Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki elmagyarázná mi a jó...

Valaki elmagyarázná mi a jó fr***ért annyira tabutéma a fizetés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Hrfh69jIh3E


Erről a videóról jutott eszembe, ahogy a szerencsétlen kisgyerek nem bírja kinyögni még körülírva sem, hogy kb. mennyi pénz van a youtube-ban.


De pl. azt is felhozhatnám, hogy honnan a fenéből tudja akkor az ember pl. mennyi legyen a bérigénye? Hogyan tudja a fejlődését mérni? (mert ne legyünk hülyék senki nem a szakmai fejlődésért dolgozik, hanem már középtávon is a pénzért)

Ha tabutéma a fizetés, akkor nincs meg az egészséges érdekérvényesítés fizetésemelésre/bérigény alkura ezáltal az illető majd kevesebbet tud költeni így nagyvonalakban a magyar GDP-nek lesz belőle hátránya.


És nyilván most nem arra gondolok, hogy a saját főnöködet nyaggasd mennyit keres (mert nyilván többet), de valami egészséges kontroll kell, hogy legyen a fizetésekben, mert akkor a tabutémát meglovagolva lehet hülyíteni sok-sok alkalmazottat miközben egy vezetőség/tulajdonos röhög a markába.


Más országban is ilyen sunyiság működik a fizetések körül?



2021. dec. 23. 20:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Mert ha keveset keresel, akkor lúzer senki vagy.

Ha sokat, gazdag köcsög.


Meg ugye a régi kommunista berögződés, hogy titkolni kell a vagyont, mert elviszi az állam.

2021. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Bárhol voltam dolgozni eddig, hazudtak, mert 200 Ft ért fa..zt is szopnának. Az ilyen YouTuber meg egyébként ne is beszéljen a fizetésről, mert mások (sok hülye) nélkül egy koldis b..za senki, rosszabb mint egy csöves. Ez a modern kor hulladék emberi akik nem szeretnek dolgozni (azért írom ezt mert YouTube csatit azért csinálnék én is)..nem azért hogy szorakozzon a nép. A VR sem azért csinálja mert pl.


Szarevő ország, tehát szart is esznek. ""

2021. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

1-es: NEM kommunista beidegzés, hanem egyszerüen magánügy.

Nyugat-Európában megkérdezni valakitöl, hoyg mennyit keres egyenértékü olyan kérdésekkel, hogy hányszor szexel a partnerével vagy milyen pózban!

2021. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
72%

3.-ra.


Igen, de ott NAGYJÁBÓL, ismert, és egy szintű a bértábla.


Itt meg informatikusként kereshetsz 300-at, meg 2M+ -t is.

2021. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%

4 De ha te tudod, hogy Pali informatikus és 2M-t keres, te meg informatikusként csak 300-at, azzal mivel vagy előrébb?

A minimálbéren és a garantált bérminimumon kívül nincs összeg szerint rögzítve mennyit keress.

Ha a te tudásod informatikusként csak 300 ezret ér, attól neked nem lesz jobb, ha tudod, hogy másé többet ér.

(Csak példákat írtam, nem kell azon lovagolni, hogy mit dolgozol és mennyit keresel.)

2021. dec. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Mert ha sokat keresel, legyél diplomás vagy szakember akkor csak fröcsögni fognak rád, hogy sokat keresel.
2021. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én sem, ez ilyen tabu. Szerintem az emberek véleménye miatt, vagy pl ennél a cégnél ennyit lehet keresni és akkor nehogy már idejöjjön valaki, nekem legyen csak jó. Ilyesmik.
2021. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugat-Európában megkérdezni valakitöl, hoyg mennyit keres egyenértékü olyan kérdésekkel, hogy hányszor szexel a partnerével vagy milyen pózban!"


Hollandiában élek és pont nem ez a tapasztalatom. A körülöttem lévő emberek tök simán beszélnek a pénzről és akár a fizetésről is. Azt pedig kimondottan sűrűn kérdezik meg tőlem akár pár órás ismeretség után is, hogy mennyit fizetek az albérletért.

2021. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek túlnyomó többsége szarul él és azt alapvetően senki nem szereti reklámozni hogy alig/sehogy nem jön ki a pénzéből,nem szívesen ossza meg másokkal hogy pl nettó 180-at visz haza.

Ha meg ennél többet keresel rögtön jön a fröcsögés hogy biztos így meg úgy,megvető pillantások stb

Szóval sok esetben csak magaddal szúrsz ki ha elmondod.

A 13 éves srácot faggatni ilyenről meg külön pofátlanság,ugyan nem tudom hogy milyen szerződéseket írnak alá a Youtubenál de valószínűleg benne van hogy a fizetés nem publikus mert szinte senki nem beszél róla.Vagy csak előrelátják a fröcsögést amit kettes csinál.

2021. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Két opció van, az egyik hogy puhatolózol a közvetlen kollégáidnál, a másik hogy akkor is eljársz interjúzni, ha nem keresel állást. Egy volt kollégám sportot űzött az utóbbiból.
2021. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!