Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mik a varázsmond...

Állásinterjún mik a varázsmondatok,amikkel meg lehet fogni a munkáltatókat?

Figyelt kérdés

Két szempont a lényeges,az egész kérdés viszont alapokon kívülre vonatkozik.

Ez fontos!

Az önéletrajzomba érdemes beleírni olyasmit pl,hogy támogatás jár utánam,mert pályakezdő vagyok?Vagy érdemes inkább élőben elmondani?

Végre el akarok jutni odáig,hogy meg is keresnek,miután elküldtem egy emailt,önéletrajzot,vagy kitöltöttem egy jelentkezési lapot a neten.

Telefonszámot is szoktak megadni,de ott nagyon ritkán járok sikerrel,mert az első kérdések után kibukás van.(érthető is)

Szakmámon kívüli munkákat keresek,mert az nem jött be a környéken.

És végülis ugyanazt a pénzt keresném,mint ott amúgy is kb.

Na tehát az első szempont : Elérni,hogy megkeressenek.

Igen,ennyi!

Ezer cikk található arról,hogy hogyan legyen jó az önéletrajzod,és hogy megbízhatóságot ne felejtsd el beleírni a készségeid közé...

Mintha nem írná bele mindenki...

Na de én tapasztalt emberek véleményére vagyok kíváncsi.

Ha pl lennél hegesztő,és egy bolti állásra jelentkeznél,tegyük fel pályakezdő vagy,akkor mit írnál bele az önéletrajzodba?

Illetve telefonhívásnál hogy reagálsz őszintén a kérdésekre úgy,hogy megnyerőek maradjanak?

Mert végülis hegesztő vagy,nem boltos.

Nincs tapasztalatod a munkakörbe,ők 1-3évet tuti kérnek.

Stb stb stb...

De boltos lehetsz végzettség nélkül is,tehát nyerhető az ügy,rajtad múlik.

Második szempont: Beszélgetés során a fizetés.

Most mit mondjon az ember,ha a bérigényről van szó úgy,hogy normális bért adjanak neki,tehát ne csillogjon a munkáltató szeme hogy jéé,ezt itt tudjuk tartani netto 133-ért,és ne legyen túl nagyravágyó,mohó sem?

Nem Pesti vagyok,ezt hozzáteszem,hanem csöves vidéki ahogy ti hívjátok.

Közlöm,hogy nem önkényes véleményem szerint kevés a lehetőség,hanem az itteniek szerint sincs sok lófsz.

Na de én most végigböngésztem a netet.

Volt itt egy bolt,ahol egész mosolygós egy légkört láttam mindig is.

Viccelődtek is sokszor kiszolgálásnál,nem hiszem el hogy csak megjátszott.

Tényleg egy jó hely.

És most rágtam a körmöm.

Hétvégén beadtam egy jelentkezést,és hétfő...

Nem hívtak,emailt nem írtak...

Sírhatnékom van...

Feketén építőiparban dolgoztam,csak megtéptek kevés pénzért,és mindenki bunkó paraszt meg állat szintjén viselkedik...

Oda már nagyon semmi kedvem menni.

Napi 8000 ezer mondjuk,de mégse bejelentett,és embertelen.

Semmi kedvem társalogni ivós emberekkel,akiknek minden második szavuk káromkodás,és semmiről nem beszélnek sosem csak a bxásról.


2022. jan. 3. 20:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

+Gyári munkát végeztem 2 helyen is,úgy aludtam,mint a kis angyal.

Sosem bírtam a gyári melót.

Egye fene,elismerem,sokak szerint gyengeség jele.

Akkor gyenge vagyok.

2022. jan. 3. 20:47
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az jott be idaig amikor azt mondtam a fizetesi igenyre: "Igeny? Majd ha letettem valamit az asztalra akkor majd lesz igenyem is, egyelore megelegszem annyival amennyit a kollegak kapnak hasonlo pozicioban" :)
2022. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
"De szép a szeme az főnök úrnak!"
2022. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ingyen vállalom
2022. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy egy ilyen leírás alapján én sem vennélek fel.


1. Ha pályakezdő vagy és nem szakmában szeretnél elhelyezkedni, akkor próbáld a bérigényed úgy megbeszélni a munkáltatóval, hogy például fél évig minimálbér és utána szakképzett bérminimum vagy amit akarsz. (rendes munkaszerződésben rögzítve, hogy nyoma legyen) Persze, ha tahó a főnök, akkor lehet, hogy amikor emelni kéne húzza a száját... De gondolj bele, nekik te egy tapasztalat nélküli kezdő vagy, lesz munkájuk a betanításoddal.


2. Nem tudom mennyire beszélsz nyelvet vagy van-e jogsid, de ezek is fontosak lehetnek egy-egy munkánál.


3. Iszonyatosan sokat számít egy jól felépített önéletrajz. Ha nem megy igazán egyedül, akkor kérj meg valakit hogy nézze át, hátha tud tippet adni.


4. Azt, hogy támogatás jár utánad én nem írnám bele az önéletrajzba, esetleg egy kísérő üzenetben... Aki alkalmazottat keres általában tökéletesen tisztában van azzal, hogy hogyan tud spórolni a dolgozóin.


5. Ha telefonon nem sikerül, akkor miért gondolod, hogy élőben jobban megy? Szerintem első körben mindenki telefonon keresztül szűri ki a jelentkezőket.

2022. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt, hogy azzal puncsolsz, hogy támogatás jár utánad... felejtsd el (se a CV-be ne írd bele, se az interjún ne ezdd el mondogatni), a HR-es tisztában van ezzel, és tudni fogja az önéletrajzod alapján... ha meg nem biztos benne, és fontos neki a támpgats, rá fog kérdezni, hogy "nem láttam munkahelyet az önéletrajzában" vagy "ezen kívül a diákmunkán kívül van tapasztalata?"... ha ott pincsiskedsz a támogatással, akkor azt hiszi, hogy hülyének gondolod, hogy ő nincs tisztában a jogszabályokkal.

2. Olyan varázsmondat nincs, ami mindenkit megpuhít, mert minden interjúztató más. Van, aki szupernyalizós pincsit keres, van, aki olcsó rabszolgát, a másik tényleges csapatjátékost (nemcsak azt, aki úgy mondja), a harmadik azt, aki a feladatra a legalkalmasabb, azt' kész... van olyan mondat, ami valakinél abszolút befutó, a másiknál meg "úristen, de kamus / nyálas / én nem bólogatójánost keresek"

3. Ha beírtak egy elvárást, te meg azt nem tudod teljesíteni, akkor a legtöbb esetben be sem hívnak, nincs igazából arra kifejezett varázsmondat, hogy mégis megszánjanak. Akkor hívnak be, ha kevés a jelentkező, aki megüti a mércét.

4. Én az eddigi munkatapasztalataidból kigyűjteném azokat a megszerzett képességeket vagy szakmai "felelősségeket", amik az adott munkához a leírás alapján jól passzolnak. Mindig a munkakörhöz alakítsd az önéletrajzot, sohase az legyen a cél, hogy "ha bírom, hogy megbízható vagyok, akkor arra majd jönnek, mint a légy papírra"... pl. ha gyárban kellett leltárazni vagy rendszerezni, az pl. jól jöhet mint készség egy raktárosi vagy iratrendszerező munkakörhöz.

5. Ha behívnak bárhova, a legjobb, amit tudsz tenni, az, hogy baromi pontosan precízen utánanézel a cégnek, beseggeled, hogy mivel foglalkoznak, hol a központjuk (ha van), mi a profiljuk... és azzal kapcsolatosan teszel fel értelmes kérdéseket az interjún... nyilván nem azt, hogy "van-e pasija a fekete hajú pénztáros csajnak" meg " a főnök mennyi pénzt tesz zsebre". Az mindig pozitívum, ha fektettél bele annyi energiát

2022. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen akarok dolgozni. 😂
2022. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

megelegszem annyival amennyit a kollegak kapnak hasonlo pozicioban" :)

A te logikáddal miért kapnék annyit,mint az ottani kollegák,és miért is említeném meg őket,vagy az ő fizetésüket?

Ne köpd már szembe magad,ember!...


2. Nem tudom mennyire beszélsz nyelvet vagy van-e jogsid, de ezek is fontosak lehetnek egy-egy munkánál.

Angol van,nagyon jó,nyelvTUDÁS.

Versenyekre is jártam.

(Ha a tanár nem mondja,akkor mondjuk le se rom magasból,de addig bíztatott míg nem mentem).

Jogsi nincs.


De gondolj bele, nekik te egy tapasztalat nélküli kezdő vagy, lesz munkájuk a betanításoddal.

Azért pl egy bolti meló bonyolultság ügyileg nem halálos.

És mindenki a tudást fizeti meg,ahogy sokszor hallottam.

:D

2022. jan. 3. 21:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért pl egy bolti meló bonyolultság ügyileg nem halálos. És mindenki a tudást fizeti meg,ahogy sokszor hallottam."


Persze hogy nem az, de ha valaki odamegy és elmondja, hogy 5 évet dolgozott eladóként és már akár aznap felügyelet nélkül tud kasszázni és kiszolgálni a vevőket, akkor pontosan te miben is vagy alkalmasabb a pozícióra, mint a másik jelölt? Mi az a tudás, amivel te többet tudsz nyújtani? :D


Ha nincs ilyen, akkor marad az, hogy kevesebbért vállalod, mint a másik.

2022. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt egy dolog maradt meg benned: vasárnap beadtad az önéletrajzod,és hétfőn nem reagáltak:atyaég...

Bocs,de szerintem türelmetlen vagy.

A másik: pályakezdőként miért akarsz mas irányt venni,ha azt sem tudod,mit tudsz,csalódás sem ért,stb.

Akik azt írták:ingyen dolgozni,ez hülyeség,ha vezető lennék,nekem ez úgy jönne le,a kolléga semmihez sem ért,ennyire értékeli magát.

2022. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!