Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak a kollégámmal?...

Mit csináljak a kollégámmal? Kezd kiborítani...

Figyelt kérdés

Van egy férfi kollégám, aki a fejébe vette, hogy bejövök neki, de kezd ijesztővé válni, ahogy viselkedik.


Pl.: miattam kezdett el megint húst enni, visszanövesztette a szakállát (mert egyszer említettem, hogy általában bejön a pasikon), mindennap keres(ne) messengeren, telefonon vagy eljönne hozzám. Messengeren pl. már hajnali 3-kor ír nekem. Folyton azt kell hallgatnom, hogy milyen szép és csinos vagyok, számára én vagyok a tökéletes nő. Még a mobilján is én lettem a háttérkép 🙄. Mivel kollégáról van szó, akivel együtt kell dolgoznom, ezért többször jeleztem neki finoman, hogy barátként tekintek rá. (Egyébként tényleg nem érzek iránta semmit, nem vonzódom hozzá, barátként/kollégaként szívesen beszélgetek vele). Mit tehetnék még? Vagy csak nekem túl sok ez a közeledés?



2021. dec. 27. 07:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Jo idegesito lehet. :/ En mar biztos osszevesztem vna vele es tiltottam vna
2021. dec. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy szakállat növeszt húst eszik, nem lehet sehova se sorolni, de az, hogy hajnalban ír, keres annak ellenére, hogy kérted, ne egye és olyan dolgokat tesz, ami túllépi a barát zónát egy kicsit sok.


Mivel kollégáról van szó, ezért ezt lehet jelenteni a HR-en, akkor is, ha sok keresgetése a munkahelyen kívül van.


Szóval én leülnék vele és elmondanám, hogy ez az utolsó figyelmeztetés, mert úgy érzed, nem tart tiszteletben és a következő alkalommal a közvetlen felettesnek jelzed, aki továbbítja a HR-nek.


Ilyenkor a főnök is leül vele, majd később ha te ismét jelzed, hogy megint zaklat, kkor a HR felé jelzik és vagy kap egy figyelmeztetést vagy átrakják egy másik projektre, ha erre van lehetőség.

2021. dec. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy az ember-függőkről annyit, hogy ott nem elég a finoman jelzés, hiszen a függőségük miatt képesek mindent átalakítani a fejükben, félreértelmezni vagy egyszerűen csak nem venni a lapot.


Legközelebb próbáld meg határozottan. Nem finoman, hanem határozottan kijelenteni, hogy ő zavar a viselkedésével és betelt a pohár és legközelebb jelented a felettesnél és most hagyjon neked teret.


Ha így kimondod, veni fogja a lapot. Fájni fog neki, de meg kell tanulnia, hogy egy rögeszméje voltál és nem a szerelme. Lehet így is keresgélni fog, hog "helyre tegye" a dolgokat köztetek, ilyenkor ignoráld.

2021. dec. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez mar nagyon beteg. Csak kollegak vagytok, de a te keped a hatterkepe???

En itt ennel a pontnal biztos nagyon kiakadtam volna.

Ezt zard nagyon gyorsan rovidre, ha kell, legyel erelyesebb, hatarozottabb. Nem baj, ha megharagszik.

Ez sztem mar tul megy egy hataron.


Amugy volt "szerencsem" hasonlohoz. Olyan erzes volt a kozeleben lenni, mint ha vizben usznek es vmi folyamatosan huzna le a felszin ala. Allandoan belemagyarazott mindent, tulgondolt dolgokat, a vegen mar uvoltottem vele, olyan indulatokat valtott ki belolem.

2021. dec. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le közösségi médián,küldd el a francba élőben hogy hagyjon békén és ne szólj hozzá ha nem kell munka miatt
2021. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azt gondoltam, csak én látom rosszul a helyzetet.


Igazából már gondolkoztam azon, hogy beszélek a felettesünkkel, de ő kerüli az ilyen szituációkat/nem érdekli. Sajnos a kollégák közötti kommunikáció egy katasztrófa.

2021. dec. 27. 07:33
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne finoman jelezd, hanem egyértelműen mondd meg neki, hogy nem akarsz vele párkapcsolatot. Ennyi. A nők finom jelzései sokszor totál mást üzennek a férfinak....
2021. dec. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem hagy békén annak ellenére, hogy jelezted felé amiket leírtam, a főnökhöz lehet úgy odamenni, hogy szeretnéd a hr felé jelezni ezt.


Mivel a legtöbb ilyen főnök kihagyná a hr-t, lehet komolyabban elkezd foglalkozni az üggyel, de lehet továbbítja a hr-re,hogy akkor rotálják el a munkatársad.

2021. dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessen vele a halál, tiltanám a francba, ha személyesen zaklat, feljelentés. Az ilyen csak ebből ért
2021. dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
84%

Hagyd a finom jelzéseket, nem érti!

EGYÉRTELMŰEN mondd meg neki, hogy nem szeretnél vele kapcsolatot.

Ennyi.

2021. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!