Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak ezért?

Kirúghatnak ezért?

Figyelt kérdés

Összefoglalva a sztori:


Boltban dolgozom, és nemrég az egyik szabadnapomon vendégségben voltam este, ahol ettem néhány szendviset és ittam két doboz sört.

Másnap reggel dolgoznom kellett volna menni, de hajnalban arra keltem fel, hogy hányingerem van és nagyon vacakul vagyok. Hánytam kettőt, de továbbra se éreztem, hogy jobban lennék, viszont már lassan indulnom kellett volna.

Felhívtam a főnökömet, hogy szarul vagyok, és itt követtem el egy nagy hülyeséget. Ugyanis nem akartam, hogy rögtön covidra, vagy valami durva fertőző betegségre gyanakodjon, mert gyanítottam, hogy csak előző este csaphattam el valamivel nagyon a gyomromat. Úgyhogy megemlítettem neki, hogy nem biztos, hogy komoly betegségről van szó, csak előző este kajáltunk és megittam két sört, szóval lehet, hogy csak azoknak van valami utóhatásuk, de az hamar át fog rajtam folyni.

Hallottam a hangján, hogy ez nem tetszett neki, mert kábé csak azt szűrte le ebből, hogy munkanap előtt bepiáltam, és azért kell most neki bemennie a szabadnapján helyettesíteni engem.

Később visszahallottam a kollégáktól, hogy elvileg beköpött engem a feletteseinek, de még nem tudni, hogy lesz -e ebből valami komolyabb ügy. Én meg most itthon ülök és idegeskedem, hogy vajon ki fognak -e engem tenni, amint vége a karácsonyi őrületnek, és átlépünk a januárba?


Szerintetek ez már elegendő indok? Megtehetik ezt egyetlen ilyen eset után?

Két éve dolgozom itt, és ezelőtt semmilyen hasonló afférom vagy kilengésem nem volt még, nem érkezhetett rám semmilyen panasz. Úgyhogy csak remélni merem naivan, hogy egy ilyen hülyeség miatt nem fognak engem rögtön leírni.

A főnököm egyébként még elég új ember, ővele csak szeptember eleje óta dolgozunk együtt, de ez idő alatt úgy tűnt, hogy egész jól kijövünk, és igyekezett bizalmas, családias hangulatot fenntartani a többi kollégával is. Ezért is hittem azt, hogy ha valami gáz van, akkor nem fog egyből a feletteseihez rohanni, hanem megbeszéljük négyszemközt, pláne hogy mint már említettem, előtte semmi panaszra nem adtam okot.


Sajnos az elődjéből, az előző főnökömből indultam ki, akiről viszont tudtam, hogy rá tényleg lehet számítani, ha gáz van.



2021. dec. 23. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt sehogyse jönnél ki jól ha hazudtál volna egy covidot akár. Senki nem szeret a szabadnapján bemenni főleg nem más faxsága miatt.


A piát nem említettem volna csak a kaját.


Reménykedj hogy díjazzák az őszinteséget.

2021. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se tetszene, hogy más miatt kellene a szabadnapom miatt bemenni, viszont ez nem indok a felmondásra. Háziorvossal kiírattad magad arra a napra?
2021. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Nem, viszont cseréltünk a főnökömmel egy napot, és tegnap én mentem be helyette, szóval gyakorlatilag ledolgoztam a hiányt.

2021. dec. 23. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogy ment be helyetted nem értem.
2021. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelemben rúgtak ki ennél kevesebbért is embert.


Hát ha azonnal nem tettek ki, remélem, januárig elfelejtik az egészet.


Legközelebb legyen annyi eszed, hogy nem vágsz be 1 liter sört, ha másnap dolgozni kell menned, főleg úgy, hogy nem bírod a piát.

2021. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt sikerült nagyon faszán túlgondolnod és ezerszer rosszabb helyzetet csinàltál magadnak.

Eleve nem kellett volna magyarázkodni,rosszul vagyok és kész,nem kell részletezni.Gyanakodjanak ha akarnak,ki a pöcsömet érdekli mit hisznek?Nehogy már ne lehessen rosszul lenni.

Azt meg biztos nem kellett volna említeni hogy besöröztél és azért vagy rosszul mert ez mégse fest jó fényt ràd.De nem paráznék rá,nem hallatlan hogy az ember rosszul lesz egy kis szórakozás utàn,kétlem hogy következménye lenne ha amúgy jól végzed a dolgod és elégedettek.Bár ha akarnak kirúghatnak akármiért de ez az egyszeri alkalom nem hiszem hogy olyan elképesztő probléma lenne hogy azért nekiálljanak mást felvenni.

2021. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!