Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munka tapasztalatok?

Külföldi munka tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szállás, munka, emberek, közlekedés, fizetés, migránsok, megéri-e kimenni, honvágy, család, kimozdulás, ilyesmi

2021. nov. 14. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Takaríto munka? Vagy egyetemi tanárnak mész ki?
2021. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Külföld az Magyarorszagon kívül minden ország, de ezek szerint mindegy hogy Algériában, Nigériában, vagy Braziliaban el az illető, ugye. Munkában is tökmindegy, hogy null a végzettséggel wct akarsz pucolni, asztronauta vagy, esetleg gyermek szívsebesz. Nyilván ezek után lényegtelen hogy beszélsz e bármilyen más nyelvet a magyaron kívül.
2021. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen helyzetből mész ki, milyen tudással, nyelvtudással.


Nekünk megérte, de mi családilag jöttünk ki, beszéltem a nyelvet, jó végzettségem van.

2021. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de ez egy nagyon ostoba kérdés, semmilyen konkrétum nincs, amivel szűkítenél?


Melyik ország a több száz közül?

Melyik város több ezer közül?

Milyen képzettséged van?

Milyen munkatapasztalatod van?

Hol dolgoznál?

Milyen nyelveken beszélsz és milyen szinten?

Milyen az anyagi helyzeted?

Mennyire tudnál beilleszkedni az adott kultúrába?

Mennyire vagy nyitott?

Hol tudnál megszállni?

Mi az, amiről nem tudnál lemondani és mi az, amiről igen?

Mennyire ismerkedsz könnyen?

Mennyire állsz közel a magyar szeretteidhez, illetve Magyarországhoz?

Stb.


Érted, hogy mire gondolok? Ennyire tág kérdést nem lehet megválaszolni érdemben, mert túl sok tényező játszik közre.

2021. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem érti senki se?

“Külföldi munka tapasztalatok?” vagyis akinek van tapasztalata külföldről, dolgozott kint, milyen volt stb

2021. nov. 14. 10:48
 6/16 A kérdező kommentje:
Tökmind1 hogy wc pucoló vagy nagykövet. Írja le milyen volt
2021. nov. 14. 10:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi kell, szívesen megírom: számomra nagyon jó volt, életem legjobb döntése volt kiköltözni.

(#4)

2021. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

#5


Egesz mas tapasztalata van egy londoni takarítónak, mint egy frankfurti mérnök tanácsadónak, egy szingapúri kutatónak vagy egy new yorki egyetemi tanárnak. Biztosan allithatom, mert mindegyiket csináltam. A kérdésed tul tag ahhoz hogy barmi ertelme legyen.

2021. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Magyarázzam tovább? Rendben.

Szívesen meghallgatom kedves külföldet megjárt dolgozó emberek tapasztalatait milyen volt kintlétük, bármilyen munkában bárhol a világban. Szerintem értelmes a kérdés

2021. nov. 14. 10:55
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

"Szállás"

Egy évig két barátnőmmel béreltünk lakást, második éve már a barátommal bérlünk lakást közösen. Árban mindkettő esetben egész jól kijöttünk.


"munka"

Sikerült jól elhelyezkednem, nagyon szeretem a munkámat és az itteni közösség is jó.


"emberek"

Nagyon pozitív tapasztalatom van azokkal a népekkel, akik között eddig éltem, de ennek alapvető része volt, hogy mindig jól beszéltem a nyelvet, hajlandó voltam felvenni az ő kultúrájukat és hajlandó voltam nyitni feléjük.


"közlekedés"

Valamivel rosszabb, mint Budapesten, de alapvető problémám nem igen volt. A tömegközlekedés nagyjából ugyanolyan (hol tisztább, hol kevésbé), vezetni pedig úgyse szoktam, mert többségében fővárosokban éltem eddig, vagy olyan nagyvárosokban, ahol gyorsabb a tömegközlekedés.


"fizetés"

Elégedett vagyok vele, főleg, hogy van lehetőség előre lépni és különböző projekteket elvállalni extrákért.


"migránsok"

Viszonylag ritkán találkozok velük, de semmivel se jobbak vagy rosszabbak, mint egy átlag cigány. Annyival jobbak, hogy a nyelvet nem beszélik jól, így könnyen le lehet rázni őket.


"megéri-e kimenni"

Nekem határozottan megérte, életem egyik legjobb döntése volt.


"honvágy"

Gyakorlatilag semennyire nem volt nálam tényező, cseppet sem hiányzik Magyarország.


"család"

Általában kétszer-háromszor (karácsony és nyár az, ami biztos) látogatok haza Budapestre, ilyenkor legalább egy hetet ott vagyok. A párommal (aki külföldi) pár év múlva tervezünk gyereket vállalni.


"kimozdulás"

Gyakoriak, hetente biztos elmegyek valahova vagy a párommal, vagy az egyik barátnőmmel, baráti társasággal. Utazni gyakran szoktam, bár ez elsősorban annak köszönhető, hogy sok külföldi barátom van, akivel mindig vendégül látjuk a másikat.


Alapvetően az Egyesült Királyságról írtam (itt élek), de gyakorlatilag ugyanezeket tudnám elmondani Olaszországról (egy év) és Dániáról (három hónap).

27/N

2021. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!