Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató ellehetetleníti...

A munkáltató ellehetetleníti a kilépőpapírjaim odaadását. Ezzel hova tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hónapja mondtam fel az előző munkahelyemen. A főnököm sms-ben leírta, hogy hány száz kilométerrel odébb tudom átvenni a papírjaimat munkaidőben.


Kértem normálisan, hogy postázza ki, természetesen ez nem történt meg.


Próbaidős vagyok a munkahelyemen és nem szeretnék már az elején szabadságokat kivenni azért, hogy leutazzak vidékre (a főnök lakásához) és vagy otthon van vagy nem, aztán mehetek vissza legközelebb.


Visszatartásról nemigen beszélhetek, mert sms-ben leírta hova tudok elmenni, de mégis kivitelezhetetlen és annyira megbízhatatlan, hogy 99% esély van arra, hogy ha odamegyek se tartózkodna a megbeszélt helyen.


Mit tudok tenni ilyenkor? Van valami hivatalos szerv ahova fordulhatok? A bérjegyzékemet sem adta ki.

Nem tudom, hogy mennyire van nekem erre szükségem, szívem szerint mondanám, hogy törölje ki vele a valagát, de azért jó lenne ha nálam lennének.


Köszönöm.


2021. febr. 2. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Törvény által elő van írva, hogy a feleknek tisztességesen és együttműködve kell intézni a kilépést. Ezzel szerintem fordulhatsz munkaügyi szervekhez.
2021. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha így van akkor a képlet egyszerű, sehova nem kell menned írd le főnöködnek rendőrségen feljelentést teszel irataiddal,adataiddal való visszaélés gyanúja miatt .

Ha nem lép sétálj be a rendőrségre,ők már a többit intézik .

2021. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ügyvéddel fenyegetőztem már, akkor írta meg, hogy hol tudom átvenni.


Akkor csak mondjam meg a munkaügynél, hogy nem kaptam meg?

Akkor is foglalkoznak ezzel, ha "miattam" nem sikerült az átadás?

2021. febr. 3. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!