Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért utasítanak el?

Miért utasítanak el?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyre jelentkeztem friss viszonylag friss diplomásként. Van már munkatapasztalatom, nyelvtudásom. Úgy érzem a koromhoz képest mindent maximálisan teljesítettem, mégis elutasításokba ütközöm az álláskeresésem során. Lelkileg nagyon leépít. Esetleg valakinek hasonló tapasztalata…

2021. nov. 10. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen tapasztalatom. A legtöbb helyről nem keresnek soha. Annyit se mondanak,hogy le vagy xarva,pedig ez elvárható lenne ha már jelentkezel valahová.
2021. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen már megvan az ember csak hát a hirdetést ki kell írni...
2021. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állásról van szó?
2021. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Leginkább közgazdász állásokat keresek. Többségében nyilván olyanokat ahol nincsen 5 év elvárás munkatapasztalat terén.
2021. nov. 10. 12:49
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Milyen cégeket, intézményeket keresel?


Hány éves vagy és milyen nemű?

2021. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, én bölcsész vagyok, tudom, miről beszélsz :D

De nem gondoltam volna, hogy közgazdász diplomával is döcögős az álláskeresés. Azt hittem, őket hamar elkapkodják a munkaadók.


A legfontosabb, hogy ne vedd magadra a dolgot. Ez egyáltalán nem téged minősít, egyszerűen csak vagy nagy a túljelentkezés egy adott pozira, vagy eleve kamu volt az egész álláshirdetés (sajnos én is egyre több ilyenbe futok bele. Vagy azért, mert cégen belülről választottak valakit - de akkor is kötelező kiírni a pályázatot, formaságból - vagy adathalászat; a CV-dben megadott személyi adataidat gyűjtik ezáltal).

2021. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem hogy könnyebb lesz :( sajnos találkoztam olyannal, ahol később kiderült, a főnök ismerőse került be a céghez.
2021. nov. 11. 06:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2021. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Borsodban
2021. nov. 15. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pest megyén és az ország nyugati részén kívül szinte lehetetlen ismerősök nélkül állást találni, legyen az bolti dolgozó, könyvelő, fordító, kb. tök mindegy. Nem hirdetik meg az állásokat, de ha mégis, akkor ismerős kapja, ezt saját szememmel láttam, hogy megy, amikor nagy nehezen néha behívtak interjúra. A szemem láttára jött be a HR-hez egy ismerőse, néhány barátja CV-jével, hogy “na ők akkor ugye tudnak kezdeni nemsokára, Tibi is jönne Anita tesója stb. “ Végzettség sem igazán mérvadó, a munkáltatók nagy részének lövése nincs, milyen egyetemi szakok vannak és azok milyen végzettséget adnak.
2021. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!