Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kövér férfiként tényleg...

Kövér férfiként tényleg szánalmas lenne interjúra is elmenni ruhabolti eladónak...?

Figyelt kérdés

24 éves, kórosan elhízott (125 kg) férfiként jelenleg álláskereső vagyok, minden lehetséges helyre beadtam a jelentkezésem. Az Inditexhez is, pontosabban a Bershkába, ahonnan vissza is jeleztek és behívtak egy állásinterjúra. Ezt elmeséltem egy szintén duci lánybarátomnak, aki konkrétan kigúnyolt. Azt mondta, az ilyen helyeken vékony lányok dolgoznak és képzeljem el, hogy ő meg én állunk a kasszában egy divatos ruhaboltban. Ahol egyikünk méretében sem kapni sálon és sapkán kívül semmit. És valóban úgy érzem, van igazság abban, amit mond.


Szerintetek is esélytelen túlsúlyos fiatal férfiként ruhaboltban dolgozni? Nem néznének nagyot állásinterjún, hogy ez mit akar itt?



2021. nov. 25. 01:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy erdekelne barkit is. Szerintem csak annyit neznek, normalis vagy-e, be tudsz-e illeszkedni, nem pedig egy felenk valaki aki nem mer koszonni sem.
2021. nov. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem viszont igaza van. Nem gonoszságból mondom, én is kövér vagyok, és a boltok azt akarják, hogy az eladók reprezentálják a márkát. És szomorú vagy nem, az emberek nem akarják, hogy kövérek reklámozzák őket.


Na meg van a fejesek idióta logikája - hogy a tuctuc bömböljön a boltban, mert az becsalja a vevőt (pont nem), vagy ahogy belép a vevő, az arcába kell mászni (a többség ezt sem szereti).


Mindenesetre én drukkolok, mert sokkal szívesebben vásárolok/vásárolnék "nagyobb" emberektől, nem csak beesett mellkasú, unottarcú, lenéző emberektől.

2021. nov. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

számítógépes és telefonos boltokban értem én, hogy olyan ember van aki ért hozzá

egy bútor, vagy elektronikai üzletben szintén szakember kell


szóval, ha ezt a mintát követem, akkor a ruhaboltba olyan ember kell aki teljes mértékben ért az anyagokhoz, sőt szőni, varrni, hímezni is tud nem?

mellette legyen esztétikus ahogy te mondod, sőt legyen annyi pénze a számláján, hogy zsebből meg tudja venni a boltot


hmm, a logikád szerint, akkor a mekibe csak dundi emberek mehetnek dolgozni? :)

2021. nov. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, még szívesen olvasnék válaszokat!:)
2021. nov. 25. 16:25
 15/27 anonim ***** válasza:
93%
WTF?! Akkor a dohánytrafikokban is csak bagósok dolgozhatnak? Az italboltokban alkoholisták az eladók? A szexshopokra meg nem is merek gondolni.
2021. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de azért egy Inditex-üzletben kell számítson a kinézet is az állásinterjún, hiszen ha csak egyszer is voltál Bershkaban/Zaraban/Pull&Bear-ben, valóban mindig legalább átlagosan szép, nem kövér dolgozókat láthatsz. Ruhabolt és ruhabolt között is óriási a különbség, egy angol minőségű extra használt turiban én is láttam már "nem szép", hovatovább kövér embert dolgozni, de ott is csak nőt. Kényes téma, még mindig nagyon aktuális és sürget az idő. :)
2021. nov. 25. 21:10
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

"Kényes téma"


Miért, mi lesz? Összevernek és kidobnak? A "legrosszabb" esetben elmész az állásinterjúra, és nem vesznek fel. Legalább az esélyt megadhatnád magadnak, akkor nem kell majd azon rágódnod, hogy mi lett volna ha megpróbálod.

2021. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%

Mit sürget az idő?


Tán van jobb dolgod, vagy nem értem? Lehet, hogy nekik fontos, lehet, hogy nem, annyira qávra mindegy, neked az a dolgod, hogy elmenj, megpróbáld és majd meglátod. Legalább megtudod.


Úgy csinálsz mintha ez ilyen nagy dolog lenne, pedig nem az. :D Az ember próbálgatja magát mindig adott területeken. Nekem sem sikerült minden, de nagyon utáltam volna magam, ha bármit kihagytam volna anélkül, hogy nem próbáltam meg.

2021. nov. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Tesó, ha kell egy kis motiváció, akkor szívesen küldök egy előtte-utána képet, tanácsokat is tudok adni, én 123 kg-ról (szintén 24 évesen) indultam tavaly ilyenkor, most meg 87 kg vagyok.
2021. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :) De a kérdésem nem fogyásra vonatkozott. :)
2021. nov. 28. 13:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!