Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket zavarna, ha a kollégát...

Titeket zavarna, ha a kollégátok mindig a könnyebb munkafolyamatokat választaná?

Figyelt kérdés

Ketten takarítunk egy általános iskolában, együtt kerültünk oda dolgozni, szóval nincs az hogy én később mentem volna oda.

Az utóbbi pár hétben azt vettem észre, hogy kollégám mindig a könnyebb munkát választja. Felmosó vagy porszívó használatát 95%-an rám hagyja, ahogy a mosdókat is én takarítom ki 4 szinten.


Minden reggel át kell törölni vizes ronggyal a táblákat, hogy a krétapor ne maradjon rajta.


Na ezzekkel foglalkozik a munkatársam. Ha letörölte egyik helyiségben, megy a következőbe és így tovább, én meg hátramaradok a többivel (táblát letörölni kb. 5 perc, de a sepregetés/felmosás vagy porszívózás, amiből valahogy nem veszi ki a részét, ez 2-3* ennyi ideig tart nekem, hisz nem olyan kicsik azok a termek, és padok alatt is normálisan ki kell takarítani a koszt, ha úgy van).


És kezdem már most azt érezni, hogy hülyére vesz engem, és kihasználja hogy szeretek takarítani.



A napokban beszélni szeretnék vele, hogy ne mindig csak a táblákat törölgesse, mert az semeddig se tart, az egyáltalán nem megterhelő munka. És egyformán vegye ki mindenki a részét.

Nekem meg már kezdenek görcsbe állni az ujjaim, mert én végzem a takarítás nagy részét.


Köszönöm, ha végigolvassátok!

Ti hogy gondoljátok, Kedves Válaszolók?


Az előző munkahelyeimen is sokszor éreztem azt, hogy kihasználnak, vagy hogy a másik jóval kevesebbet csinál mint a többiek, és mindig a baj volt belőle.


2021. nov. 21. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nap te a másik nap ő... Nincs ezen mit nagyon beszélni. Kezébebaxod a felmosót, azt hajrá. Tegnap én, ma te csinálod szöveggel. Aztán csere.
2021. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Na de várj, nem értem. Ha letörölte az összes táblát, és te még csak a harmadik osztályban jársz, ő akkor utána mit csinál? Nem csatlakozik hozzád?
2021. nov. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem segít. Otthagy a termekben, aztán valahol elmolyol. Meg sajnos bagózik... nem látok rá hogy mit csinál, aztán meg hogy ha pl. azt mondja hogy lépcsőt sepreget, vagy elhiszem vagy nem...
2021. nov. 21. 10:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkéred az intézményvezetőt egy beosztás készítésére. Napi feladatnak hol ezt hol azt neked neki ha máshogy nem megy.
2021. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyik munkahelyen (éttermi mosogatás kaszinóban) azért mondtam fel, mert az egyik kolléganőm kihúzta magát az esti-éjszakás műszak alól avval, hogy messze lakik, meg fél sötétben egyedül hazautazni. Valamiért belementek, holott önmagában érthetetlen, hogy az állásinterjún miért nem bukott meg evvel, annyira nem nézett ki jól, tehát ez az ok kizárva. Így ő mindig nappalos műszakos volt, én meg az esetek többségében esti-éjszakás, nappalos szinte csak akkor, mikor ő szabad volt. Így őneki sosem kellett munka végén feltakarítania, mert a nappalos csak símán átadta a placcot az utána érkezőnek. Nekem hónapokig ígérgették, hogy 1-2 héten belül változni fog a helyzet, majd felvesznek új embereket, meg ilyesmi. Csak akiket felvettek, azoknak szintén nem tetszett, hogy a csaj sosem dolgozik esti-éjszakásként, így még a próbaidő alatt felmondtak. Én 1 év után, a határozott idejű szerződésem lejártakor mondtam fel, találtam más munkahelyet, kerekperec megmondtam indokként, hogy nem bírom az állandó éjszakázást, megsínyli a szervezetem. Röhej, hogy még akkor is jöttek avval, hogy miért nem vagyok türelmesebb, megmondták, hogy hamarosan változik a helyzet.
2021. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

5-ös vagyok. Még ami eszembe jut, régen, 20 évesen gyárban dolgoztam, ott a 40-es, 50-es proli kollégák úgy képzelték el, hogy mivel én fiatal vagyok, ezért mindig én fogom az adott munka nehezebb részét csinálni. És hogy amikor valamiért áll a gép, és ők lazsálnak, én akkor is csináljak valamit, szintén életkoromból kifolyólag. Ellenszegültem, nem nagyon tetszett nekik. Ja, és gyár lévén ugye voltak a női dolgozok, akik folyamatosan kihúzták magukat bizonyos munkarészek alól avval, hogy ők ezt nő létükre nem fogják csinálni.

Nagy az Isten állatkertje, ez tény.

2021. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal reggel,hogy megbeszelitek a munkafolyamatot mondjuk igy tegnap te torolted a tablakat ma csereljunk.Es ezmenjen igy mindennap.
2021. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És ha nem megy bele? El kellene fogadnom hogy nekem jut a nehezebbje?

Tényleg a takarítás az amit tényleg szeretek csinálni, na de azért a kevéske fizetésért ne csak én dolgozzam már ki magam... egy a fizetésünk egyébként is...


Ha meg a főnökséghez fordulok, lehet kinevetnek, és legyintenek rá. Egyébként sem vagyok az az árulkodós fajta...

2021. nov. 21. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs mibe belemenni neki..tenykent kozold ezt vele,hogy igy korrekt.
2021. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Zavar hát.

Nálunk is mnidennapos, lányoknak semmi nehezet nem kell emelniük, hidegbe nem kell menniük stb.

Értem én, hogy lányok, de ugyanazért a pénzért vannak ott sokkal könnyebb melóra...

Nem azt mondom, hogy a legnehezebb dolgokat csinálják, de bőven lehetne azért nekik is emelgetni, jó pár helyen van akár konyhákba is, hogy emelni kell a nehezet.

De nem, itt nem, de még a 4-5 fokba sem kell dolgozniuk néha néha, mert lányok... Bár az senkit sem zavar, hogy a felvágottaknál csak nők vannak és ott is iylen hideg van.

Szóval őrületes f@szságok vannak, és az a legnagyszerübb, hogy ha már valakinek a keményebb melót kell csinálnia, semmivel sem fizetik meg jobban, mint akinek egész nap a zacskó chipseket kell emelni.

2021. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!