Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezzel hová lehet fordulni?

Ezzel hová lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete a munkahelyemen ért egy kisebbnek mondható baleset. A térdem megsérült, haza is kellett jönnöm, mert konkrétan nem tudtam a lábamra állni annyira fájt. Mikor haza jöttem az üzletvezetőm felhívott, hogy ha beszélek a háziorvosommal akkor mondjam azt, hogy otthon történt az eset. Bele egyeztem, mert tudtam, hogy ugye nem írt jegyzőkönyvet így nem akartam vele se kib*szni. De estére annyira el kezdett fájni a lábam, hogy sürgősségi lett belőle. Törés nem történt, de egy durvább ficam igen. Még a mai napig nehezen megy a járás.

Még aznap keresett a főnököm, hogy akkor következő hét hétfőn (dec. 27) tudok e menni dolgozni (ez szerda este volt) mert a többi munkatársam nem

tud bemenni, mert dolga van meg, hogy a cég követeli, hogy többen legyünk bent. Mondtam neki, hogy ezt így előre nem tudom, igyekszem pihentetni a lábam, de nem tudom megmondani. Abba maradtunk, hogy vasárnap este hívni fog, hogy mi a helyzet. Nekem kellett írnom neki, hogy nem lett jobb a lábam szóval nem igazán tudok bemenni meg, hozzá írtam, hogy igazán megérthetné a cég, hogy nem tudok bemenni főleg, hogy ez egyébként egy munkahelyi balesetnek minősül.

Erre felhívott, hogy én miért fenyegetem meg, hogy nem minden baleset számít munkahelyi balesetnek én rosszul tudom stb. Eléggé kikelt magából. Abban maradtunk, hogy 2-án kezdek és, hogy majd én kasszázok és ülhetek közben. Be is mentem tegnap, de konkrétan senki nem szólt szinte hozzám, csak amit nagyon muszáj. Egész nap álltam, senki nem foglalkozott vele, hogy mi a bajom. És tudom, hogy mi fog következni, mert minden olyan dolgozóval azt csinálják, akit nem bírnak, hogy addig csesztetik amíg fel nem mondd vagy olyat nem csinál ami miatt ki lehet rúgni.

Szerintetek? Mondjak inkább már most fel? Vagy mi legyen?



2022. jan. 3. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor felmondtam volna, amikor csalásra buzdított a főnököd
2022. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ekkora sggfj hely megérdemli, hogy ott hagyd őket a francba. Ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned, tudom, hogy nem biztos, hogy azonnal találsz valami másik helyet, de ha tudsz, akkor próbálj meg elmenni. Minél normálisabb vagy az ilyenekkel, azok annál jobban kihasználják majd. (Utalok arra, hogy még rossz lábbal is elvárták volna, hogy helyettesítsél...)
2022. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!