Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozok, de nem körön. Hatan csináljuk ugyanazt a munkát, teljesítménybéresek vagyunk. Van egy kolleganőnk, aki nagyon jóban van a művezetővel, és hónapok óta azzal provokálnak minket, hogy ez a nő azért kap bizonyos előnyöket és magasabb fizut, mert ő sokkal többet dolgozik, mint mi. Csakhogy ez nem igaz, feltűnően lusta egész nap, mégis kb kétszer annyi a teljesítménye papíron, mint nekünk. Én és az egyik munkatársam nyomozni kezdtünk, kiderült, hogy úgy adja le ezt a mennyiséget, hogy fénymásolja a munkát igazoló üres papírokat, és újra kitölti, tehát bércsalás. Annyira irreálisan sokat ad le, hogy a főnök engem és egy másik nőt elkezdett piszkálni, hogy keveset dolgozunk, 130-150% a napi teljesítményünk, ennél többet senki sem tud csinálni és feltűnő, hogy ő még a leggyorsabbaknál is kétszer többet gyárt. Szerintem úgy vannak vele, hogy ha mi ennél is többet adunk le, nem fogják észrevenni. Csakhogy nekünk ebből elegünk van, forr a hangulat, egyszerűen szemétség amit csinálnak. Azt nem tudják, hogy kiderítettük a csalást, le is fotóztuk, hogy legyen bizonyíték. Ezért kirúgnák mindkettőt. Na de kihez menjünk, ha a művezető is benne van? Ezt nem tudjuk bizonyítani, de hozzá nem fordulhatunk. Ti mit tennének?

#bércsalás #Afőnökömegyfsz
2021. dec. 1. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A műszakvezetőnek is van főnöke, neki érdemes az ilyen szabálytalanságot jelezni. Ha nem történik változás, fogjatok össze és mondjátok meg, hogy akkor tömeges felmondás következni. A cégnek nem érné meg elveszíteni titeket azért, hogy a nő maradhasson.
2021. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a műszakvezető főnökéhez kell menni. És együtt menjetek, ez nagyon fontos!
2021. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs műszakvezetőnk, teljesen más jellegű munkát végzünk, mint a többi munkás. Így a művezetőm felett csak egy ember van, aki kirúgná ezért, azt tudjuk, viszont volt már emiatt a nő miatt balhé, és a művezető megakadályozta, hogy feljusson hozzá az infó, mert védi a seggét. Megfenyegette a munkatársaimat, ők már nem mernek szólni. Nem derülhet ki, hogy mi nyomtuk fel, mert ha őt nem teszik ki, akkor kicsinál minket.
2021. dec. 1. 11:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én szólnék a saját szakállamra. Persze nem a művezetőn keresztül, hanem közvetlenül.

Nehezen tudom elképzelni, hogy emiatt engem rúgjanak ki, ne a csaló kollégámat és a művezetőt.

2021. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyszer el akarták küldeni, azt mondta az irodában, hogy öngyilkos lesz, ha munka nélkül marad, megsajnálta az osztrák főnök és megkegyelmezett neki...

Szóval én el tudom képzelni, hogy megússza, ezért agyalok ennyit azon, hogy hogyan mehetnék teljesen biztosra.

2021. dec. 1. 11:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a főnöknek van esze, akkor nem fog kirúgni.

De mindenképp jelezd, es eleged van, hogy teged pofaznak bele ..

2021. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy leleptek kozosen
2021. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, ennyire egyszerű. Gyáva vagyok veszekedni, de ebbe most bele kell állnom.
2021. dec. 1. 11:55
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A művezető nem kúrogatja azt a nőt véletlenül hogy ennyire védi?
2021. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, 60 éves a nő. Nem tudjuk biztosan, hogy mitől lettek ilyen jó barátok. Talán csak túl sokat tudnak egymásról. A művezetőnknek van vaj a fején rendesen, elég durva dolgok (szexuális zaklatás, én is véletlenül tudtam meg), az a tippem, hogy megtudta a nő, és inkább összeálltak, mint egymásnak mentek. Nem is érdekelne amúgy, ha engem nem érne hátrány miatta, de így folyamatosan szívok.
2021. dec. 1. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!