Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik a legizgalmasabb, legválto...

Mik a legizgalmasabb, legváltozatosabb munkák, ahol a tudásod nagy részét használhatod?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, van végzettségem, sok munkába beleláttam már, elsőkézből és ismerősök által is.

Volt már egy jó "munkám" (profi sportoló), de annak a karriernek sérülés miatt vége lett. Onnantól megpecsételődött a sorsom, választanom KELL valami mást. De az a baj hogy a legtöbb munka nagyon monoton és semmi izgalmat nem ad, vagy csak a tudásunk töredékét hagyja érvényre juttatni. Mondok egy példát.

Ápoló. Diplomás. 4+ évet tanult, tudja az összes betegséget, kezelést, stb. De elkerül mondjuk egy hasi sebészetre, és mindig ugyanaz a napirend, mindig ugyanazok a betegségek, így nagyjából mindig ugyanazt kell csinálni.

Vagy nézzünk egy szociális munkást. Ő is az adott intézmény protokolljait követi, viszonylag kevés önállósággal.

Nagyon rossz a monotóniatűrésem. Hozzászoktam hogy minden héten utazgatok, nagyon aktív vagyok, rengeteg emberrel vagyok körülvéve és rengeteg élményt kapok és adok. Nincs két egyforma nap (vagy egyforma edzés), folyamatosan fejlődök, és mindent amit tudok, kitehettem a pályára (sőt, kötelező volt). Rengeteget áldoztam fel, nagyon sokat tettem bele abba hogy jó legyek, de cserébe olyan életem volt, amit leírtam.

Most az úgymond civil életben is olyan munkát keresek, ami hasonlóan sokat ad, és hasonlóan sokat adhatok vele. Tele van adrenalinnal, sikerrel, kudarccal, és nagyon nagy a tét, nem mindegy hogy mennyire vagyok toppon. Persze, a rendszer, a protokollok kellenek. Nekünk is pl a minden du. 18 órakor edzés állandó stabil pont volt.

De most nem tudom mit kezdjek magammal...Érdekelnek a természettudományok. Jelenleg biológiából és kémiából fogok emelt szinten (újra) érettségizni, mert ez a kettő áll a legközelebb hozzám.

De hogy ebből mit tudok kihozni, az még kérdéses. Hogy végezhetnék ezekhez kapcsolható olyan munkát, ami érdekes, izgalmas, és nem degradál 4-5-10... év kemény tanulást "már a felét se tudom annak amit anno tanultam" állapottá?

Szerintem értitek mire gondolok. Mibe lenne érdemes belekezdeni. Olyat kérdeznék aki belelátott már ezekbe, netán ehhez köthető területen tevékenykedik.



2021. nov. 24. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
játékfejlesztés, de a programozás egyéb területei is jók tudnak lenni számomra
2021. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ezt a szoftvertesztelésben találtam meg egyelőre, de te nem ilyen tanulmányokat írtál. Állatorvosira nem gondoltál esetleg?
2021. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én karbantartást tudom ajánlani,alap dolgokhoz nem kell Einstein-nek lenni de ha komolyan akarod csinálni akkor kell hozzá gógyi.Itt lehet kamatoztatni a tudást,tapasztalatot,olyan hibánál ami szokatlan,ritkán fordul elő szükség van rá hogy ne kelljen órákat fellette álni hogy ez meg mi lehet.

Én kb 2 éve csinálom gyárakban és sokszor gondolkozok milyen jól jártam egy operátorhoz képest pl,nem mindig ugyanazt kell csinálnom,nem kell egész nap állni(általában) és sokkal izgalmasabb amit csinálok.

2021. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Karbantartó mérnökként dolgozom egy közlekedési cégnél.

Természetesen vannak rutinfeladatok, de egyébként elég változatos, mert senki nem tudja előre, mikor mi krepál be, egy új probléma elé állítva. És ugye a járműveken elég sokféle részegység van, a számítógépes vagy relés vezérlőelektronikától a dízelmotorokon, nagyfeszültségű berendezéseken, futó- és hordmű részein át egészen a vezetőállás és utastér kényelmi berendezéseiig, szóval egy igen komplex műszaki tudás kell, rendszeresen utánanézegetve az éppen problémás dolgoknak. Nagyon nem való ez mindenkinek, de én kifejezetten tartalmas és változatos munkának tartom a saját érdeklődésemhez és végzettségemmel.

2021. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Idegenvezető? Külföldi utak, változatos, mindig más emberek, más hely, más program.


Sok köze nincs a biológia-kémiához, de nekem ez a munka ugrott be elsőre, ami talán tetszhet :)

2021. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!