Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted mit kellett volna...

Szerinted mit kellett volna reagálnom arra, amikor a végzettségemet pocskondiázták a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Konkrétan volt olyan (egyebek mellett), hogy próbáltam haverkodni az egyik kollégámmal, mert úgy éreztem, hogy hasonló cipőben járunk (később be is igazolódott, hogy valóban így volt, csak neki sokkal később esett le), és ennek a haverkodásnak az lett az "eredménye", hogy megkaptam, hogy nem ér semmit a végzettségem. Utána több mint egy évig a köszönésen kívül nem is beszéltem vele. Szerintem, ha - adott esetben - valaki ezt így is gondolja, akkor is baromi nagy bunkóság ezt a másik szemébe mondani nem?

2021. dec. 29. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan miért mondták? Mert bölcsész végzettséged van, vagy esetleg a diplomádhoz nincs nyelvvizsga, vagy azért, mert a végzettséged nem ehhez a munkához passzol, amit éppen csinálsz?
2021. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

a másiknak ugyanaz a végzettsége, mint neked, csak ez később esett le neki?

később nem kért bocsánatot?

2021. dec. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Én konkrétan tudom, hogy nem ér semmit a végzettségem. (egyetemi) :D


Jaj, de, hazudnék, ha ezt mondanám. Erre a párom hívta fel a figyelmemet. :) Tudod mennyit ér? Hogy interjún behívnak és elmondhatom, hogy "igen, van felsőfokú végzettségem".


A papír és a tudás sokszor nincs köszönőviszonyban egymással. Én pl rengetek szakmai képzést végeztem azóta. Ez mind sokkal többet ér a munkám gyakorlati oldalában, mint a valahai végzettségem.


Nem kell ennyire besértődni, az én végzettségem is "lenézendő" volt bizonyos kollégáknál. Ma meg már letettem annyit az asztalra, hogy mindegyikük elismerte már valamilyen formában a munkámat. Az is, aki évekkel ezelőtt még beszólt. ;) Ez ilyen.

Tedd félre az egód, főleg ha tényleg papír végzettséged van, nem kell besérülni.


Mondjak jobbat?

5 éve nem csak a fenti kolléga, de a saját főnököm is szólt már be valami miatt ( szakami lehetőség miatti irigység), ami elég rosszul esett. Folyamatosan tanultam/olvastam és képzetem magam, mert mindig kevesebbnek éreztem ezek miatt magam. És most évekkel később már ezek az emberek, beleértve a (volt) főnökömet is, már nem csak a szakmai véleményemet kérte, vagy a segítségemet x dologban. Hanem ajánl, de még konkrét megbízásom is köszönhetem neki.

2021. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is beszólnak melóban a végzettségeimre. Olyan emberek szólnak be akiknek épphogy a 8 általános megvan. Építőiparos vagyok mellékben, és állandóan azt hallgatom, hogy az épiparosok mekkora szar, szemét, igénytelen retkek. (Ez a rendes szakmám, becsülettel jártam ki két év alatt, jó eredménnyel végeztem, imádom, nem vagyok kontár, és nem iszom munka alatt).
2021. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, nincs válasz?
2021. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as. De hát pont ezt mondom én is: a párod, ha már vagytok olyan viszonyban, akkor elmondhatja ezt neked. De valaki akivel először beszél az ember életében, annak udvariasnak kellene lennie legalább azért, hogy ne vívja ki rögtön az ellenszenvemet egy ilyen megjegyzéssel nem?
2022. jan. 5. 00:27
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Jó hisztis vagy. Lehet, hogy bunkó volt, de én az igazságon sosem sértődök meg.
2022. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Valami félrement: a párom pont, hogy azt mondta, nem igaz, hogy nem ér semmit.. 1-2 kolléga tett megjegyzést, (egyébként nagyrészt jogosan a végzetteket elnézve) bizonyos szakra.

2022. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es. Miből gondolod, hogy hisztis vagyok? Amúgy meg nem volt igaza.
2022. jan. 6. 07:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem volt igaza, akkor vezesd le neki észérvekkel, hogy miért nem volt, ilyen egyszerű.
2022. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!