Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Napi 12 órát dolgoztató...

Napi 12 órát dolgoztató munkaadók miért nem alkalmaznak két 6 órást? Nagyon sok embernek csak a 6 óra a megoldható, 12 órában ne mondja senki hogy ugyanolyan minőségű munkát tud adni valaki.

Figyelt kérdés
2021. dec. 14. 06:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha munkaadóként valaszthatnék én is inkább egy embert,mint kettőt alkalmaznék.

Két ember,dupla probléma.

Személyiség, egyéni viselkedés ,stb alapján ...egy megbízhatót találni könnyebb,mint kettőt.

Munkavállalóként én is jobban szeretem a 12 órát, mert pl egy 168 órás hónapban 14 nap alatt letudom a kötelező óraszámot a 21 nap helyett.

Szerintem nem lehet ebben általánosítani.

Sok embernek nem felelne meg,ha csak 6 órában foglalkoztatják,a 9es kifejtette, miért is nem.

Ugyanakkor téged is megértelek,mert adódnak olyan élethelyzetek, amikor megfelelő a részmunkaidő.

Az is igaz, vannak olyan munkakörök,ahol nem mindegy a teljesítmény szempontjából,hogy mennyit húztál le aznap,de ezt sem lehet általánosítani.

2021. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
6 órással meg nyomorogni fog, amíg a 6 óra nem számít teljes értékű munkaidőnek. Mindkét nagymamám rosszul járt idős korukra azzal, hogy nem volt elég szolgálati idejük. 8 óra korrekt, egyébként átfedéssel 2x8 órás műszak megoldható, vagy a munka jellegétől függően diákmunkásokat, gyakornokokat bevonva részmunkaidőbe ki lehet egészíteni a 8 órát + 4 órával.
2021. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
6 órás fizuból mehetnék a híd alá.
2021. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Milyen nyugdíj? Mi mikor ott leszünk el is törlik a nyugdíjat.

Szolgalati idő.. Ha visszanézi valaki az idejét, nincs olyan ember akinél ne feledkezett volna meg a bejelentésről egy munkáltató. Meg 4 órás bejelentés is rengeteg van. Szegény munkaadókat kell segíteni, tényleg.

2021. dec. 14. 08:36
 15/23 A kérdező kommentje:
Vagy keveset keres vagy az egészsége megy tönkre. Az egy jó duma hogy x nap alatt letudom a hónapot. Megnézném a 12 órát lehuzott embert meló végén. Na meg másnap amikor végigalussza a napot.
2021. dec. 14. 08:39
 16/23 anonim ***** válasza:
20%

Ezért kell olyan pártra szavazni,ami nem nyomja el a munkavállalókat!

Aki jobb életszínvonalon akar élni,dolgozzon az meg érte.

Akinek elég a kevesebb,az meg dolgozzon kevesebbet.


Az a baj,hogy nem adják meg a választás lehetőségét sem,hogy te milyen szinten akarsz élni.

Ezt hívják modernkori rabszolgatartásnak.

Nem kötelező dolgozni,de ha dolgozni akarsz,akkor áldozd be az egész életedet azért,hogy mások élősködjenek rajtad.

2021. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igy van.
2021. dec. 14. 08:43
 18/23 anonim ***** válasza:

Én értem, amit írsz, de vélhetően az a rutin alakult ki, hogy nincs igény a 6 órára, több okból:

- arányosan kevesebb a fizu

- egy csomó juttatás csak 8 órában jár

- a többség a nap ugyanazon 6 órájában akarna menni dolgozni, egyértelműen délelőtt. Vannak olyan munkakörök, amiknél egész napos jelenlét kell. A kisgyerekeseket akkor hova osztja be? Van mondjuk 6:00-12:00-18:00 műszakváltások. Te melyiket vállalnád szívesen?

- a bér elemei közt vannak olyanok, amiket időarányosítani kell a 8 vagy 12 óráshoz képest, de van olyan amit nem lehet. Ebből adódó bérfeszültséggel is szembe kell néznie a munkaadónak.

- bérpótlékokkal ugyanez a helyzet,

- sok esetben a bérszámfejtő nem ismeri a részmunkaidős munkavállóra vonatkozó szabályokat, például nálunk a 4 órában lévő dolgozónak feleannyi szabadság jár a közvetlen felettese szerint.....

2021. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Érdekes, külföldön a részmunkaidő teljesen általános, és teljesen jól működik.
2021. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"Érdekes, külföldön" - gondolom, meg is lehet élni belőle.
2021. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!