Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tanácsoltok? Azonnal...

Mit tanácsoltok? Azonnal keressek másik mérnöki munkahelyet?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éve mentem el mérnökként egy multihoz, ahol eleinte nagyon jó hangulat volt. A munkát évekig nagyon szerettem, imádtam, szívesen jártam be dolgozni.


Azonban kb. 1-2 éve átvettünk egy olyan feladatkört, amiben egyre nagyobb a katyvasz. Konkrétan nekünk a Covid és a nyersanyaghiány azt eredményezte, hogy a jól tervezhető feladatok helyett mindent azonnal meg kellene csinálni, mert már nem tervezhetőek a dolgok. Korábban egy feladatomat egy hét alatt végeztem el, most sokszor van, hogy szólnak kedd délután, hogy szerda estére legyen kész a feladat, csütörtökre-péntekre pedig a következő.

És amikor jelzem, hogy ez megszakadva sem kivitelezhető, rögtön megkeresik a főnökömet, hogy ha nem teljesül a feladat, akkor az a késedelem milyen pénzügyi veszteséggel és bizalomvesztéssel jár az ügyfeleink irányában. Ezzel a fogással persze rögtön nyernek.


Már hónapok óta folyamatosan jelzem a közvetlen főnökeimnek, hogy nem bírom tovább a megfeszített tempót, és teljesen tönkrementem a stresszbe. Egy ilyen szemtől szemben megbeszélésen nagyon empatikusak velem, látszat tanácsokat adnak, de ha fél nap elteltével jön az utasítás fentről, akkor teljesen máshogy viselkednek, mint a pár órával azelőtti beszélgetésen.


Azt vettem még észre, hogy a közvetlen kollégáim is folyamatosan táppénzen vannak, és ha van egy kis lehetőségük is távol maradni ettől a csoportmunkától, rögtön élnek a lehetőséggel, és mást csinálnak.


Szerintetek mit tegyek? Maga a vállalat elég nagy, így sajnálnám otthagyni, de félek attól, hogy ha cégen belül váltanék, ott is hasonló témák jönnének elő, mert az egész iparágunkat érinti a Covid és a nyersanyaghiány.


Úgy érzem, teljesen megcsömörlöttem. Korábban sohasem utáltam a hétfőket, de most már rettegek attól, mi vár hétfőn.

Szerintetek egy kis táppénzes időszak megoldás lehet a bajra?


2021. dec. 12. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha táppénzre mész, az mit old meg? Semmit. Keress másik munkahelyet.


"Maga a vállalat elég nagy, így sajnálnám otthagyni"

Ebben nem látom a logikát. Három dolog számít egy munkahelyen. 1. Fizetés, 2. Szakmai fejlődés, 3. Jól érzed-e magad (milyenek a kollégák, szereted-e a munkádat, mennyire vagy túlterhelve, stb.)? Ha ez utóbbi nincs meg, akkor hiába az első kettő, hosszú távon tönkre fogsz menni.


A folyamatosan táppénzen lévőkről megvan a véleményem, de inkább nem fejteném ki...

2021. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el másik munkahelyet keresni, de ne kapkodd el, mégha azonnal is ott szeretnéd hagyni a mostanit. A legfontosabb hogy próbálj meg elvonatkoztatni a helyzettől: mikor nekem ilyen volt, a legrosszabb az egèszben az volt, hogy a másik állásinterjúra is frusztráltan mentem, emiatt persze hogy nem sikerült.

Cégen belül én nem látom tanácsosnak váltani, mert akkor rögtön megtudják hogy munkahelyet keresel, így rövid időn belül nélkülözhetővé tesznek, majd végül tényleg ellehetetlenítenek.

A táppénz nem old meg semmit. Ha elmész, akkor ugyanúgy stresszelni fogsz, csak otthon.

2021. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én keresnék a helyedben, de biztosan nem cégen belül. Amíg nem találsz egy jobb és biztosnak tűnő alternatívát, nem is érdemes felmondani. Mérnökként én úgy látom, hogy még nagyobb vidéki városokban is jól el lehet helyezkedni, de a hosszadalmas interjú körök, HR-es tökölések miatt azért néhány hónap így is lehet, mire az új helyen munkába tudsz állni. Ha úgy gondolod, az a jelenlegi helyen nem kibírható, még mindig ott van az átmeneti időszakra a kamutáppénz lehetőségként. Viszont ha nem tökélted el magad a váltásra, önmagában a táppénztől nem lesz jobb semmi szerintem.
2021. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem mérnökként voltam így, hanem egy rossz váltás volt ilyen..


Ugyanez játszódott le, szóltam a felettesemnek 1-2x, hogy lehetetlen dolgozni a jelenlegi formában, vagy elvégezni bármit is.. nagyon jó főnök volt pedig, de az elvárásai neki is megvoltak, nekem meg így 3 felé kellett konkrétan helytállnom..


Ez nem volt lehetséges, max ha folyton túlóráztam, D e így is úgy éreztem magam minden nap, mint a mosott rongy.. jeleztem. Aztán kiderült, hogy a csapat amúgy része is így van, tehát nem velem volt a gond..


A főnököm jelezte ezeket a visszajelzéseket felfelé... hat no comment milyen válasz jött vissza.. több embert persze nem akartak felvenni. Én felmondtam.. mert idegileg is ki voltam már, undorral mentem be kb, meg szresszesen, mert mindent rám sóztak.


Ha jelezted többször te is, te midnen megtettél. Vegyél ki szabt vagy tp ha nagyon ki vagy perpill.. de u nem megoldás sajnos ahogy írják.


Ha nem változik a helyzet, a váltás marad. Csak arra vigyázz, hogy ne kerüln majd csederből vederbe: ezekre kérdezz rá az interjún ott hogy mennek a dolgok.

2021. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!