném/e dolgozni.


Egy hely volt ahol már reggel mire beértem a szia helyett már ocsmányul beszéltek velem, és még szabad reggel bementem a főnökhöz, hogy köszöntem a lehetőséget, nekem ennyi elég volt. Nyilván nem maradtam ott, és nem is várták.


Ha nem dolgozod le azt a napot, akkor az már nem lesz elszámolva ennyi a történet.

2021. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*jav: aznap reggel, nem szabad reggel
2021. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az azonnali hatályú felmondásnak a nevében is benne van -> azonnali. A próbaidő alatt közölt felmondás pedig azonnalinak minősül a törvény szerint.

Ez annyit jelent, hogy a felmondás közlését (átadását) követő pillanatban megszűnik a munkavégzési kötelezettséged.

Itt már a munkáltató részéről nincs kötelezésre lehetőség. Mész és kész.


Ha kéri, és Te belemész, akkor még az aktuális műszakot természetesen ledolgozhatod, ez nem gond. De ha nem akarod, akkor nem vagy köteles!


Viszont mindegy, hogy nap közben mikor "állsz fel", a ledolgozott időre természetesen jár a bérezés.

2021. nov. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!