Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan igazságtalannak érzem...

Olyan igazságtalannak érzem ezt, szerintetek mi lenne részemről a korrekt hozzáállás?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el egy szakmérnöki képzést munka miatt, egy félévem van hátra. Tegnap tudtam meg, hogy "felvettünk" egy kolléganőt január 10-től egy olyan pozícióra, ahol több éves szakmai tapasztalatot és szakirányú végzettséget kérnek általában (más cégek legalábbis). A képzés, amire járok, pont a pozícióhoz megfelelő lenne (a képzést a cég fizeti nekem). Az említett kolléganő az egyik munkatársunk GYESről visszatérő felesége, akinek nincs ilyen tapasztalata, mivel korábban teljesen más részlegünkön dolgozott. A pozíció ki se volt írva sehol, így nyilván külsős illetve belsős ember se tudott pályázni rá.


Kissé becsapva érzem magam, mivel volt előképzettségem a pozícióhoz, az új képzés csak rátesz és nekem nagyon jó tapasztalatszerzési lehetőség lett volna számomra. Nyilván sejtem, hogy mi a háttere a dolognak, de ha ezt tudom, nem vágok bele még egy képzésbe, ráadásul már megkérdőjelezem azt is, hogy mi szükség van rám a cégnél. Szerintetek igazam van? Hogy reagálnátok? Más munkahelyen is ez megy?


2022. jan. 4. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megertem a csalodottsagodat.

Szerintem mindenhol ez megy. En Angliaban elek, de nalunk is mindig akadt egy ket "jobarat" vagy csaladtag, akit be kellett suvasztani.

A vegzettseget mashol is fel lehet hasznalni, nem? Azt erdemes befejezni.

Beszelnek a fonivel, h ha vegzek van-e lehetoseg az elorelepeshez. A valaszatol tennem fuggove, h keresek-e masik helyet.

2022. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne engem, hogy miért fizeti a cég a képzésem, ha mást vesznek fel helyettem.
2022. jan. 4. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert kellene beszelni a feletteseddel, h megis mi a tervuk veled. Ha lehet, ne tamadd le, csak mondd el neki szepen, h szeretned tudni, megis mire szamits.
2022. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerinted csak egy ember dolgozhat abban a pozícióban?

Az is lehet, hogy alád kerül, mint asszisztens vagy munkatársak lesztek. Meg ugye még ott sincs, ők se tudják hogy fog beválni. Majd ha levizsgáztál utána térjetek vissza a kérdésre a vezetőséggel, addig felesleges emiatt aggódni, már csak azért is, mert egy szakmérnöki képzés nem 200 ezer Ft...

2022. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a próbaidő csak dekorációnak van, kb. senki se távozott még próbaidő alatt. Eddig ilyen pozíció nem is létezett a cégnél, sorra jönnek az újabb pozíciók, aztán mindig kiderül, hogy van xy rokon, exkolléga, pár, akinek épp kell a hely. Így van például 3 asszisztensünk is.


Más probléma is van: adott egy frissen alakult csapat, a szakmai tudás nálunk van, a labort pedig a 200 km-rel odébb lévő telephelyre teszik, mert ott van hely. Tehát vagy mi fogunk ingázni vagy ott tanulnak be mérni, de akkor mi szükség van ránk? Az új kollégák direkt erre lettek felvéve.

2022. jan. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!