Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elutasítottak az interjún,...

Elutasítottak az interjún, mert nem vagyok beoltva. Veletek volt már hasonló, hogy berendelték és akkor derült ki?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Saját magadnak köszönheted 🤣
2021. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert hagytad magad. Ha tőlem ilyet kérdeznének, akkor azonnal felállnék, megköszönném a lehetőséget, és távoznék. Én se kérdezgetem, hogy nekik van-e hüvelygombájuk, meg ilyesmi.
2021. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos ott tartunk, hogy még az interjú előtt szóba kell hozni az oltottságot.

Vagy a leendő munkaadó kérdezi meg, vagy amennyiben erre nem kerül sor, érdemes az álláskeresőnek rákérdeznie, nehogy úgy járjon, mint Te.

2021. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
2: mivel a munkáltató előírhatja, ezért meg is kérdezheti, meg is kell kérdeznie, ha elő akarja írni.
2021. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Megmondanám, hogy ilyen primitív helyen amúgy sem akarnék dolgozni
2021. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Odafinganék egyet és megmondanám ezt kapjátok el, ha már a covidot (szerintük) nem
2021. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

#4: Tévedés. Egyetlen munkáltató sem írhatja elő kifejezetten személy számára. Adott munkakör betöltéséhez írhatja elő, mint pl. a sofőrnek a jogsit vagy a titkárnőnek az érettségit.


Az állás meghirdetésekor pedig fel kell tüntetnie a szükséges papírokat, majd kérheti a papírt a tényleges felvételnél. Ebbe abszolút nem tartozik bele, hogy egy HR-es egy interjún egy magánszemély egészségügyi állapotáról érdeklődjön.

2021. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Ugye nem egészségügyi munkahelyre jelentkeztél?
2021. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Az új kormányrendelet szerint a munkáltató tetszés szerint kötelezővé teheti a védőoltást a munkavállaló számára.

Én is olyan helyen dolgozom, ahol mindenki számára kötelező a védőoltás. Ezzel én egyet értek, mivel ez egészségügyi kérdés és mindenkinek joga van az egészséges munkahelyi körülményekhez.


Az mondjuk kifejezetten tahóság, hogyha ezt nem jelzi eőre a hirdetésben vagy az interjúra való időpont egyeztetésnél.

2021. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Logisztikai terület.
2021. nov. 18. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!