Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális az hogy egy alkalmazo...

Normális az hogy egy alkalmazottal azt csinál a főnöke , amit csak szinte akar ?

Figyelt kérdés

Az tény , hogy alkalmazottként nagyon is ki vagyunk szolgáltatva a vezetőink terén !

Amikor azt mondják , ide menj , azt csináld , ezt hagyd abba , állj neki a másiknak , menj a másik géphez , de igyekezzél , miért nincsen még készen a munka , szedd össze magad , pörögjél fel , vegyél be valami gyorsítót , mert különben súlyos következményei lesznek meglátod - stb !!!

Alkalmazott ként ezeket mind - mind el kell tűrnünk ? Ez így normális dolog és elfogadott ?

Én pl: elmondtam a vezetőimnek , hogy én ha gyorsabban végzem a munkámat , akkor nem tudok kellő minőséget vállalni , ugyanis ha a jelenlegi tempómnál gyorsabban kell dolgoznom , ráadásul folyamatos noszogatás mellett , akkor én már kapkodni kényszerülök ! Ami másrészt nagyon idegesít !

Na ekkor azonnal le akartak váltani , de egyik kollégámat sem tudták rá venni , hogy le váltson , így maradt a további noszogatás és fenyegetés !

Elküldeni , nem küldtek el , nem tudom mi az oka , talán nincsen meg még a megfelelő ember a helyemre , meg talán számít az is valamit , hogy 20 éve vagyok már a cégnél .

Szóval azt gondolom , hogy csak annyit csinálhatunk ilyen esetben , hogy mi alkalmazottak , munkahelyet váltunk ha tudunk .

Amikor szabadság kell , vagy kapunk , vagy nem !

De amikor a vezetők gondolnak egyet , akkor kiírnak néhány napot , tehát még a szabadságunkat is ők határozzák meg , továbbá azt is , hogy mikor és meddig lehetünk otthon a családdal , éjjel alhatunk e , vagy nappal , vagy be kell számolni miért voltunk kissé tovább a wc . n !

De olyan is előfordult , hogy beteg voltam és nem engedték , vagy is javasolták , hogy orvoshoz ne menjek , mert akkor biztosan kiír betegszabadságra ,, de a döntés az enyém , ám akkor legyek vele tisztában , hogy viselnem kell a következményeket !

Szóval emberek , mi ez ???



2021. nov. 16. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Gáz, nagyon jól látod.

És fogadd meg a saját tanácsot és keress munkát. Amíg van állásod sokkal lazábban lehet ilyet. Bátrabban is kérsz több pénzt mert tudod max maradsz ahol voltál.

2021. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek maradtál itt 20 évig?
2021. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért el kellene gondolkodni azon a munkahelyen, ahol 20 év után így beszélnek veled.
2021. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagyja igen. A balekok ezt érdemlik. Rég felmondtam volna
2021. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

tudod ki viselne el ilyesmit ba zmeg....

az viszont tetszett, hogy nem hagytad belehajszolni magad a hibába.


am a válasz erre.

azért van ez mert magyarországon nincsen szakszervezetek.

a világon senki sem képviseli a munkavállalókat, mert a fidesz ezt nem engedi.

így a munkáltató azt csinál amit csak akar, és ha nem vagy elég csicska, akkor hozat helyetted ukránt, téged meg kirúg.

2021. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Figyelj amíg hagyja magát az ember addig csinálhatják.Vissza kell szólni hogy nem és kész,ne hagyd magad.

Persze ilyenkor bele kell kalkulálni hogy negatív következményei lehetnek de ha hagyod magad akkor örökké basztatni fognak.Van olyan ember aki csak addig nagyszájú amíg nem szól neki vissza neki.

Ezért kell több lábon állni,tanulni,ne legyen az hogy csak ez a munkahely van kilátásban és tűrnöd kell mert amúgy nem lenne bevételed.Amíg ki vagy szolgáltatva addig megtehetik.

2021. nov. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hogy miért vagyok a jelenlegi melóhelyen 20 éve ?

Azért mert eddig a volt vezetők sokkal tapasztaltabbak voltak , akik 30 - 40 éve voltak a vezetői beosztásban és volt fogalmuk róla , hogy mennyi időt vesz igénybe pl : egy gép beállítás , mondjuk egy másik fajta munkára való átálláshoz ,, valamint azok a vezetők nem hajszolták az embert ennyire és ilyen módon és mikor látták , hogy fáradtak az emberek , ami a munkánk minőségére is rá ment, akkor adtak egy - egy szabad napot , vagy hétvégét .

Idén tavasszal azonban , vezető váltások történtek és csupa fiatal vezetőt hoztak a nyakunkra , akik nemrégiben álltak fel az egyetem padjaiból , nincsen elegendő tapasztalatuk , nem látják át a helyzeteket , ha elmondjuk a véleményünket akkor le hurrognak , hogy márpedig ők a főnökeink és azt kell csinálnunk amit ők mondanak , mert különben - bla - bla - bla !!!

Nincsen tapasztalatuk az emberekkel kapcsolatban sem , mert ugyan volt mikor megmutatták , hogy vezető létükre , ők is beálltak és dolgoztak a gépen , 2-3 órát , majd mondták , na ezt így kell csinálni ! Ere én mondtam , akkor csináld tovább legalább 1 hétig ! Persze az volt a válasz , hogy én nem akarok dolgozni !

A másik amiért még kitartóan ezen a helyen vagyok immáron 20 éve , hogy a környékünkön itt fizetnek a legjobban , egy erős hónapban megvan akár a havi ( 400 000 ft ) nettó .

De eljutottam odáig , hogy jó ha van pénz , ám a pénz önmagában nem minden !

Ezért már érdeklődök itt - ott másik munkahely iránt , ha kell lépni , akkor legyen hova !

Óvatosnak kell lennem , mert ha csak kiderül , hogy valahol is érdeklődtem , rögtön képesek körbe telefonálni a környező cégek s vállalkozások között , ha ez és ez az ember megy , ne vegyétek fel !

Korábban történt már hasonló , mikor volt kollégáimtól megszabadultak , utána alig találtak munkahelyet ! Na az is igaz , hogy azok a volt kollégák , mindennek elmondták a volt főnökeinket a távozásuk előtt !

Egyszer én is kérdeztem egy vállalkozót , hiszen jól ismerem , hogy nem e kellene neki munkaerő ?..

Másnap reggel , mindenki előtt mondták a főnökeim ,, van egy ember , aki nem érzi jól magát közöttünk ugye ? - és kimondták a nevemet .

Majd jött , hogy na akkor fáradjak be az irodába , ha annyira szeretnék elmenni , akkor ők azonnal megkönnyítik a dolgomat .

Tudjátok az a baj , hogy eddig olyan munkahelyeket találtam volna , ami nem sokkal különbözött volna a jelenlegitől , viszont a fizetés az a fele , vagy még annyi sem lett volna .

Tudom , hogy nem lesz könnyű munkahelyet váltani , de rajta leszek az ügyön és remélem akkorra , amikorra kell , lesz már másik !

2021. nov. 17. 15:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Nehogy felmondj.

Azért nem rúgnak ki mert tudják akkor a 20 cégnél töltött éved miatt vaskos végkielégítést kell kifizetniük neked.


Ha magadtól mondasz fel egy fityinget sem kapsz.

2021. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 jézus mi ez a hely :D milyen cég az aki megsértődik arra, hogy valaki próbál előrelépni és megnéz más helyeket? meg biztos vagy benne, hogy simán pótolható vagy? mert sokan elmentek nyugatra, meg budapestre, szerintem nem biztos, hogy most náluk van az előny. hogy tényleg megtehetik a cégek, hogy nem alkalmaznak valakit ilyen nevetséges okokból.
2021. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nos , nem tudom mennyi végkielégítést kellene fizetniük számomra , ha ők mondanának fel nekem .

Hogy mi ez a hely ? Ez a hely az , amire már nagyon sok ismerősöm és más emberek , akikkel beszélgettem a munkámról , azok 90 % a azt felelte , hogy semennyi pénzért nem vállalnák ! De még is vannak , akik irigykednek a fizetésem miatt .

Nem tudom a pontos okát , hogy miért veszik zokon ha valaki más munkahelyen is érdeklődik . Talán bosszúból , mert pont annyiunkat alkalmaznak , amennyien még éppen eltudjuk látni az elvégzendő munkánkat és talán ezért is próbálnak bennünket annyira ( felpörgetni ) , nagyobb teljesítményre ösztönözni , ám mindannyian tudjuk s érezzük , hogy már így is a határainkat súroljuk ! Amikor legutóbb igazgató váltás történt , akkor a jelenlegi igazgatónk azt mondta , emberek , most megtanulják hogy , hogyan kell gyorsan és pontosan dolgozni ! Valami Osztrák módszerről is beszélt nekünk , hogy szakítunk az addigi jól bevált Magyar irányzattal és elkezdjük követni az Osztrák módszert ! Jelenleg pedig valami preciziós rendszert követünk , azt hiszem ! Mindig azt követtették velünk a 20 év alatt , ami éppen az aktuális igazgató és egyéb vezetők elképzelése volt ! Már - már úgy érzem , mintha bohócok lennénk , de a viccet félre téve , én inkább úgy hívom magunkat , hogy modern rabszolgák !

Visszatérve a munkaerő pótláshoz .

Általában ha valakit elbocsájtottak közölünk , viszonylag hamar 1-2 héten belül pótolták azokat , új s általában fiatal tehetségekkel . Csak hogy a fiatalok többsége 1 -2 évnél tovább nem is maradt meg eddig nálunk .

Legutóbb már módszert váltottak : Felvettek egy új dolgozót , vártak legalább 1-2 hónapot , hogy hogyan válik be , és ha úgy látták , hogy bevált , akkor azt a kollégámat , akit el akartak bocsájtani , el bocsájtották , így azonnal volt helyette más ember , akit rögtön a helyére állíthattak , talán még ki sem ért a kapun a volt kolléga ! A lényeg , hogy nagyon nem szépen mennek a dolgok és ez érezhető minden kollégámon , mindenki roppant ideges ,az elv : ( old meg magad , ha nem megy , nem biztos hogy itt van a helyed ) !!!

2021. nov. 17. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!