Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt az eddigi legmegalázób...

Mi volt az eddigi legmegalázóbb álláskeresési, interjús élményed?

Figyelt kérdés

Úgy látom, miszerint a mai világban az álláskeresés sok fiatalnak okoz bánatot és sikertelenséget. Én is megjártam tavaly és idén (elég is volt, májusban abba is hagytam), s olvasva cikkeket, láttam, hogy mások is hasonló problémákkal küzdenek.

Mi az, ami leginkább megalázott?

UI: a cég nevét és személyek neveit ne írd ki!

27/F



2021. dec. 28. 16:43
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Kihagytam a legfontosabbat: Normális válaszokat kérek. Jó?
2021. dec. 28. 16:49
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Amikor arról faggatnak, hogy van-e párom, gyermekeim, tervezek-e, stb.


Értem a motivációt mögötte, gondolom nem akarnak felvenni senkit, aki gyesre megy nemsokára, de akkor is gáz.


Másik, hogy van egy jól látható testi elváltozásom, és ezzel kapcsolatban kérdezgetnek, hogy elmegyek majd "megjavítani"?


Hát mi köze hozzá? Nem pultos, vagy ilyesmi munkakörbe mennék, hanem irodába, max a kollégáim látnának. Szóval nem a kinézetemmel termelném a hasznot. Ez is leginkább megalázó.


Remélem olvassa több HR-es, és soha senkit sem hoznak majd ilyen helyzetbe!

2021. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

3-as. Nagyon sajnálom, hogy ezt csinálták. :( Egy mai multinak csupán robot kell, aki mindenkivel barátságtalan. Egy cikk szerint egy lány úgy kapott állást, hogy hazudott, miszerint ő utál mindenkit.

Ha a kérdésekre igent mondasz, akkor pedig nem is írnak vissza.

A testi változáshoz semmi közük valóban! Attól, hogy még HR-es, nem az övé a világ.

2021. dec. 28. 16:55
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem olyan extrém megalázó dolog, de túl sok állásinterjún nem is voltam életem során:

Egyetem mellé kerestem szakmailag kapcsolódó gyakornoki helyet. Megjelentem az interjú előtt kb negyed órával a cég portáján, jelentkeztem, hogy xy-hoz jöttem állásinterjúra. Mondták, hogy rendben, szólnak az illetőnek, üljek le nyugodtan, majd jönnek értem.

Leültem, olvasgattam, aztán valamikor a megbeszélt időpont után 10 perccel lejött egy nő, hogy én vagyok-e az xy. Hát mondom én volnék.

Ő elvezetett egy nálam nem sokkal idősebb sráchoz, hogy tessék, ő a főnök, vele kell interjúzni. Aztán a kis tacskó nagyon nagyképűen elkezdett arról beszélni, hogy én milyen ember lehetek, hogy nem szólok, hogy megérkeztem és csak türelmesen várok. Azt hittem, dobok egy hátast :D Mondtam neki, hogy barátom, nem úgy van az, én itt voltam időben, csak nem tudtaok lejönni értem a megbeszélt időpontban :) Életem talán második interjúja volt ez, ma már elküldeném a halál péniszére is azt, aki a saját balf..szságát akarja rámkenni, mindjárt a legelső interjú elején :D

2021. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%

Még egyetemista diák vagyok.


IT területen kerestem eddig állást.


Két furcsa dologgal találkoztam.


-Az interjú online volt a cég vezetőjével, aki úgy folytatta le, hogy még munkába vezetett és kicsit látszott rajta, hogy nem igen figyel arra amit mondok.


-Szintén online interjúban 4 ember volt jelen rajtam kívül és belőlük két ember aranyosan, kedvesen kommunikált míg a másik kettő szúrós szemmel furcsán nézett és jegyzetelt. Minden mondatomra úgy reagáltak mintha valami óriási hülyeséget mondtam volna. (indokolatlanul)

2021. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
4%
Megyek konditerembe, mondom személyi edző leszek. Tulajjal leültem és elkezdett kérdezősködni, faggatni, mintha nem értenék a témához. Idő után meguntam a flegmázást majd megmondtam, hogy most akkor neked testvérem kell-e ember vagy nem, mert ha nem elhúzok azt keress mást, de ilyet mint én nem találsz, de nekem mindegy, mert ha kell elhúzok a gyászba magán vállalkozónak azt csá. Nézett egy ideig majd magyarázkodott, mondtam neki ember én versenyző vagyok meglátnak a palik már csak irigységből is hozzám jönnek, a lányok meg a pacekom miatt, hol érdekelnek ezek a pancser dumák, gondolkozz úgy mint egy üzletember. De a lényeg hogy felvett, de azóta máshol vagyok, befutottam
2021. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%

Személyesen nem volt megalázó élményem.

Viszont sajnos az teljesen általános az országban, hogy nem kommunikálnak.

Komoly jelentkezésre még egy automata válasz sem jön.

Interjú után semmi visszajelzés.

2021. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, milyen munkára jelentkeztél?
2021. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Életem legelső állásinterjúja egy tescoban volt, a ruhaosztályra volt felvétel.

Konkrétan semmit sem tudtam a márkákról szaros kis 17 évesen (max a leghíresebbeket ismertem filmekből), szóval amikor megkérdezte az interjúztató hogy milyen márkát árul a tesco, teljesen bepanikoltam mert csak az jutott eszembe hogy c-vel kezdődik.

A válasz c&a lett volna, én meg azt mondtam hogy chanel.

Tudtam hogy hülyeséget mondok, de úgy voltam vele hogy jobb bármit mondani, mint bevallani hogy fogalmam sincs😅


Nem kaptam meg az állást.

2021. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%

#8

Mérnöki állásokról van szó, de szerintem más területen is ez megy.

2021. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!