Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átkérhetem magam a régi...

Átkérhetem magam a régi manageremhez, kivárjak, vagy keressek másik munkahelyet, amint lehet?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.

Diákként kezdtem 6 évvel ezelőtt egy multinál, mint programozó. 4 és fél éve átvettek teljes állásba, és azóta a negyedik projekten dolgozom. A második csapat volt a kedvencem, mert ott igény volt arra a speciális tudásra, amit csak én képviseltem, és a managerem is egy iszonyú jófej, csupa szív ember volt. Kölcsönösen kedveltük egymást. Ő volt a line manager, nevezzük S-nek, mellette pedig volt egy section manager is, őt hívjuk M-nek. S. megígérte 3 és fél évvel ezelőtt, hogy mivel látja, mennyire szenvedélyesen csinálom azt, amihez értek, kilátásba helyezett egy előléptetést, ami nyilván fizetésemeléssel is járt volna. A szorgalmam továbbra sem csökkent, de mikor már 2 éve húzódott az a bizonyos előléptetés, és még mindig juniorként tengettem a mindennapjaimat a cégnél, elszakadt a cérna. Elkezdtem beleszarni mindenbe, és csak azokat a feladatokat voltam hajlandó végrehajtani, amit éppen kellett, nem igazán törtem már magam - gondoltam, minek. Aztán átkerültem idén a negyedik projektemre, ahol M. lett a főnököm. M-ről nekem az a véleményem, hogy egy gátlástalan pszichopata, ezt már a kifejezéstelen arca és a hangsúlytalan beszéde is jelezte számomra. Első pillanattól fogva láttam, hogy ő olyasvalaki, aki hidegvérrel kirúg bárkit, ha valami neki nem tetszik. Jópár éve, első találkozásunkkor már alaposan "bemutatkozott", mikor felkerestem egy projekttel kapcsolatban. Ez a meeting részéről úgy kezdődött, hogy "ki vagy, és mit szeretnél?". Ezen meghökkentem, de higgadtan közöltem vele, hogy miről van szó. Szóval ő M. Visszatérve a negyedik projektemre, elkezdtem a betanulást, noha a home office sokszor arra csábított, hogy mást csináljak munka helyett, de igyekeztem helyt állni, és a rám bízott feladatokat elvégezni. Pár hónap után a product owner, nevezzük C-nek, feltűnően rám szállt. A délelőtti kötelező beszámoló meetingeken mindig engem szólított először. Aztán jött egy szöveg nélküli meeting meghívó M-től, "short chat" témaleírással, közvetlenül nekem. Bevallom, megijedtem. Bekövetkezett a "várva-várt" alkalom, és elmondta, hogy nem haladok úgy a feladatokkal, ahogy kéne, de ad két hetet, aztán újra beszélünk. A kettőből lett négy, megint jött egy meghívó, amiben fizikailag be is hívott az irodába (hivatalosan home office van még nálunk). Na, ekkor végképp beszartam. Most elveszítem az állásom, elém raknak egy felmondási nyilatkozatot, aztán viszon'látás - ez járt a fejemben. Ehelyett kvázi dicséretet kaptam, hogy jó irányba haladok, és csak így tovább. Viszont ezen a héten megint jött egy "short chat" meghívó. Megállt bennem az ütő, mégis mit akar már megint?! C. tuti, hogy megint árulkodott, mert szerinte valamit nem jól csináltam, esetleg a vasárnap bejelentett, hétfőre kivett, családi okok miatti szabadságkivétel miatt akar lecseszni? Végül is az jött ki a rövid beszélgetésből, hogy nagy a baj, nem úgy haladok a feladatokkal, ahogy kellene, vagy mást csinálok (hogy ezt ki, és honnan vette, arról fogalmam sincs), és hogy kapok egy UTOLSÓ ESÉLYT. Lefordítva, ha ezt elkúrom, mehetek az álláskeresők táborába. Azt találta ki, hogy egy másik csapatba helyez át, ahol vannak ismerőseim, és újoncok is. Nekem 3 programnyelvben van tapasztalatom, segíthetek is nekik. Elfogadtam, de a meeting után el is gondolkoztam. Akarok én egy olyan embernek dolgozni, aki a kezdetektől fogva ellenszenvet vált ki belőlem? Vajon vissza tudnék kerülni a régi managerem alá? Várjam meg, amíg kirúg (mert szerintem én sem vagyok neki szimpatikus), vagy esetleg a lehető leghamarabb nézzek másik állás után?


Köszönöm, hogy végigolvastad, és hálás vagyok a válaszokért is!



2021. nov. 19. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átkérni magad és röviden add elő mert két mondat után elvesztik az érdeklődést.
2021. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úristen, hogy lehet ennyire túlírni valamit.

Állj neki állást keresni. Nem látom minek vagy még ennyi idő után ennél a cégnél, ha az elejétől eltekintve nem érzed jól magad.

2021. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!