Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hónapos felmondási idő...

3 hónapos felmondási idő ellehetetleníti az álláskeresést is mert egy új hely se vár rám majd 3 hónapot?

Figyelt kérdés

Kollektív van nálunk mely 3 havi felmondási időt ír elő akkor is ha én mondok fel.

Na most melyik új hely vár majd rám 3 hónapot? Mert a 30 napot még csak csak na de 3 hónapot?


Képzeljük el azt hogy állásban vagyok és evidensen nem mondok fel addig amíg nincs új hely.

Majd találok egy új helyet mely felvenne. És akkor felmondok itt. Na de felmondás közlése + 3 hónapig még kötött vagyok ide.

Melyik új hely várja ezt ki? egyik se.

Akkor game over?


2021. dec. 19. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Normális hely megvár
2021. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek. Itt 3 hónap a standard és simán megvárnak.
2021. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Milyen game over?

3 hónap alatt azért elég sanszos, hogy találsz új helyet.

Ha tényleg váltani szeretnél, felmondasz, aztán mellette keresel másik munkahelyet.

Egyébként ha nem gyári munkáról van szó, hanem képzettséget igénylőről, egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy nem azonnali kezdési időpontban egyeztek meg.

Másrészt mire a lehetséges új helyeken eljutsz oda, hogy eltököl a HR a jelentkezésed felett, méltóztatnak behívni interjúra, ami esetleg még többkörös is, meg még döntés születik, a 3 hónapból egy alsó hangon el is ment :D

2021. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Én emiatt rúgattam ki magam minden esetben. Az azonnali és van végkielégítés. Elmondtam a főnökeimnek is mindig, hogy "mostantúl nem fogok dolgozni, ha ez baj akkor rúgjatok ki". Soha nem volt ebből baj a következő munkahelyen. Volt hogy felvették a kapcsolatot az előző munkáltatómmal, ő elmondta mindezt, de ez egy normális munkahelyen nem jelent hátrányt felvételkor.
2021. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

"Az azonnali és van végkielégítés. "


Mondjuk a kettő kölcsönösen kizárja egymás madárka de ez ne zavarjon.

Meg az se, hogy végkieg eleve min 3 év után jár. de ez se zavarjon. Madár.

2021. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt az állást hirdető tudja, hogy mindenhol van felmondási idő, bele is szokták kalkulálni. Ez teljesen természetes.
2022. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!