Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hamarosan lejár az 5 évem...

Hamarosan lejár az 5 évem kölcsönzött munkaaerőként és nem szeretnék maradni. Ha át akarnak venni az utolsó napon és nemet mondok, akkor mi várható?

Figyelt kérdés

Kölcsönzött munkaerő vagyok és hamarosan lejár az 5 évem. Már volt róla szó, hogy átvennének, de nem hivatalos formában (és nem is mondtam erre se igent, se nemet), viszont én nem szeretnék maradni. Ha át akarnak venni az utolsó napon és nemet mondok, akkor mi várható? Gondolom, ez nem egyenlő a felmondással. Csak a kölcsönvevőhöz nem mehetek (és nem is akarok) dolgozni, de a munkaviszonyom a kölcsönadóval nem fog megszünni. Ezek után mi várható? Esetleg a kölcsönadó ajánl egy másik munkát? (Ezt köteles vagyok elfogadni?) Vagy elküldenek? Ilyenkor jár a felmondási idő és az utána járó pénz?


Valaki esetleg jártas ebben vagy volt már ilyen helyzetben?


Igazából, próbálok minél hamarabb másik munkahelyet találni. Nem akarom kivárni, hogy ez történjen, de hát manapság jobb mindenre felkészülni.



2021. dec. 26. 17:36
 1/1 anonim válasza:
Olvasd el a szerződésed, és beszélj a közvetítő céggel. Mást nem tehetsz, és ne, ne halaszd el a dolgokat a legvégsőkig.
2021. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!