Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Napi 12 órát dolgoztató...

Napi 12 órát dolgoztató munkaadók miért nem alkalmaznak két 6 órást? Nagyon sok embernek csak a 6 óra a megoldható, 12 órában ne mondja senki hogy ugyanolyan minőségű munkát tud adni valaki.

Figyelt kérdés
2021. dec. 14. 06:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Érdekes, külföldön"


Ott a hiányzó létszámot könnyen pótolják kelet-európai munkaerővel. Itt ez nincs meg.

2021. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
55%
Itthon a 8 órás bérből is alig lehet kijönni, nem ám 6ból. Külföldön valószínűleg adnak annyit, hogy meg lehet lenni belőle.
2021. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Jelenleg 11-et dolgozom, de korábban volt 13 is(kereskedelmben) egész nap álltam, ráadásul napi 3 óra volt a munkába járás.Ez majdnem 20 évig így működött.

A mostani irodai munka mozgásszegény és unalmas.

Sokkal fárasztóbb,mint a korábbi.

Reggel, este kutyát sétáltattam és normális háztartást vezettem, amibe heti 3-6 főzés is beletartozott. Heti 3-4 alkalommal jártam 1-2 órákat futni.

Ennek ellenére is azt mondom,hogy semmi gondom nem volt ezzel,bár az tény,hogy nem alszom 8-10 órákat sem.

Természetesen abban igazad van,hogy ha csak napi 6 órát kellene dolgozni,de ugyanígy meg tudnék élni belőle,akkor kényelmesebb lenne az élet,de ha lehetőség lenne, akkor azt a heti 30 órát is inkább 2, maximum 3 nap alatt letudnám.

Heti 5 munkanaptól rosszul lennék.

Egyébként annyit még hozzátennék,hogy nekem a 4-6 órás munkanap pont rossz hatással van a teljesítményemre.

Volt rá példa,hogy leváltottam a kolléganőm vagy épp szezonális ok miatt pluszban be kellett menni fél napra és nem igazán találtam a helyem, sokkal kevésbé voltam produktív,mert az volt az érzésem,hogy mindjárt végzek.

Megszokás kérdése ez,nem tudsz általánosítani az alapján,hogy neked mi a legmegfelelőbb.

2021. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!