Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ekkora szakmunkáshiány van...

Ha ekkora szakmunkáshiány van Magyarországon, akkor miért nem támogatja az állam a szakképzést felnőtteknek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy érettségim és egy szakmám van amivel nem érek semmit, 19 évesen azt sem tudtam mivel szeretnék foglalkozni ezért elvégeztem egy két éves képzést, utólag már látom hogy "büfészakos" és nem érdekel ez a szakma. Azóta gyárban dolgozok, a nettó 150 000 körüli fizetés sem rossz, de nem akarom ezt csinálni életem végéig.

A kérdés valamelyik nap fogalmazódott meg bennem, amikor a híradóban arról volt szó hogy fejlődő országbeli vagy környező országokban élő szakmunkásokkal töltenék fel az építőiparban lévő betöltetlen állásokat. Megnéztem a környéken milyen lehetőségek vannak, találtam egy felnőttképzési centrumot, ahol esti tagozatosként el lehetne végezni, de 3 műszakban nem tudom megoldani hogy max 20%-t hiányozzak. Van a másik lehetőség, nappali tagozatosként végzem el egy év alatt, ösztöndíjjal kapnék maximum 50 000-t tanulmányi eredménytől függően, diákmunkával még kereshetek mellé 40 000 forintot.



2017. okt. 22. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Most írod, hogy kapsz 50 ezret és el tudsz menni diákmunkázni.

Mit szeretnél? Lakást a körúton? Esetleg egy Passátot?

2017. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Tamogatja.
2017. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a passat már megvan :)

Ha pesti lennék akkor több pénzt tudnék keresni diákmunkával mint kisvárosban, ahol a lehetőségem egy gyárra és egy multira korlátozódik. A fent írt összeg nagyjából a plafon, az ösztöndíj is csak "akár", ha nincs meg csak a fele akkor nem eszek?

Végülis támogatja csak érdemben nem. Sokat lehet hallani hogy az itthoni miniszterek is a szakmunkában látják a jövőt és a duális képzést akarják támogatni, valahogy mégsem sikerül úgy mint Németországban, pedig azt a rendszert akarták átültetni ide is

2017. okt. 22. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Neked az se feküdne, mert látszik, hogy alkalmatlan vagy az életre...
2017. okt. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kifejthetnéd bővebben mert személyeskedésen kívül semmit nem írtál
2017. okt. 23. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!