Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégát vezetéknevén emlegetn...

Kollégát vezetéknevén emlegetni szerintetek rendben van, vagy nem túl szép dolog?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy úri körökben így volt szokás, de szerintem egyáltalán nincs rendben, mindig megüti a fülem, mikor ilyet hallok.

Szerinted ez rendben van, esetleg te is így szoktad?


2021. dec. 23. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Rendben van
Nincs rendben
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Úri közökben nem így szokás, nem tudom, honnan veszed az ilyen hülyeségeket.

Másrészt engem inkább az zavar, ha mindenki azonnak a keresztnevemen keztd szólítani.

Mellesleg a vezetéknéven említésnek nagy elönye, hogy egyértelmü, ellentétben a Kati, Sanyi és társai nevekkel.

2021. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kolléga szerint rendben van, akkor rendben van.
2021. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szituációfüggő. Nekem van olyan férfikollégám, akinek női keresztnév a vezetékneve, amikor új voltam a cégnél, és csak a vezetéknevén emlegették valamiért, azt hittem, nőről van szó.
2021. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha a kolléga nem kifogásolja, szerintem nem gond.

Én mindig megnézem, hogy az e-maileket hogyan írja alá, vagy pedig egyszerűen megkérdezem, hogy ő hogyan szeretné, hogy szólítsam.

2021. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 múlt időben fogalmaztam, OK, a szokás talán túlzás volt, de előfordult 100 éve...
2021. dec. 23. 18:19
 6/6 A kérdező kommentje:
#1 abban igazad van, hogy így egyértelmű (többnyire) kiről van szó, de nem mindenhol dolgozik 2-3 ugyanolyan keresztnevű ember
2021. dec. 23. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!