Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik saját döntés alapján...

Akik saját döntés alapján beoltattátok magatokat, azzal egyetértetek, hogy munkahelyen kötelezővé tehetik a Covid elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
54 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én nem. Nyilván olyan helyeket, kivéve, ahol konkrétan napi szinten kell emberekkel érintkezni közelről, mindenféle védőfelszerelés / védőeszköz nélkül, pl. orvosoknál.


Amiért nem értek egyet vele:

1. Szerintem mindenki döntse el maga, hogy akar-e oltatni vagy nem, és ebbe ne szólhasson bele senki (kiv. megint, pl. orvosok). Azt nem tartom tarthatónak a mai világban, egy demokratikus államban, hogy olyan munkahelyen, ahol megoldható pl. a home office vagy egy plexifal használata, rákényszerítsék az embereket arra, hogy oltassanak. És megértem azoknak is egy részét, akik nem oltatnak... azt nem, aki lájkvadász facebook oldalakról szedi az infókat, aki szerint chipet ültetnek belénk az oltással, az 5G okozza a covidot meg mesterségesen tenyésztett vírus, amit azért hoztak létre, hogy tizedelje a társadalmat... meg aki hótt sületlenségeket terjeszt. De azt, aki nem mer oltást adatni magának, amíg nem látja, hogy évek múltán milyen mellékhatásai lehetnek, vagy mert olyan kórtörténete van, hogy allergiás rohamot kaphat pl. az oltástól.

2. Én ezt egy baromi sunyi, aljas dolognak tartom a kormány részéről, hogy ebben a kérdésben nem vállalja a felelősséget, hanem ráhárítja a cégekre, hogy ne rajtuk csattanjon a választások előtt az ostor, hanem a főnökét vagy a céget utálja az egyszeri ember. Tipikus fideszes mentalitás amúgy :(.

2021. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Én egyetértek vele. Most már a cégnek is megvan a joga megválogatni, hogy kikkel szeretne dolgozni.
2021. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem értek egyet vele.


Én beadattam kettőt, de szart sem ér. Ellenanyagom nem lett elég, ugyanúgy kiütött a covid és mindenit megfertőztem, akivel egy háztartásban élek. És nem én vagyok az egyetlen ilyen.


Nem egy ország van, ahol majdnem mindenki be van oltva, mégis tombol a vírus.

Én azt látom a környezetemben, hogy teljesen lutri az oltás. Vagy hat vagy nem. Vagy kiüt vagy nem. Vagy belehalsz (mert ilyen is volt !) vagy nem.


Nem szabadna egy munkaadónak ilyen kaliberű dologba beleszólnia. Senki nem vállal az ember helyett felelősséget, ha orosz rulettezik. Elhiszem, hogy valakinek használ az oltás, látom is, de nem mindenkinek, sőt valakinek még kárt is csinál. Hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy mit adat be és mit nem.


Szerintem nem azt kéne nézni, hogy ki oltott és ki nem, hanem kinek van VALÓDI védettsége, kinek elegendő az ellenanyag szintje.

2021. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy vendéglátós, mérnök, közgazdász végzettségű cégvezető minek alapján döntse el? A kormány ezért fizet virológusokat, járvány szakértőket és ki tudja kit, hogy tudják, hogy szükséges-e és ha igen, akkor kinek.

Az oltás előírása nyilvánvalóan egy népszerűtlen lépés lenne, én mérnökként nem tudom eldönteni, hogy kell-e. Amikor a munkatársaimmal beszéltünk róla, kiderült, hogy mindannyian oltottak vagyunk, ezért előírtam (úgy gondolom ezzel hoztam a törvény szellemiségét. Előírtam valamit, ami már teljesült)

2021. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
A cégvezetőnek elemi érdeke, hogy minél kevesebbet legyenek táppénzen a dolgozói. Ha ő úgy dönt, hogy ennek érdekében ezt meglépi, teljesen érthető.
2021. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Én azt nem bírom agyilag felfogni, hogy miért nem tette még kötelezővé az egész világ, amikor egy rakás járványt legyőztünk már oltásokkal.

Ma az a szemlélet uralkodik, hogy nekem mindent szabad és senki ne mondja meg, mit csináljak. Nade ez veszélyes is tud lenni.


Be kellene oltatni minden olthatót pár héten belül, amíg

- nem jön mutáns,

- nem csökken az emberek antitest-szintje.

Meggyőződésem, hogy ezzel megállítanánk.


Szóval igen, ennek hiányában egyetértek azzal, hogy a munkahelyeken legyen kötelező.

2021. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Én általánosságban véve nem értek egyet az oltás munkáltató általi kötelezővé tételével. Fontos lenne figyelembe venni, hogy milyen munkahely, milyen ágazat. Míg az egészségügyben fokozott kockázatot jelent egy bármilyen fertőzés, szoftverfejlesztésben tudnak úgy szeparáltan dolgozni az emberek, hogy még egymással sem érintkeznek szorosan.

Vannak olyan helyek, ahol logikus az oltás kötelezővé tétele (ilyen pl. az egészségügy, a bölcsik-ovik, általános iskolák, boltok dolgozói), de van, ahol a munkavégzés jellege egyáltalán nem indokolja, és a dolgozók döntésére kellene bízni, ha már önkéntes az oltás. Vannak olyanok, akik a munkájuk értéke miatt bármikor fel tudnak állni és találni másik munkahelyet, ha úgy érzik, hogy nekik egy ilyen kényszer nem oké, és az egy cégnek gazdasági veszteség lehet, hiszen új embert kell keresni, azt be kell tanítani.

2021. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Teljes mértékben egyet értek a hármas válaszolóval. Köteleztek az oltásra, azt mondták,hogy az mrns vakcinával akár élethosszig!!! tartó védettséget kaphatunk, és 89% hogy nem kerülünk kórházba. Erre mi van? Vagy segít ha betegek leszünk, vagy nem! Úgy érzem,hogy átvertek, mint sz@rt a palánkon. Azt se tudjuk,hogy hosszú távon nem e árt az oltás. Annyit tudunk,hogy covid ellen vagy véd, vagy nem. Hát köszi. Kivagyunk segítve. Ráadásul én közig-ben dolgozom, és tegnap mondta a Gulyás, hogy kötelezővé fogják tenni nekünk a 3. oltást. Kérdem minek? A kettővel is azt hirdették,hogy nincs mitől parázni, erre már napi 11 ezer fertőzöttnél járunk.
2021. nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész pandémiás helyzetben a kommunikáció Magyarországon szar, ez pedig megkavarja az embereket. Kire hallgass? Ez nagyon nem jó pont a 10 millió foci bíró (és a többi) országában. Láttuk, mi lett belőle, káosz.

Egészségügyi döntést nem egészségügyi szakemberekre bízni olyan, mint hogyha henteshez mennél fogat tömetni. Vagy legyen általánosságban kötelező (kivéve azokat, akiknél egészségügyi ok ezt kizárja), csak ezt tudtommal még egy ország sem lépte meg, vagy az egészségügyi szakemberek döntsék el, hol indokolt a kötelezőség, de ne bízzák ezt ilyen dolgokhoz nem értő cégvezetőkre.

2021. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Én kötelezővé tenném MINDENKINEK.

Ha saját maguktól ennyire sötétek az emberek, akkor más módszerekhez kell folyamodni és kész.


Azt meg egyenesen pofátlanságnak tartom, hogy ez a dilettáns OV olyan szöveget képes lenyomni, hogy "Az orvosok és az ápolók, ha kell, az életüket adják, éjjel-nappal oltanak. "


Köszönöm szépen, de egészségügyi dolgozóként k.vára nem vagyok mártír. Nekem speciel semmi kedvem olyan emberekért megdögleni, akik arra sem képesek, hogy a társadalom érdekében felvegyenek egy szaros oltást.

Én védjem meg azzal ezt a sok barmot, hogy felveszem az oltást, ráadásul ha úgy gondolom, hogy a saját egészségemet veszélyezteti a munkám, még csak fel sem mondhatok, ő meg annyival nem képes hozzájárulni az ÉN egészségemhez, hogy ő is beoltatja magát. Az ilyen ne menjen orvoshoz, hanem kúrálgassa magát otthon.


Vagy kötelezővé tenném, vagy aki nem oltatja be magát, fizetheti a kezelése költségeit, mint Szingapúrban.

2021. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!