Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van ebben valakinek tapasztala...

Van ebben valakinek tapasztalata? Külföldön akarok dolgozni. Milyen állásközvetítő céghez forduljak? Kik értenek ehhez?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok. Szereztem egy egesz jó szakmát, gyógymasszőr lettem.

Egy a probléma: ezt nálunk nem becsülik. Eü.-ben az alkalmazotti bértábla szerint olyan 130 körül keresnék, szalonokban pedig egyedül -elnezést a kifejezésért- a farokverést fizetik meg. Ahhoz pedig hogy magánban dolgozzak kell egy tőke, és egy vendégkör amit a munkám során összeszedek.

Szeretnék kimenni olyan helyre, ahol megalapozhatnám a jövőm, és nem kinyalják a popolóm, a kemény munkát fizetik meg, de azt viszont megfizetik. Tudom hogy sehol nincs kolbászból a kerítés, de itt rozsdás vasból van, és a többi tapasztalt eüs is azt mondta nekünk, hogy az első lehetőségnél lépjünk le, ők azt bánják legjobban a fiatalkorukból, hogy maradtak.

Először csak legyintettem, de egyre jobban ezt érzem. Ahova elmentem (volna) dolgozni, ott is hülyének néztek, a minimális kis aprópénzemmel se voltak korrektek.

Felnéztem az Eures-re. Ott viszont 5 csillagos szállodák keresnek más országokból alkalmazottat, ahol természetesen tapasztalat nélkül elutasítottak (jelzem úgy hogy visszaírtak, es további sok sikert kívántak, ezen is leakadtam hogy milyen korrektek).

Szóval a kérdésem, kihez fordulhatnék? Nagyon szeretnék dolgozni, fejlődni, tanulni és építeni magam, olyan helyen ahol megbecsülnek és nem vörösszőnyeget terítenek elém, de legalább élhető fizetést adnak amiből lehet félretenni és nem életem végéig itthon lakni.

Elvesztem...



2021. jún. 17. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázd le magaddal, hogy hova mennél. Ugye milyen nyelvtudásod van, mennyire számít a távolság... Aztán ha ez megvan, akkor írd be a gugliba, hogy mondjuk "Physiotherapeut Job Deutschland". Biztos vagyok benne, hogy így találsz egy csomó álláshirdetést.

(Az, hogy sok sikert kívánnak az elutasító levélben, semmit nem jelent. Egyszerűen egy sablonszöveg, amit mindig odaírnak, ha elutasító választ kapsz. Hidd el, sokkal több az olyan munkaadó, aki nem is válaszol.)

2021. jún. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A német nyelvtudásom A2, az angol B2.

Legszívesebben Ausztriába mennék, mert az van közel és nem kéne távkapcsolatban élnem, de bárhova elmegyek, ahol emberként kezelnek.

2021. jún. 17. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek akkor szerezz tapasztalatot, mondjuk most így nyáron valami wellness hotelben. Jó esetben farokverés nélkül is lesz borravaló.

Közben meg keress folyamatosan külföldön állást. Kezdetnek lődd be az irányt, legalább úgy, hogy melyik tájegység érdekel, és keresd aktívan az álláshirdetések közt a megfelelőt, és pályázd meg. Egyszer csak sikerül.

Addig igyekezz több lábon állni. Mondjuk egy gyógypedikűrös képzéssel egész jól lehet kombinálni, és szép vendégkört tudsz kialakítani.

2021. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb legyen tapasztalatod pl kórházban reumatológián vagy gyógyfürdőben. Persze nem leszel agyonfizetve, de a tapasztalat később kifizetődik. Amúgy az hülyeség, hogy csak a farokverést fizetik meg. Akihez járok gyógymasszőr évekig a kórházban dolgozott, nagyon jó keze van, majd vállalkozást csinált 30 perces hátmasszázs 5000, teljes test 45 perc 7000Ft, 90 perc 13000Ft. Tele van a naptára, még szombaton is dolgozik, mert annyian járnak hozzá. Viszont elég nehéz kenyér ez is és rettenetesen fárasztó egész nap állni (annak ellenére, hogy maga osztja be az idejét), illetve ugyanolyan intenzitással masszírozni a reggel 8as vendéget, mint aki este 5-6ra jön. Ellenben nem keres rosszul. Nincs semmi happy finish, nem is csinálná, de nincs is szüksége rá, mert a tudásával és a gyakorlatával megszabadítja az embereket a fájdalmuktól.
2021. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában van takarítói állás irodákba, dpd futár állás, húsüzem és építőipar

Esetleg raktáros

Ennyit tudok hirtelen ahova nem kell vagy csak minimális nyelvtudás kell

A raktárosnak kell a magasabb

Takarito 1200at keres

Dpd futár 1800 eu

Húsuzem is 1800

De itt tényleg meg is kell dolgozni ezekért

Egyébként a legegyszerubb hogy Beirod facen Ausztriai munkák stb

Ausztriai magyarok

És segítenek

Vagy felkeresed a Hogo-t

Ez egy munkaközvetito cég Ausztriaban

Van Facebook oldala is

2021. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az indeeden vagy a jooblen lattam, hogy Irorszagba keresnek masszort, talan 600k a fizetes forintba atvaltva. Nem tudom, szallast biztositanak-e.
2021. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!