Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet így munkát kapni?

Lehet így munkát kapni?

Figyelt kérdés

Olyan végzettségem van, ami sok területen van jelen, nagy fizetésbeli különbségekkel.

Így azon a területen, ami engem érdekel 3x a túljelentkezés.

Álláshirdetést nem is látni, szakmai berkeken belül mindig találnak embert a pozira.

Nos, arra gondoltam, ettől függetlenül minden szóba jöhető helyre küldenék egy CV-t. Van ennek értelme? Nem néznek hülyének, ha hirdetés nélkül is küldök?


2022. jan. 3. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

De ha nem kellesz, kidobják.

2022. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

Ha nincs felvétel, akkor -jobb helyeken- iktatjak, és szükség esetén hívnak.

2022. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Amikor munkát kerestem, minden olyan helyre elküldtem az önéletrajzomat, ami a végzettségemnek megfelelő volt. Egy helyről 1 év múlva szóltak vissza. Azóta is ott vagyok, lassan 10 éve.
2022. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem volt olyan aki 2-3 év után visszahívott hasonló jelentkezéssel de erre nem lehet alapozni.


Én azt csináltam, hogy utána jártam hol használnak olyan gépeket ami engem érdekel.

Jelentkeztem adott céghez egy akármilyen állásra, fel is vettek.

Fél-egy év múlva felmondott egy kolléga aki az általam kiszemelt helyen dolgozott és átjelentkeztem a helyére.

Mivel már a cégnél voltam csak másik pozícióba kerültem.

2022. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Sok cégnek van ilyen adatbázisa, ahová fel lehet tölteni önéletrajzot. Amikor megnyílik egy pozi, meg is szokták nézni a HR-esek. Szóval van értelme. De az valóban kiszámíthatatlan, hogy mikor szólnak, az is lehet, hogy csak 1 év múlva.
2022. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Van LinkedIn profilod? Oda is feltöltheted hogy munkát keresel...
2022. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Én egyszer beküldtem egy közeli multihoz (úgy, hogy ők nem hirdettek). Másfél év múlva hívtak interjúra, lett egy jó helyem a lehetőségekhez képest jó fizuval (pénzügy-számvitel.)
2022. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!