Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várni fognak rám 3 hónapot az...

Várni fognak rám 3 hónapot az új helyen?

Figyelt kérdés
3 hónapos felmondási idővel rendelkezem, és őszintén nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki az álláskeresésnek. Azt gondolom, hogyha bevallom az első körös interjún, akkor tovább már nem is fognak vinni. Sajnos nincs olyan nagy tapasztalatom semmilyen területen, hogy előnyt élvezzek egy azonnal kezdeni tudó személlyel szemben. Hazudjak, és mondjam azt az ajánlat kézhez kapása után, hogy most értesültem róla, hogy a vezetőm nem hajlandó elengedni hamarabb, és reménykedjek, hogy nem mondják már akkor, hogy mégsem téged akarunk? Ismertek olyat, akire ennyi időt vártak?
2021. nov. 30. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha nem rendelkezel valami nagyon egyedi és nagyon különleges, nagyon specifikus ismeretekkel, akkor nincs az a hely, ahol ennyit várnak rád, hacsak nem rendelkezel valami nagyon-nagyon-nagyon-nagyon speciális ismerettel.
2021. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha felvennének egy jobb helyre, akkor csinálj a jelenlegi munkahelyeden valami botrányt, pl néha egyszerűen nem mész be, majd kirúgnak.
2021. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

IT diplomám van és ilyen pozikra is jelentkeznék, de közel nem érzem a munkaerőhiányt annyira, mint mondják. Az alapok megvannak, de javarészt elölről kellene kezdenem a betanulást, mivel a jelenlegi helyen nem túl sok hasznos tapasztalatot szereztem, amit fel tudnék mutatni.

Összeveszni annyira nem szeretnék a vezetőséggel, egyrészt nem az én típusom, másrészt sosem lehet tudni mikor jönnek még szembe, vagy milyen komolyabb következményei lesznek.

2021. nov. 30. 21:32
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is IT-ban dolgozom, ráadásul diplomám sincs belőle. Szinte összeverekszenek értem a cégek, annyira keresik az embereket.

Nem akarok felelőtlen tanácsokat osztogatni, de szerintem ha felmondasz, és utána kezdesz állást keresni, bőven lesz lehetőséged. Ha van félretett pénzed, akkor bele lehet vágni.

2021. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Milyen poziknál van ilyen nagy kereslet? Mert én nem fejlesztő vagyok, inkább az üzleti és IT terület között félúton. Szóval leginkább rendszerszervezői helyekre adtam be eddig, de a legtöbb fel sem hívott, pedig szakember dicsérte meg az önéletrajzom. Ezért félek, hogy nem lesz olyan egyszerű hónapokon belül állást találni, mert nem elég a tapasztalatom, és mellé még itt van a felmondási idő is.
2021. nov. 30. 21:47
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is alátámasztom amit a 4-es mond. A férjem IT területen dolgozik. 3 évvel ezelőtt alig tudott elhelyezkedni, most meg heti szinten kap 2-3 ajánlatot. Ha még nem regisztráltál, ajánlom a LinkedIn-t, rengeteg fejvadász keresi ott az új munkaerőt.
2021. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Felesleges hazudni, mivel ha annyira fontos a korábbi a kezdés, úgyis választanak mást.


Egyébként valószínűleg előbb elengednek, mint 3 hónap, legalábbis ha nem vagy tényleg annyira nagyon nélkülözhetetlen, hogy ideiglenes ne tudja senki más elvégezni a feladataid, erre nagy az esély.


Érdemes már a felmondásnál jelezned, hogy nem szeretnéd kitölteni a 3 hónapot, amennyiben lehet, egyezzetek meg vmi köztes megoldásban.


Igazából a munkáltató sem jár jól egy olyan emberrel, aki már nem akar ott lenni, és tisztában van vele, hogy nem fogja 3 hónapig még ugyanolyan szinten elvégezni az eddigi munkáját, miután már felmondott.. Épp ezért esélyes, hogy nem töltetik le veled az egész 3 hónapot.

2021. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves 2. és kedves Kérdező!


Nehogy megfogadd 2. javaslatát, mert minden volt munkahelyed, amit feltüntetsz az önéletrajzodban, egyben lekérdezhető referenciaként szolgál.

Ahol pedig botrányt csinálsz, nos, ott inkább anti-referenciára (lsd. nehogy felvegyék azt az inkompetens, dilettáns balfácánt!), mint pozitív szavakra!

2021. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, szoftvertesztelő. Programozókat is nagyon keresnek, a többit nem tudom. De feltételezem, ha nagyon megnőtt a kereslet, akkor minden kapcsolódó munkakörre megnőtt.
2021. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9 szia, bocsánat az offért, de hogyan lettél diploma nélkül szoftvertesztelő? Köszi, ha válaszolsz.
2021. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!