Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt főnöknek hogy kell...

Korrekt főnöknek hogy kell reagálni arra ha megtudja hogy X alkalmazottja le akar lépni és csak az alkalomra vár? Rákérdezhet hiszen elvileg nem is tud róla?

Figyelt kérdés

Korrekt főnök hogyan kezelné a szitut? Kéz alatti csatornákon megtudja hogy X alkalmazott el akar menni, aktívan keres állást és tényleg csak egy jó ajánlatra vár és már lép is le.

Ugye nyíltan nem kérdezhet rá, mert akkor felfedné a „kéz alatti“ csatornát, azt meg nem akarja. Tehát a főnök elvileg nem tud a dologról de mégis tud róla.

Hogyan kezeli a szitut és magát a távozni készülő embert?


2018. okt. 26. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem simán rákérdezhet az alkalmazottra úgy, hogy "azt csiripelik a verebek, hogy munkahelyet akarsz váltani". Ha az alkalmazott mindent tagad, akkor kb. "végülis ez a te dolgod, mindenesetre a teljesítményedet mostanában kiemelt figyelemmek fogom ellenőrízni". Ha ezt az eljárást az alkalmazott sérelmezi, akkor meg "nem csak a tiedét, hanem azokét is, akik rólad ezt terjesztik, végeztem".
2018. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia Balu, a kérdés lényege, hogy a főnök rákérdezhet e a beosztottnál, hogy mikor húzza el végre a csíkot?


Ha a főnök nem akar megválni a beosztottjától vagy csak át szeretné beszélni, akkor félrehívja, leülnek, megbeszélik. Velem is megtette a főnököm anno, amikor megtudta valakitől, hogy tervezek felmondani és ő nem akarta, hogy elmenjek, főleg ne hirtelen indulatból.


Amúgy más célból nem látom értelmét.


Ha a főnök nem bánja, sőt örül is neki, hogy a beosztott elmegy, akkor ráér a pótlásán akkor gondolkodni, amikor a beosztott felmond, elvégre 30 vagy 60 vagy ahány napos a felmondási ideje kötelessége ott lenni és annyi idő alatt talál valakit a helyére.


Ha a főnök pedig már nem bírja a beoisztottat, aki inkompetens is a munkához, akkor átküldheti máshova cégen belül, vagy, ha erre nincs lehetősége, akkor jó indokkal kirúghatja, nem kell a felmondásra várnia körömrágva. Ha csak nem egy munkahelyi matuzsálemről van szó, aki után végkielégítést kell fizetni, mert akkor a főnök megszívta :D

2018. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell reagálni sehogy, elvégre bármelyik kolléga felmondhat bármikor, ha kap jobb ajánlatot. A munkaszerződés erre lehetőséget ad, és a kereteit is rögzíti.
2018. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Főnöktől és munkakörtől függ. Engem instant elküldött az egyik egy könnyen pótolható munkakörből, mikor megtudta, hogy mi a tervem, egy másik meg eleve úgy vett fel ugyanabba a pozícióba, hogy tudta, hogy csak átmeneti állás kell. Nem tudom hibáztatni az elsőt, de mégis emberségesebbnek tartom a jelenlegit, amiért megértő velem szemben.
2018. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy ha magyar munkaközvetítővel mész ki dolgozni Németbe vagy Hollandba kínai étterembe (hogy a szállást is ők adják), akkor azok azonnal kivágnak, ha megtudják, hogy fel akarsz mondani vagy pedig épp közlöd velük. Nem érdekli őket, hogy nincs szállásod. Több esetet is olvastam már, hogy a tél kellős közepén raktak ki valakit, aki úgy kalkulált, hogy a felmondása után egy hónapig még maradhat.
2018. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Azt tudom, hogy ha magyar munkaközvetítővel mész ki dolgozni Németbe vagy Hollandba kínai étterembe "


Minden vágyam hogy "hollandba" menjek ki kínaiba melózni.

minden vágyam.

2018. okt. 26. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Te Balázska vagy! Ne is próbáld tagadni! Máskülönben miért kötnél bele egy normál válaszba?
2018. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ne is próbáld tagadni! "


Tagadom, hogy tagadom!



Most akkor vajon tagadom vagy nem?

2018. okt. 26. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Írtam ide is válszt (a Szia Balu kezdetüt); az egyik kérdésednél javasoltam, hogy kezdj bele egy blogba.


De komolyan is gondolom. Ezket a kommentárokat, amik a hozzászólásainkról juntnak eszedbe szedd össze és egy blogba külön bejegyzésekbe hozd nyílvánosságra. A kérdéseidet is.


Esküszöm, olvasnáma blogodat. És nem viccelek.

2018. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kész van a blog?
2018. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!