Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha Magyarországon munkaerőhián...

Ha Magyarországon munkaerőhiány van, akkor pályakezdőket is felvesznek jelentősebb tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
2021. nov. 21. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
A tapasztalattal kapcsolatban eléggé megengedőek... Én legalábbis azt tapasztaltam. De a tudást számonkérik és igyekeznek könnyen tanítható, jó munkamorálú kollégát választani
2021. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaság bizonyos részében akkora munkaerőhiány van, hogy felvesznek minimális tapasztalattal is. Vannak olyan állások ahol meg túlkínálat van oda meg nem nagyon kerülnek be pályakezdők.
2021. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb munkahelyen ilyenre nem számítanék,mindig a tapasztalt munkaerőt szeretnék.Akkor elképzelhető ha nagyon nem találnak embert,én pl láttam liftszerelő hirdetést ahol direkt írták hogy nem baj ha új vagy,nincs olyan végzettséged mert betanítanak.
2021. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
10. Duma? :D Kíváncsi vagyok a sztoridra,lehet hogy tudunk egymásnak segíteni,vagy legalább egy csöpp reményt adni.(Amiből leadózunk persze tisztességes,becsületes Orbánia szolganépként)
2021. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

"Akkor mégis hogyan tegyen szert tapasztalatra valaki pályakezdőként ha egyszer pályakezdő? Ez egy ördögi kör."

Nem annyira ördögi. A munkáltatók úgy vannak vele hogy a frissdiplomások a tanulmányaik alatt/ mellett szerezzék meg az alat szakmai tapasztalatot. Mivel egy egyetem elvégzése alapból min. 3-4 év, van idő, és lehetőség is gyakornoki pozikat megcsípni mivel az egyetemek aulái tele vannak plakátolva hírdetésekkel (nálunk legalábbis így volt ahogy emlékszem), van ez az évenként megrendezett karrier börze is ahova a top cégek is kivonulnak toborozni, de én emlékszem olyanra is hogy az egyetemre jöttek előadást tartani cégek szintén toborzási célból. Szóval röviden: bőven meg tudod szerezni a szakmai tapasztalatot egyetem mellett, csak időben el kell kezdeni. Én is így csináltam, még el sem végeztem az egyetemet, de tóbb éves gyakorlatot szereztem a tanult szakom különböző területein, így meg tudtam csípni egy jó junior állást egy nagy multinál, azóta is itt vagyok- lassan seniorként.

2021. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

NINCS munkaerőhiány.

Harmadéves villamosmérnök hallgatóként alig találtam állást. Az első gyakornoki helyemet majdnem 5 hónapig kerestem.

Azóta végülis teljes állásban dolgozom egy nagyon jó cégnél, de a munkaerőpiac tragikus, főleg 2020-ban volt az.


21F

2021. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Még bolti eladókat is csak tapasztalattal keresnek. Akkor vesznek fel esetleg, ha

1, egy ismerősöd ajánl téged

2, valami nagyon hiányszakmád van (amire van kereslet is, specifikus végzettség, mondjuk szakember)

3, olyan nyelvet beszélsz magas szinten, amit nagyon kevesen


Mindez továbbá függ attól is, hol laksz. Pest megyén és nyugaton kívül pályakezdőként szinte esélytelen bármit is találni, még egy végezettséget nem igénylő munkát is nehezen.

2021. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A mi egyetemünk semmiben nem segített például, én a tanulmányaim végéig azt sem tudtam, mi az, hogy gyakornok. Nem minden helyen van kötelező gyakorlat megszerzése, illetve vannak erősen elméleti szakok sajnos, ahol tényleg semmit nem mondanak a kilátásokról, munkaerőpiacról (pláne távoktatásban, ahol a tanárok csak feltöltik az anyagot és ennyi).
2021. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem szeretik felvenni az első munkahelyes pályakezdőket. Ha van legalább 1 év szakmai tapasztalat, akkor már van esélye a jelentkezőnek. Egyetemi gyakorlat NEM számít szakmai tapasztalatnak.
2021. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!